reklama

Meghan je nejchytřejší z královské rodiny, odhaluje studie. Harry se do TOP 10 nedostal

Oxfordská královská akademie zveřejnila překvapující studii. Podle ní je totiž vévodkyně Meghan nejinteligentnější členkou britské královské rodiny. Analýza vychází ze studijních výsledků členů britské monarchie. Na druhém a třetím místě se umístili vévodkyně Kate a princ William.

reklama

„Život v královské rodině není vždy snadný. Členové monarchie jsou neustále pod drobnohledem médií i fanoušků a musí si zvyknout na život v centru pozornosti. Akademické přednosti Meghan ji pro tuto roli dokonale vybavily,“ řekl pro web NY Post mluvčí Oxfordské akademie.

Vévodkyně Meghan od 12 let navštěvovala římskokatolickou dívčí školu Immaculate Heart High School v Los Angeles. Poté nastoupila na prestižní Severozápadní univerzitu ve státě Illinois, na které získala dvojí titul v oboru divadelního umění a mezinárodních vztahů.

„Vévodové ze Sussexu sice rezignovali na své role v královské rodině, přesto však upoutali pozornost celého světa. Meghanina touha využít své vzdělání ke zvýšení povědomí o závažných světových problémech odráží její inteligenci a analytickou mysl,“ doplnil mluvčí.

Oxfordská akademie ve své studii vycházela kromě středoškolských dostižení členů královské rodiny také z mezinárodního žebříčku vysokých škol QS World University Rankings, který zahrnuje více než 4 400 světových univerzit. Univerzita, kterou vystudovala Meghan, se v tomto žebříčku umístila pro rok 2021 na 30. místě.

Za druhou nejchytřejší členku královské rodiny označili výzkumníci vévodkyni Kate. Ta vystudovala střední školu na soukromé Marlborough College v anglickém hrabství Wiltshire. Poté absolvovala univerzitu St. Andrews, která se v žebříčku QS World Rankings umístila na 91. místě.

Harry se do TOP 10 ani nedostal

Třetím nejinteligentnějším členem královské rodiny byl vyhlášen princ William, který rovněž studoval jako jeho manželka na St. Andrews. Ovšem díky tomu, že měla Kate lepší studijní výsledky na střední škole, vyšla ze vzájemného srovnání lépe. William měl na maturitním vysvědčení jedničku ze zeměpisu, dvojku z umění a trojku z biologie. Jeho manželka Kate měla z matematiky a umění jedničky, dvojku měla jen z angličtiny.

Do top desítky se dostali i další členové královské rodiny. Na čtvrtém místě se umístila princezna Eugenie, její sestra Beatrice až na desátém. Obě jsou dcerami prince Andrewa, tedy vnučkami královny Alžběty II.

Williamův bratr, princ Harry, se do top desítky ani nedostal. Královský odpadlík dosáhl na střední škole pouze dvou jedniček, z umění měl dvojku a ze zeměpisu čtyřku. Na vysokou školu poté ani nenastoupil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jurečka: Lidi nejsou padlí na hlavu. Vláda nemá vydávat spoustu neefektivních opatření
360°

Jurečka: Lidi nejsou padlí na hlavu. Vláda nemá vydávat spoustu neefektivních opatření

Někdy má smysl mít méně opatření, které ale fungují. Ne všichni lidé jsou padlí na hlavu, hájil vládní strategii v boji s pandemií koronaviru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS bránil také zrušení vyhlášky o povinném očkování proti covidu – kabinet prý nechtěl jít cestou, kdy by odmítnutí vakcinace mohlo znamenat ztrátu zaměstnání.

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

Maďarský ministr mě pozval do Budapešti, chlubí se Okamura. Prý díky omluvě za Pekarovou

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura dostal pozvánku do Budapešti od maďarského ministra zahraničí. Prý se tak stalo na základě dopisu, v němž se český opoziční politik omluvil za slova předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), informuje web iRozhlas.cz. Šéfka dolní komory na sociálních sítích napsala, že doufá, že se Maďarům podaří ve volbách „vyhnat“ premiéra Viktora Orbána, jako se to podařilo v Česku v případě Andreje Babiše (ANO).

reklama

Domácí zpravodajství

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama