mapy

Výpis příspěvků ke štítku „mapy“

Jak dostat zprávy o hrůzách na Ukrajině k Rusům? Lidé využívají recenze v mapách

1. března 2022 20:14

Na Google Maps se u některých populárních míst v Rusku začaly objevovat protiruské komentáře a fotografie ukazující invazi proti Ukrajině. Autoři těchto příspěvků se snaží Rusy informovat o tom, co se v jejich zemi ve skutečnosti děje. Zprávy v Rusku totiž procházejí kontrolou. Tamní cenzurní úřad Roskomnadzor například pod hrozbou milionových pokut zakázal o situaci na Ukrajině informovat jako o válce nebo invazi.

Mapy ukazují, kde v Česku řádí covid nejvíc. Jsou důkazem, že očkování funguje

22. listopadu 2021 10:21

Regiony České republiky, které mají nejvyšší podíl plně očkovaných osob, jsou zároveň ty, které mají v přepočtu nejnižší počet aktivních případů. Lze to vyčíst z dat a především z přehledných map, které každý den aktualizuje web ockovani.opendatalab.cz. Nejhůře postižené jsou aktuálně především moravské a slezské regiony. Naopak výrazněji proočkované Čechy rovněž zvládají lépe epidemickou situaci.

Jaké zločiny jsou u vás nejčastější? Policie zveřejnila detailní mapu kriminality

1. prosince 2020 14:49

Vyhledat počty různých druhů zločinů a přestupků v jednotlivých obcích i jejich částech. To umožní nová on-line mapa kriminality, kterou zveřejnila policie České republiky. Lidé se z mapy dozví například i to, kdy byl čin nahlášen a zda byl odhalen pachatel. Mapa ale neukáže s ohledem na oběti zločinů přesné místo, kde se trestný čin stal.