CNN Prima News Madeira

Madeira

Výpis příspěvků ke štítku „Madeira“

Trendy letní dovolené PŘEHLEDNĚ: Nejen Chorvatsko. Co nabízí „štiky“ a skokani roku?

Turecko, Bulharsko či Tunisko. Právě tyto tři destinace budou podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří ČR patřit mezi „štiky“ letošního léta. Zájem je jako každoročně i o Chorvatsko či Španělsko. Češi ale nespoléhají pouze na tradiční destinace a objevují i ty nové a exotičtější. Mezi skokany roku se tak řadí například Omán, Jordánsko, Albánie, Černá Hora i Madeira, kam se nebojí odcestovat ani rodiny s dětmi. Co mohou země turistům nabídnout? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Před sto lety zemřel poslední český král. Karel I. skonal v pouhých 34 letech

Od roku 1526 seděl na českém trůně jeden z nejslavnějších evropských šlechtických rodů – Habsburkové. Posledním z nich, nekorunovaným českým králem a rakouským císařem a korunovaným králem uherským byl v letech 1916 až 1918 Karel I., který zemřel 1. dubna 1922. Tento panovník, který se marně pokoušel zastavit nevyhnutelný rozpad Rakouska-Uherska, zemřel v pouhých 34 letech v portugalském exilu na Madeiře, kde je i pohřben.

Další Ronaldova socha, další kontroverze. Tentokrát zvěčněný CR7 nepobouřil vzhledem

O tom, jak velkým fenoménem je fotbalista Cristiano Ronaldo, není třeba pochybovat. Ačkoliv je stále aktivním hráčem, už na jeho počest vznikají sochy. A to nejen na rodné Madeiře. V Indii nyní odhalili mosazného Ronalda a nutno říci, že z uměleckého hlediska daleko povedenějšího, než který vznikl dříve. Jenže leckomu se nelíbí, že dílo má své místo v turistickém letovisku Calangute ve státě Goa. Ten byl dříve portugalskou kolonií.

GALERIE: Kde se pilotům nejhůře přistává? S životy hazardují hlavně na ostrovech

V okolí většiny světových letišť mají piloti dostatečný manévrovací prostor, díky kterému mohou v poklidu dosednout na ranvej. Existují ale letiště, která jsou pro řadu pilotů noční můrou. Na takových místech přistání komplikují útesy, hory, vítr či budovy. Těžko se pilotům přistává hlavně v exotických rájích, kde jsou mnohdy ranveje kratší.

Přišel Ronaldo a hráče United přešla chuť na sladké. Striktním režimem nakazil ostatní

Scénka z letošního fotbalového Eura se stala legendární. Cristiano Ronaldo na tiskové konferenci odklidil před ním stojící lahve Coca-Coly a na jejich místo dosadil neperlivou vodu. Jasně ukázal, co lidé mají a nemají pít, aby udělali dobře svému tělu. Tyto moresy si portugalská hvězda přenesla i do staronového působiště – Manchesteru United. Spoluhráči v přítomnosti Ronalda rázem potlačují své „mlsné já“.

Komplikace pro neočkované: Návrat z Chorvatska a Rakouska se od pondělí ztíží

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy koronavirem, který bude účinný od pondělí 13. září. Do červené kategorie se přesune Chorvatsko, Irsko a Rakousko. Oranžová sekce se rozroste například o Dánsko, Slovensko, Švédsko, Kanárské ostrovy či portugalskou Madeiru. Naopak Azorské ostrovy budou zelené. Testy v zahraničí budou moci znovu provádět i čeští zdravotníci, ministerstvo upravilo mimořádné opatření.

Na mapě pro cestovatele „zčervená“ Island nebo Madeira. Polepšilo si naopak Dánsko

Od pondělí bude obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepší Dánsko a Lucembursko. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Novinka na českém trhu. Čedok jako první cestovní kancelář v ČR nabídne přímé lety z Prahy do vzdálené exotiky

Prvních několik stovek klientů cestovní kanceláře Čedok bude mít možnost letět na jednu ze čtyř exkluzivních prázdninových dovolených, které dnes Čedok přidal do nabídky svých letních zájezdů. Exotickou dovolenou si Češi vůbec poprvé mohou dopřát bez mezipřistání na křídlech komfortního letadla Airbus A330–200. Přímé lety do dálkových dovolenkových destinací nabízí na českém trhu exkluzivně Čedok.