reklama

Medvěd, s nímž si turistka fotila selfie, musel na kastraci. Příliš si navykl na lidi

Oblibu na sociálních sítích si získalo video, kdy tři turistky narazily v mexické přírodní rezervaci Chipinque na medvěda černého, označovaného také jako baribal. Zachovaly klid, nic se jim nestalo a jedna si s ním dokonce vyfotila selfie. Mexičtí úředníci se ale po této události rozhodli medvěda vykastrovat.

reklama

Divoké zvíře, které tamní obyvatelé označují za „přátelského medvěda“, na videu přistupuje k jedné ženě a očichává jí vlasy. Turistka překonala počáteční strach a nakonec si s medvědem udělala selfie. Kvůli tomuto videu se však úředníci rozhodli šelmu vykastrovat a přemístit. Důvodem byly obavy, že si příliš zvykla na člověka.

Zvíře spalo na dvorku

„Když vezmu chování medvědů v severoamerických národních parcích, tak k setkání s baribaly dochází denně v tisíci případech a baribal rozhodně nepovažuje člověka za kořist. Pokud se o lidi zajímá, tak třeba jenom proto, že mají batoh a v něm jídlo,“ řekl pro CNN Prima NEWS ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

Medvěda, který váží téměř sto kilo, chytili členové federální agentury na ochranu životního prostředí poté, co je místní obyvatelé upozornili, že zvíře spí na jejich dvorku. Baribalové se kromě severního Mexika vyskytují také na území Kanady nebo USA.

Samec medvěda černého bude vypuštěn v pohoří Sierra de Nido ve státě Chihuahua.
Martín Vargas Prieto, generální ředitel pro kontrolu divoké zvěře, obhájil rozhodnutí o kastraci zvířete před přemístěním s tím, že pak nebude muset bojovat s jinými medvědy. Za posledních dvacet let zemřelo v Mexiku na následky medvědího útoku 25 lidí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama