CNN Prima News Martin Jahn

Martin Jahn

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Jahn“

EK: Umožníme prodej aut se spalovacím motorem i po roce 2035, ale jen na syntetická paliva

21. března 2023 11:53

Evropská komise (EK) navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej nových osobních aut se spalovacími motory, ale jen v případě, že budou využívat pouze syntetická paliva. V úterý o tom informovala agentura Reuters. Ta se odvolává na dokument, který nastiňuje návrhy komise německému ministerstvu dopravy. Německo patří spolu s Českou republikou mezi členské země Evropské unie, které pro auta na syntetická paliva prosazují výjimku ze zákazu prodeje nových osobních vozidel se spalovacími motory po roce 2035.

Kupka: Normě Euro 7 se předejít nedalo. I Pirát Kolaja by měl pochopit, že nás poškodí

20. března 2023 18:01

Emisní normě Euro 7 se nedalo předejít, vláda proti ní ale vydala jasně odmítavé stanovisko, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Česká republika se podle něj proti jejímu zavedení ozývá velmi hlasitě. Cílem je udržet pracovní pozice a nedopustit zhoršení životního prostředí, což by prý měl pochopit i europoslanec Marcel Kolaja (Piráti), který podporuje zákaz prodeje aut se spalovacími motory.

Jahn o dopadech emisní normy Euro 7: Škoda Auto bude muset propustit tisíce lidí a zavřít halu

19. března 2023 14:00

V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset uzavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijdou 3 000 lidí. Včetně dodavatelů pak půjde o zhruba 10 000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce v ČT to řekl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.