reklama

Medvěd, s nímž si turistka fotila selfie, musel na kastraci. Příliš si navykl na lidi

Oblibu na sociálních sítích si získalo video, kdy tři turistky narazily v mexické přírodní rezervaci Chipinque na medvěda černého, označovaného také jako baribal. Zachovaly klid, nic se jim nestalo a jedna si s ním dokonce vyfotila selfie. Mexičtí úředníci se ale po této události rozhodli medvěda vykastrovat.

reklama

Divoké zvíře, které tamní obyvatelé označují za „přátelského medvěda“, na videu přistupuje k jedné ženě a očichává jí vlasy. Turistka překonala počáteční strach a nakonec si s medvědem udělala selfie. Kvůli tomuto videu se však úředníci rozhodli šelmu vykastrovat a přemístit. Důvodem byly obavy, že si příliš zvykla na člověka.

K tématu

Zvíře spalo na dvorku

„Když vezmu chování medvědů v severoamerických národních parcích, tak k setkání s baribaly dochází denně v tisíci případech a baribal rozhodně nepovažuje člověka za kořist. Pokud se o lidi zajímá, tak třeba jenom proto, že mají batoh a v něm jídlo,“ řekl pro CNN Prima NEWS ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

Medvěda, který váží téměř sto kilo, chytili členové federální agentury na ochranu životního prostředí poté, co je místní obyvatelé upozornili, že zvíře spí na jejich dvorku. Baribalové se kromě severního Mexika vyskytují také na území Kanady nebo USA.

Samec medvěda černého bude vypuštěn v pohoří Sierra de Nido ve státě Chihuahua.
Martín Vargas Prieto, generální ředitel pro kontrolu divoké zvěře, obhájil rozhodnutí o kastraci zvířete před přemístěním s tím, že pak nebude muset bojovat s jinými medvědy. Za posledních dvacet let zemřelo v Mexiku na následky medvědího útoku 25 lidí.

Další hlavní zprávy

Vláda

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

reklama
Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Pomoc v boji s covidem? Odložte cigaretu, uvolníte místo v nemocnici, vyzývají lékaři
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
Další články
reklama
reklama