reklama

Novotný: S ODS máme za sebou těžkou manželskou krizi. Stranu jednou povedu

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný se v pořadu K věci na CNN Prima NEWS rozmluvil o svém vztahu k ODS – straně, kterou ještě v březnu chtěl opustit. „Nevím, co by se muselo stát, abych z ODS odešel. Asi kdyby se spojila s Andrejem Babišem, tak by šlo o můj poslední den ve straně,“ uvedl.

reklama

Pavel Novotný chtěl na jaře ODS opustit. „Zachovali se ke mně uboze,“ řekl krátce poté, co mu strana neumožnila dostat se na poslední místo pražské kandidátky trojkoalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) do Poslanecké sněmovny. Novotný si ale svůj odchod ze strany, ve které působí od roku 2002, nakonec rozmyslel.

„S ODS máme za sebou těžkou manželskou krizi, přečkali jsme ji. Stranu jednou sám povedu,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. O jeho odchodu se přitom znovu spekulovalo na začátku září, když ho v Řeporyjích navštívil europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

Odchod do TOP 09? Absurdní

Novotný však případný odchod do TOP 09 v pořadu K věci kategoricky popřel. „Absurdní. Do Řeporyjí jezdí mnoho významných lidí. Řeporyje jsou prostě v kurzu,“ uvedl. Pražskou městskou část, ve které zastává roli starosty, v posledních letech navštívil například primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti), šéf ODS Petr Fiala či syn premiéra Andreje Babiše (ANO).

Novotný konstatoval, že snad jediná věc, která by ho od občanských demokratů mohla odehnat, by byla jejich spolupráce se současným předsedou vlády Babišem. Představitelé ODS nepopírají, že by Novotný ke straně mohl přilákat nové voliče a že by v Praze mohl získat vysoký počet preferenčních hlasů.

Několika spolustraníkům se však nelíbí Novotného svérázné, někdy až vulgární vystupování. Řeporyjský starosta vede dlouhodobý konflikt například s europoslancem Janem Zahradilem (ODS).

Podle Novotného si jeho kandidaturu nepřeje ani lídryně ODS v Praze Jana Černochová, někdejší poslanec za ODS Zdeněk Zajíček či jeho manželka a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). Ta se na pražské kandidátce Spolu nachází na osmém místě. Nesouhlas s kandidaturou Novotného naznačila i senátorka Miroslava Němcová (ODS), přesto ale zmínila jeho kvality v komunální politice.

Udženija a další jsou pro

Naopak pro kandidaturu Novotného do Poslanecké sněmovny se vyslovila pražská zastupitelka Alexandra Udženija (ODS). „Ať se to někomu líbí, či ne, Novotný dokáže oslovit určitou skupinu Pražanů, pro které je jeho neortodoxní styl akceptovatelný. Občas se pohybuje na hraně, často i za ní, ale možná právě to je pro některé zajímavé,“ uvedla krátce poté, co se místo na pražské kandidátce Spolu uvolnilo po odchodu Dominika Feriho (dříve TOP 09) z politiky.

Podobný postoj jako Udženija zastávají i někteří další občanští demokraté. Novotný si však nevoli ze strany vedení ODS prý již nebere tolik osobně jako dřív. „Politická strana je složitý organismus a velice konkurenční prostředí, jsem ale za tu zkušenost rád,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň
Volby 2021

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál
Donald Trump

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál

Prezident Donald Trump by se mohl zbláznit, a tak musíme udělat vše pro to, aby se nedostal k jadernému tlačítku. Tak by se podle knihy Peril dal shrnout utajený plán generála Marka Milleyho. Ten po útoku na Kapitol letos v lednu dospěl k názoru, že bývalého amerického prezidenta postihla po prohraných volbách vážná duševní krize a že je nutné jednat bez jeho vědomí.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš není žádný bojovník proti rakovině. Odborníci cupují premiéra kvůli brožuře VZP

Premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodně není žádný bojovník s rakovinou, vzkazují českému premiérovi zástupci organizací, jež se věnují onkologickým nemocem. Reagují tak na brožuru Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), která obsahuje Babišův komentář i jeho fotografii. Přibližně dva miliony klientů VZP mělo dostat materiál ještě v září, pojišťovna ale rozesílání kvůli souvislosti s politikou nakonec odložila až na dobu po říjnových volbách.

reklama