Putinova železná panna šokuje: Měli jsme bombardovat Londýn, když se konal pohřeb královny

Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci kvůli Ukrajině

Moderátorka ruského televizního kanálu Rossija 1 Olga Skabejevová přišla s dalším hrozivým názorem. Novinářka, která je považována za hlásnou troubu kremelské propagandy, totiž přímo ve vysílání prohlásila, že Rusové měli během pohřbu britské královny Alžběty II. bombardovat Londýn atomovou zbraní. Vysvětlovala to tím, že se na události aktuálně nacházely politické špičky západního světa. Skabejevová, které se přezdívá „Putinova železná panna“ drsnými výroky šokovala již několikrát.

Pondělního vysílání se kromě moderátorské dvojice Skabejevové a Jevgenije Popova, kteří jsou zároveň manželé, zúčastnili různí experti či politici. Jedním z vystupujících byl poslanec strany Jednotné Rusko, z níž pochází i prezident Vladimir Putin, Andrej Guruljov.

Právě ten zprvu nadnesl myšlenku, že by Rusko mělo použít své jaderné hlavice. „Máme mnoho zajímavých cílů, kupříkladu Ramstein je pěkný, ale může počkat,“ zmínil zákonodárce a bývalý voják leteckou základnu v Německu.

Následně zmínil, že na mysli má spíše jiný cíl. „Proč bychom měli bombardovat Ukrajinu či Německo? Vždyť je tu Británie – kořen veškerého zla,“ zdůraznil Guruljov.

Na jeho slova s poznámkou reagovala právě Skabejevová. „Tak to jsme to měli učinit dnes (v pondělí), když jsou všichni důležití lidé na (královnině) pohřbu,“ pronesla s úsměvem ruská moderátorka. Jedním dechem zároveň doplnila: „Bůh mi odpusť.“

Guruljov krátce předtím uvedl, že na samotnou Ukrajinu, se kterou Rusko již od 24. února válčí, by atomové bomby neházel. Reagoval tak na slova amerického prezidenta Joea Bidena, že pokud by se Rusové odhodlali k jadernému či chemickému útoku na Ukrajině, tak Ruská federace „ponese následky“. „Co ho přimělo si myslet, že bychom vyslali jadernou hlavici na Ukrajinu? Vždyť tam ještě budeme žít a bydlet,“ pokračoval Guruljov.

Na pohřbu byli Biden s Macronem, ale i Fiala

Ruská státní televize Rossija 1 je proslulá tím, že bezpodmínečně podporuje Putina a také invazi na Ukrajinu. V pořadech kanálu se moderátoři velmi často vymezují proti Ukrajincům, které často dle narativu ruské propagandy označují za „neonacisty“, a stejně tak tepou do zahraničních politiků, kteří Ukrajinu podpořili či podporují.

Skabejevová společně s Popovem patří mezi nejvýraznější tváře propagandistické mašinérie Kremlu. Ale rozhodně nejsou jediní, kdo veřejně hájí Putinovu ideologii. Často se kvůli svým extremistickým výrokům dostanou do hledáčků zahraničních médií Vladimir Solovjov nebo šéfka televize RT Margarita Simonjanová.

Pondělního pohřbu britské královny Alžběty II. se účastnila celá plejáda zahraničních státníků. Patřili mezi ně třeba zmiňovaný Biden, japonský císař Naruhito, francouzský prezident Emmanuel Macron a mimo jiné i český premiér Petr Fiala. Celkově do Londýna na pohřeb dorazily stovky významných světových politiků. Samozřejmostí pak byla účast členů britské královské rodiny včetně nového krále Karla III. a britské ministerské předsedkyně Liz Trussové.

Ruský prezident Vladimir Putin nebyl kvůli invazi na Ukrajinu vůbec pozván. Oproti tomu jeho ukrajinský protějšek Volodymyr Zelenskyj pozvánku dostal, ale kvůli válce ve své domovině do Londýna neodjel. Zastoupila ho jeho manželka Olena Zelenská.

Tagy: