CNN Prima News měření rychlosti

měření rychlosti

Výpis příspěvků ke štítku „měření rychlosti“

Ve Švédsku mizí silniční radary. Ukradené kamery míří do boje proti Ukrajině, věří odborník

25. října 2022 10:17

Skupina zlodějů ve Švédsku již několik měsíců krade radary na měření rychlosti. Tamní policie řeší přes stovku takových případů. Následně se ukázalo, že identickou kameru nalezly ukrajinské jednotky v ukořistěném ruském dronu. Podle spisovatele a vojenského blogera Larse Wilderanga vede lupiče ke krádežím silničních kamer právě poptávka z Ruska. Zda technologie v ruských dronech pochází skutečně ze švédských silnic, nelze v průběhu války nezávisle ověřit.

Dnes měříme rychlost v Kaliningradu. A pokuty jen v korunách, pobavili strážníci internet

5. října 2022 12:41

Východočeští městští policisté umístili na sociální sítě snímek z ruského Kaliningradu, kde jejich služební vozidlo měří rychlost. Jde samozřejmě o koláž narážející na iniciativu českých občanů #makekaliningradkralovecagain, která na Twitteru v žertu prosazuje anexi ruské exklávy Českou republikou. Reagují tak na ruský postup v případě ukrajinských území.

Muž na koloběžce se řítil rychlostí 73 km/h. Překročil limit o více než 50 kilometrů

27. července 2022 08:45

Maximální rychlost elektrických koloběžek je na polských silnicích omezena na 20 km/h, mladý řidič na předměstí Varšavy ale u svého stroje docílil násobně vyššího tempa. Policisté se údaji na radaru nestačili divit a jeho rychlostní rekord po zásluze ocenili nebývale velkou pokutou. V Česku se na elektrokoloběžkách smí jezdit 25 km/h nebo i rychleji, pak už ale nejsou považovány za jízdní kola a je vyžadován řidičský průkaz na motocykl.

Policisté chystají jarní měření rychlosti. Na „rebely“ silnic můžete upozornit i vy

20. února 2022 20:44

Frajeřina nebo spěch. Důvodů, proč řidiči jezdí nebezpečnou rychlostí, je hned několik. Často pak takové jízdy končí tragicky. Policisté proto kromě obvyklých kontrol opět chystají jarní měření rychlosti, takzvaný speed marathon. A vyzvali i řidiče, aby jim sami pomohli vytipovat úseky, kde se setkávají s riskantně jedoucími auty.