Má kandidatura na prezidenta je reálná, potvrdil Středula. Podporuje ho i Zeman

Skončil čas přebytků a bezmyšlenkového utrácení

Šéf odborů Josef Středula označil svou kandidaturu na Hrad za „reálnou variantu“. Řekl to v rozhovoru pro web iDNES.cz krátce po svém znovuzvolení do čela Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Pokud by se Středula skutečně rozhodl volby zúčastnit, usiloval by prý o podpisy běžných občanů.

„V této chvíli je to (kandidatura) skutečně reálné,“ potvrdil Středula v rozhovoru pro iDNES.cz bezprostředně poté, co získal přes 88 procent hlasů při volbě předsedy ČMKOS. Rovněž naznačil, že pro splnění podmínek by nevyhledával podporu Parlamentu, ale usiloval by o získání 50 tisíc podpisů občanů.

„Pokud bych chtěl uvažovat o kandidatuře, tak pouze jako občanský kandidát a o ty hlasy chci zabojovat,“ řekl s tím, že potřebuje týden na rozmyšlenou. O kandidatuře šéfa odborů se v médiích spekuluje již několik měsíců. Ve většině předvolebních průzkumů se Středula pohybuje v první desítce.

Například agentura SANEP mu na konci dubna přisoudila 8. místo se ziskem 4,5 procenta. Středula je jedním z možných kandidátů, který se těší podpoře současného prezidenta Miloše Zeman. Ten by si na Hradě uměl rovněž představit prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého, bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou či expremiéra Andreje Babiše.

Právě šéf hnutí ANO má alespoň podle průzkumů zatím největší šanci. Většinu ostatních kandidátů Zeman označil za šašky. Už v neděli bude současná hlava státu hostem Partie na CNN Prima NEWS. Bezpochyby okomentuje i možnou kandidaturu Josefa Středuly. Prezidentské volby by se měly uskutečnit již na začátku příštího roku.

Tagy:
politika Miloš Zeman volby Josef Středula odbory prezidentské volby v ČR 2023 kandidatura