reklama

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

reklama

„Jsem přesvědčený, že některé věci, kdyby je pan prezident mohl mít pod kontrolou, tak by je nedělal,“ řekl Vystrčil. Jako příklad zmínil způsob, jakým Pražský hrad informuje o Zemanově zdravotním stavu.

„Řekl by, aby toho sdělili více. Takové názory nakonec v roce 2019 i říkal. Mám tam pochybnosti o tom, zda všechny ty věci, které Kancelář prezidenta republiky říká, jestli o tom všem ví,“ pokračoval předseda horní komory.

„Já můžu mít tisíce výhrad. Ale zdá se mi, že tohle není jeho styl a takhle by se nechoval,“ dodal šéf Senátu. „Pana prezidenta znám, v poslední době jsme spolu dobře nevycházeli, ale nemyslím si, že by vystupoval před veřejností tím způsobem, jak vystupuje Kancelář prezidenta republiky,“ rozvedl na CNN Prima NEWS.

Vystrčil nicméně zdůraznil, že jde pouze o jeho osobní pocit, ne o něco podloženého a potvrzeného. Ze svých zkušeností s hlavou státu mu ale současná podoba komunikace ze strany Pražského hradu jednoduše nesedí.

„Neříkám, že pan prezident nečte monitoring tisku nebo že (předseda Sněmovny Radek) Vondráček nemluví pravdu. Pouze říkám, že kdyby byl pan prezident v kondici a byl schopen věci stoprocentně sledovat a třeba se dívat na to, jak je prezentován v médiích jeho zdravotní stav, tak by spokojen nebyl,“ dovysvětlil svůj postoj.

Do 8. listopadu není od Zemana nic potřeba

Odmítl rovněž kritiku ze strany exprezidenta Václava Klause. Ten se pustil do předsedy Senátu a jeho okolí za „další fázi souboje některých ambiciózních jedinců s prezidentem“. Stejně tak se mu nelíbí diskuze o aktivaci článku 66, který by přenesl část prezidentských pravomocí na jiné ústavní činitele ve chvíli, kdy hlava státu není schopna vykonávat svůj úřad či zcela chybí.

Vystrčil ale připomněl část svého proslovu z tiskové konference, v níž zmínil, že do 8. listopadu není ze strany prezidenta Zemana žádný úkon. Je podle něj nicméně na místě vědět, zda bude prezident schopen zastávat svou funkci i po tomto termínu, kdy se sejde Poslanecká sněmovna. „Vyjádření Klause nechci více komentovat,“ podotkl Vystrčil v pořadu Partie.

Na svou obranu zmínil, že by žádné dopisy nepsal, kdyby dostával informace z prezidentské kanceláře. „Není mi to příjemné. Mnohem příjemnější by mi bylo, kdyby informace standardně přicházely z kanceláře prezidenta republiky,“ reagoval na kritiku, že senátoři jednají předčasně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama