CNN Prima News manažer

manažer

Výpis příspěvků ke štítku „manažer“

Další trable kolem „předražených“ kol pošty. Rozpadají se a málo uvezou, tvrdí Hlídač státu

U elektrokol České pošty, které nakoupila za osm milionů korun bez DPH, se podle serveru Hlídač státu vyskytl další problém: nejsou schopna unést to, co by měla. To znamená šedesátikilový náklad zásilek a samotného doručovatele. Na sociální síti kolují záběry, v jak špatném stavu jeden ze strojů je. Pošta se hájí tím, že se prezentovaná závada vyskytla zatím jen u deseti kol ze sta a že odpovídá běžnému opotřebení.

Tvrdé drogy jako znak luxusu i pocit moci. Experti promluvili o narkotikách v politice

Neexistuje snad země, která by u svých politiků nezažila drogovou kauzu. Proč k tvrdým návykovým látkám inklinují? Je to rychlý únik z každodenního provozu, ale také znak luxusu. Drahé drogy jsou pro ně dokladem, že jsou mocní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Podle jeho kolegy Lukáše Valeše jde u uživatelů drog také o otázku výkonnosti. Připomněl, že se návykové látky ve velkém užívají nejen v českém prostředí, a připomněl kauzu v Evropském parlamentu spojenou s rozbory odpadních vod.

Co má umět dobrý manažer? Hlavně komunikovat, hodnotí Češi. Solidaritu řadí na poslední místo

Mezi kvality dobrého manažera by měly podle poloviny Čechů patřit výborné komunikační dovednosti. Přibližně 42 procent Čechů si myslí, že by lidé na této pozici měli být zodpovědní, a 33 procent, že by měli být experty ve svém oboru. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos, jehož výsledky ve čtvrtek na tiskové konferenci představila Česká manažerská asociace. Nejrespektovanější profesi mají podle něj lékaři, následují soudci a právníci. Manažeři ze 14 sledovaných povolání obsadili osmé místo, zjistil průzkum.

Knap zvažuje znovu kandidovat na šéfa České pošty. Jak bude podnik šetřit?

V následujících letech se bude muset Česká pošta vyrovnat s řadou velkých výzev a zatím není jasné, zda se tak stane za vedení současného generálního ředitele Romana Knapa. Ten před blížícím se výběrovým řízením v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS uvedl, že zvažuje opětovnou kandidaturu. „Byla by to manažerská výzva,“ řekl. Prozradil také, jak podnik bojuje s vysokými cenami energií.