CNN Prima News měření rychlosti

měření rychlosti

Výpis příspěvků ke štítku „měření rychlosti“

Vesnické radary tvrdě trestají i minimální překročení rychlosti. Obcím vydělávají miliony

Zatímco ve velkých městech mohou řidiči často běžně počítat s tolerovaným překročením rychlosti až do výše 10 km/h, na venkově je situace diametrálně odlišná. Radary je tam trestají i za drobné porušení předpisů. Čím dál více českých a moravských obcí navíc nevyužívá úsekové měření rychlosti nejen jako zbraň proti neukázněným řidičům, ale také jako vítaný a tučný příjem do obecní pokladny.

Aplikace s detekcí radaru se může prodražit už i spolujezdcům. Kolik v Německu zaplatíte?

Navigační aplikace varující řidiče před stacionárními radary a policejními hlídkami jsou v Německu zakázány. Dosud ale nebylo úplně jasné, zda smí řidiče před blížícím se měřením varovat spolujezdec, který informaci získá z aplikace běžící třeba v mobilním telefonu. Německý vrchní soud v Karlsruhe se nyní ohradil i vůči této variantě. V Česku zatím podobné nařízení neexistuje.

Ve Švédsku mizí silniční radary. Ukradené kamery míří do boje proti Ukrajině, věří odborník

Skupina zlodějů ve Švédsku již několik měsíců krade radary na měření rychlosti. Tamní policie řeší přes stovku takových případů. Následně se ukázalo, že identickou kameru nalezly ukrajinské jednotky v ukořistěném ruském dronu. Podle spisovatele a vojenského blogera Larse Wilderanga vede lupiče ke krádežím silničních kamer právě poptávka z Ruska. Zda technologie v ruských dronech pochází skutečně ze švédských silnic, nelze v průběhu války nezávisle ověřit.

Dnes měříme rychlost v Kaliningradu. A pokuty jen v korunách, pobavili strážníci internet

Východočeští městští policisté umístili na sociální sítě snímek z ruského Kaliningradu, kde jejich služební vozidlo měří rychlost. Jde samozřejmě o koláž narážející na iniciativu českých občanů #makekaliningradkralovecagain, která na Twitteru v žertu prosazuje anexi ruské exklávy Českou republikou. Reagují tak na ruský postup v případě ukrajinských území.

Muž na koloběžce se řítil rychlostí 73 km/h. Překročil limit o více než 50 kilometrů

Maximální rychlost elektrických koloběžek je na polských silnicích omezena na 20 km/h, mladý řidič na předměstí Varšavy ale u svého stroje docílil násobně vyššího tempa. Policisté se údaji na radaru nestačili divit a jeho rychlostní rekord po zásluze ocenili nebývale velkou pokutou. V Česku se na elektrokoloběžkách smí jezdit 25 km/h nebo i rychleji, pak už ale nejsou považovány za jízdní kola a je vyžadován řidičský průkaz na motocykl.