reklama

Medvěd, s nímž si turistka fotila selfie, musel na kastraci. Příliš si navykl na lidi

Oblibu na sociálních sítích si získalo video, kdy tři turistky narazily v mexické přírodní rezervaci Chipinque na medvěda černého, označovaného také jako baribal. Zachovaly klid, nic se jim nestalo a jedna si s ním dokonce vyfotila selfie. Mexičtí úředníci se ale po této události rozhodli medvěda vykastrovat.

reklama

Divoké zvíře, které tamní obyvatelé označují za „přátelského medvěda“, na videu přistupuje k jedné ženě a očichává jí vlasy. Turistka překonala počáteční strach a nakonec si s medvědem udělala selfie. Kvůli tomuto videu se však úředníci rozhodli šelmu vykastrovat a přemístit. Důvodem byly obavy, že si příliš zvykla na člověka.

K tématu

Zvíře spalo na dvorku

„Když vezmu chování medvědů v severoamerických národních parcích, tak k setkání s baribaly dochází denně v tisíci případech a baribal rozhodně nepovažuje člověka za kořist. Pokud se o lidi zajímá, tak třeba jenom proto, že mají batoh a v něm jídlo,“ řekl pro CNN Prima NEWS ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

Medvěda, který váží téměř sto kilo, chytili členové federální agentury na ochranu životního prostředí poté, co je místní obyvatelé upozornili, že zvíře spí na jejich dvorku. Baribalové se kromě severního Mexika vyskytují také na území Kanady nebo USA.

Samec medvěda černého bude vypuštěn v pohoří Sierra de Nido ve státě Chihuahua.
Martín Vargas Prieto, generální ředitel pro kontrolu divoké zvěře, obhájil rozhodnutí o kastraci zvířete před přemístěním s tím, že pak nebude muset bojovat s jinými medvědy. Za posledních dvacet let zemřelo v Mexiku na následky medvědího útoku 25 lidí.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama