Meghan je herečkou třetí kategorie, tvrdí spisovatel. Odhalil prý, proč si vzala Harryho

Meghan Markleová čelí dalšímu nařčení. Tentokrát se do bývalé americké herečky opřel britský spisovatel Tom Bower, který o jejím vztahu s princem Harrym dokonce sepsal knihu. V populárním pořadu Dobré ráno, Británie vévodkyni obvinil z toho, že si Harryho vzala jen proto, aby se stala slavnou. „Do té doby o ní nikdo nevěděl. Byla herečkou třetí kategorie,“ tvrdí Bower.

„Dokud nepotkala Harryho, lidé o ní neslyšeli,“ řekl Bower v pořadu Dobré ráno, Británie, ve kterém prezentoval svou novou knihu Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsorem. Narážel tím mimo jiné na seriál Kravaťáci, ve kterém vévodkyně hrála roli atraktivní asistentky Rachel Zaneové.

Markleová se se svým nastávajícím manželem seznámila v roce 2016. Do té doby si zahrála v několika amerických filmech. Mihla se v Nezapomeň na mě, Dostaň ho tam nebo Šéfové na zabití. Pořádnou roli však dostala až v právnickém seriálu Kravaťáci. „Meghan byla velmi slavnou herečkou. V Hollywoodu byla známá a seriál se vysílal po celém světě,“ zastal se Markleové moderátor pořadu Ben Tom.

Bower se však nenechal odbýt. „Nesouhlasím s vámi,“ namítal. „Je špatné říkat, že byla slavnou herečkou, protože nebyla. Byla to herečka třetí kategorie. Kravaťáky sledoval jen milion lidí,“ argumentoval spisovatel. Podle něj si vévodkyně svatbou s Harrym akorát splnila své ambice. „Svému otci kdysi řekla, že chce být slavná a chce se procházet po červeném koberci. Sňatkem s Harrym si tuto ambici splnila,“ řekl.

Podle něj královská rodina udělala maximum pro to, aby Meghan vyhověla a pokusila se ji začlenit do své struktury. S úspěchem se však nesetkala. „Lidé byli nadšeni, že do rodiny přichází dívka smíšené rasy. Pro královskou rodinu to měl být velký krok kupředu. Něco se ale zvrtlo,“ uvedl Bower s tím, že více se tomuto problému věnuje ve své knize. „Vinu nesou obě strany. Myslím si ale, že větší část leží na Meghaniných bedrech. Monarchii nerozuměla,“ doplnil Bower.

„Myslela si, že královská rodina bude jako Hollywood. Spletla se. Neměla ráda královský život, protože pochopila, že je to spousta práce s malou odměnou, přestalo se jí to líbit,“ pokračoval.

Meghan docela obdivuji

Bowerova kniha vyšla teprve před pár dny, už teď ale plní novinové titulky. Publikace nabízí nová svědectví o vztahu prince Harryho s Meghan Markleovou a s jejich okolím. Líčí například večírek, kam Harry pozval vedle manželky také více než desítku svých přátel ze studií na prestižní Eton College. Podle nich ale Meghan celou party zkazila. Mimo jiné proto, že postrádá jakýkoli smysl pro humor a neustále je napomínala kvůli nevhodným vtipům.

Kniha také popisuje pozadí rozhovoru, který Meghan poskytla pro časopis Vanity Fair v roce 2017 a jenž rozohnil Buckinghamský palác.

Aby mohl Bower publikaci sepsat, vyzpovídal prý desítky lidí. Sehnat respondenty mu ale podle jeho slov dalo pořádně zabrat. Svůj podíl na tom měla sama vévodkyně. „Všem svým přátelům a lidem, kteří pro ni pracují, dala jasně najevo, aby se mnou nemluvili. Takže to byl docela těžký boj, ale sehnal jsem dost lidí. Víc než dost, asi 80 respondentů,“ pochlubil se podle deníku Daily Mail autor.

Podle něj jsou veškerá tvrzení v knize pravdivá. „Nikdy jsem tam nedával věci, které nejsou pravdivé a nedají se ověřit,“ řekl. Ačkoliv může kniha působit, že si Bower na vévodkyni zasedl, vůbec to tak prý není. „Víte, docela ji obdivuji. V životě se jí docela dařilo, co se týče ambicí… A já jsem to dokázal všechno vyvážit,“ uzavřel Bower.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo
Andrej Babiš

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: ANO a Starostové ve volbách propadli. Jak se promění Senát?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: ANO a Starostové ve volbách propadli. Jak se promění Senát?

Češi si definitivně zvolili nové senátory. Doplňující volby do Senátu vyhrála ve druhém kole ODS, hnutí ANO a Starostové propadli. V nejsledovanějším duelu na Jihlavsku zvítězil současný předseda horní komory parlamentu Miloš Vystrčil (ODS) nad Janou Nagyovou (ANO) obžalovanou v kauze Čapí hnízdo. Více v Hlavních zprávách od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:45

Krymem opět zní výbuchy. Podle ruského gubernátora výbuch způsobilo letadlo, které vzplálo při přistávání na letišti Belbek.

18:10

Anexí ukrajinských území Putin téměř znemožnil konec války, řekl Borrell

17:20

Kadyrov navrhuje zaútočit jadernými zbraněmi

16:52

Itálie ode dneška bez ruského plynu

Živě
ON-LINE: Ukrajina hlásí úspěch na jihu. Zničila tanky, plamenometný systém i vrtulník

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili také zástupci těchto okupovaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítají. Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Ukrajinská armáda podle prvotních informací serveru Medusa získala zpět pod kontrolu město Lyman.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Domácí zpravodajství

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.