Méně testů, přesto víkendový rekord. V sobotu potvzeno 4635 případů COVID-19

V sobotu přibylo v ČR 4635 potvrzených případů COVID-19. Je to výrazně méně než v rekordní pátek. Jde ale o nejvyšší nárůst o víkendu, kdy je méně testů.

V nemocnicích bylo 2 085 pacientů s COVID-19, z toho 408 ve vážném stavu. V sobotu zemřelo v souvislosti s koronavirem dalších 22 lidí, celkový počet úmrtí se tak zvýšil na 948. Vyplývá to z dnešních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od 1. března, kde se v zemi objevily první případy COVID-19, se koronavirem nakazilo už víc než 114 000 lidí, aktuálně je nakažených přes 58 000. Nejvyšší denní přírůstek zaznamenalo Česko tento pátek, kdy přibylo 8 615 nakažených. Víkendový rekord dosud držela minulá sobota 3. října s 2 555 případy. Údaje o počtu sobotních testů či aktuálně hospitalizovaných zveřejní ministerstvo večer. V sobotu tým Chytré karantény vyzýval lidi k tomu, aby i přes nepřízeň počasí chodili na testy, nepřišli podle něj totiž ani objednaní.

Vláda kvůli zhoršující se epidemické situace vyhlásila nouzový stav a zavedla řadu omezení, která se podle všeho znovu zpřísní. Hrozí i celkové uzavření země podobně jako na jaře. Rozhodnout by vláda měla na základě názoru epidemiologů zřejmě po víkendu.

Tagy: