reklama
CNN Prima News Marek Holeček

Marek Holeček

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Holeček“

Horolezec Holeček měsíc po uvíznutí v Himálajích: Doteď mám omrzlé ruce i nohy

24. června 2021 12:00

Fyzicky byl výstup na vrchol nepálské hory Baruntse a následné trable kvůli sněhové bouři hodně náročný, psychicky už tolik ne. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl horolezec Marek Holeček. Ten ke konci května pod vrcholem zmíněné himálajské hory na několik dní uvízl společně s parťákem Radoslavem Grohem. Téměř měsíc po záchraně a návratu do Čech jej navíc stále trápí omrzlé končetiny.

Horolezec: Holeček s Grohem předvedli úžasný výkon. Vrtulník jim ušetřil dlouhé trápení

2. června 2021 13:29

„Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh v Himálaji předvedli úžasný výkon,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Reagoval tak na fakt, že čeští horolezci byli téměř čtyři dny uvězněni pod vrcholem sedmitisícovky Baruntse kvůli nepříznivému počasí. Nakonec se jim ale podařilo sestoupit do takové výšky, ve které je mohl vyzvednout vrtulník.

Sledujte speciální Interview s horolezcem Holečkem: Jaký byl únik ze sněhového pekla?

1. června 2021 22:05

Přežili vlastní smrt těsně pod vrcholem himálajské sedmitisícovky Baruntse. Dvojici českých horolezců Marka Holečka a Radoslava Groha uvěznila sněhová bouře na téměř čtyři dny. Stan si museli rukama vyhrabávat ze závějí čerstvě napadaného sněhu. Jaký byl únik ze sněhového pekla? Nejen o tom s Markem Holečkem v úterním Interview speciálu, který můžete sledovat od 22:30 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Vypadám jako reklama na smrt. Horolezec Holeček popsal, co v Himálajích vytrpěl

1. června 2021 19:04

Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli komplikovaný sestup z himálajské sedmitisícovky Baruntse, pod jejímž vrcholem byli kvůli nepříznivému počasí uvězněni téměř čtyři dny. Oba vyzvedl vrtulník, který je přepravil do nemocnice v Káthmándú. V exkluzivním rozhovoru CNN Prima NEWS Marek Holeček prozradil, co bylo na celé situaci nejtěžší a jak se cítí dnes.

Horolezec Holeček je i s parťákem na cestě domů, přežili uvíznutí v Himálajích

30. května 2021 15:07

Česká horolezecká dvojice Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli po uvíznutí těsně pod vrcholem himálajské sedmitisícovky Baruntse sejít z hory a jsou na cestě domů. Informoval o tom na sociálních sítích Holeček, potažmo jeho přítelkyně. Nyní by již měli být na cestě do Káthmándú, hlavního města Nepálu, odkud by se měli přesunout do Prahy.

Od zdolání vrcholu jej neodradila ani smrt parťáka. Nebudeme tu věčně, říká Holeček

20. srpna 2020 17:31

Český horolezec Marek Holeček již podruhé obdrží mezinárodní horolezecké ocenění Zlatý cepín. Tentokrát za svoji unikátní cestu na vrchol hory Chamlang v Nepálu, kterou absolvoval se Zdeňkem Hákem. V čem je jeho způsob lezení specifický? Čím se při svých cestách řídí? Jak se dokázal vyrovnat se smrtí parťáka? Na tyto otázky Holeček odpovídal v pořadu Interview.

reklama