CNN Prima News kastrace

kastrace

Výpis příspěvků ke štítku „kastrace“

Spartakiádní vrah kdysi vyvolal v Praze paniku. Dnes žije na svobodě pod novou identitou

Napadení jedenácti žen, pět znásilněných a tři z nich uškrcené. To je výsledek řádění „spartakiádního vraha“ Jiřího Straky v 80. letech. Ten se po dopadení přiznal ke všem činům. Při provádění rekonstrukcí neprojevil sebemenší známku emocí. Skončil na deset let ve vězení a podstoupil kastraci. Po propuštění z výkonu trestu žije dnes pod jinou identitou.

Masakr v Izjumu: Rusové zavraždili více žen než mužů. Oběti i kastrovali, tvrdí vyšetřovatelé

Ukrajinské úřady postoupily ve vyšetřování izjumského masakru, kterého se měla před svým odchodem z Charkovské oblasti dopustit ruská armáda. V masových hrobech Ukrajinci dosud našli 447 těl. Kromě poprav se okupanti podle všeho dopouštěli i mučení či kastrací. Informoval o tom úřad náčelníka obrany Ředitelství strategické komunikace ukrajinských ozbrojených sil.

Vykastroval ukrajinského zajatce. Novináři odhalili identitu „kanibala“ z čečenského praporu

Investigativním webům Bellingcat a The Insider se zřejmě podařilo vypátrat identitu ruského okupanta, který měl na konci července v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Děsivé video se dál šíří internetem. Válečným zločincem je podle všeho 29letý rodák z Tuvy jménem Ochur-Suge Mongush, který je členem čečenského praporu Achmat (pojmenováno po otci Ramzana Kadyrova).

Kastrace ukrajinského vojáka? Netryská krev a málo křičel, pochybuje o videu ruský novinář

Kyjev se zabývá děsivým videem, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec se kvůli podezření z válečného zločinu chystá obrátit na OSN i Mezinárodní výbor Červeného kříže. Je pravděpodobné, že Moskva jakákoliv obvinění popře. Po internetu už koluje bizarní reakce prokremelského komentátora Vladimira Solovjova.

Děsivé video pokusu o kastraci ukrajinského zajatce. Všechny viníky dostaneme, zní z Kyjeva

Na sociálních sítích se šíří děsivé video, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Zdá se, že k tomu použili odlamovací nůž. Videem už se zabývá kyjevská vláda. „Rusové si užívají mučení a vraždění. Každého identifikujeme. Všechny dostaneme,“ uvedl poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak.

Rozhovor s psí záchranářkou: Co obnáší pomoc za českými hranicemi?

Mnohokrát jsme společně s psími záchranáři, kteří se vydávají za hranice naší republiky, přinášeli příběhy pejsků, kteří měli to štěstí a dostali druhou šanci na lepší život. Jak ale vypadá třeba taková cesta záchranářek do Rumunska? Co vše se okolo pomoci tamním azylům točí? Na to nám odpověděla jedna z členek organizace Heart for Romanian dogs z.s. Petra Jarošová.