Messi se zouval nad dresem. A první mexická trans politička mu chce zakázat vstup do země

Jedno nevinné video může mít opravdu bláznivé důsledky. Lionel Messi byl po vítězném utkání na mistrovství světa nad Mexikem natočen v šatně, kterak má pod nohama zelený dres soupeře. V poslanecké sněmovně poraženého státu kvůli tomu zazněl požadavek, aby se ze sedminásobného vítěze Zlatého míče stala „persona non grata“. Jinými slovy, aby měl lídr argentinské reprezentace odepřený vstup do země.

Štvanici proti Messimu rozjel několikanásobný boxerský světový šampion z různých váhových kategorií Canelo Alvárez.

Argentinec byl po skupinovém vítězství 2:0 stejně jako jeho kolegové plný emocí. Velkolepě se slavilo i v šatně, ze které se na sociální sítě dostala nahrávka. A pro některé Mexičany se stala urážlivým materiálem. Pod nohama Messiho byl pohozený mexický dres, který o chvíli dříve směnila ikona za svůj bílo-modrý. Hvězda Jihoameričanů i Paris Saint-Germain si v jednu chvíli sundala kopačky a při této činnosti kopnula do trikotu soupeře. Zdá se přitom, že šlo jen o náhodu.

Alvárez si to ale vyložil jako jasné pohrdání Mexikem. „Viděl jsem Messiho, jak uklízí podlahu naším dresem. Měl by požádat Boha, abych si ho nenašel,“ napsal bijec, když ho ovládly emoce.

Později se omluvil, svůj vztek vysvětloval tím, že byl zmaten jednou falešnou fotografií z internetu, na které mexický dres posloužil k vytření podlahy argentinské kabiny.

Ale jiní si nedali pokoj. Stačilo jim, že se zápasový úbor ocitl na zemi pod končetinami geniálního fotbalisty. I to prý bylo vyjádření neúcty vůči Mexiku. V mexické poslanecké sněmovně kvůli tomu padl zajímavý návrh. Konkrétně s ním přišla María Clementeová Garcíaová – zástupkyně nejsilnější strany Moreno, aktivistka bojující za práva LGBTQ+ komunity a první trans politička v zemi, která si podle zpráv z Mexika přivydělává jako sexuální pracovnice.

Chce z Messiho udělal v Mexiku zapovězenou osobu. Taková „persona non grata“ by měla odepřený přístup do země.

Web Excelsior ji citoval z parlamentního věštníku: „V rámci zmíněného sportovního turnaje se 26. listopadu letošního roku uskutečnilo utkání mezi argentinským celkem a reprezentačním týmem Mexika. Po konci bylo v médiích zveřejněno video natočené v šatně, kde bylo možné vidět argentinský tým oslavující vítězství a dres mexického hráče na podlaze, na který šlapal Lionel Messi, aby do něj později s opovržením kopl.“

Následně Clementeová Garcíaová vyzvala resort zahraničí, aby se postaral, že se fotbalová megastar s argentinským i španělským občanstvím do Mexika nedostane. Pokud by tedy ovšem vůbec chtěla, protože žádný pádný důvod k návštěvě nemá.

Hlavní starostí 35letého Messiho je momentálně to, aby svoji reprezentaci na světovém šampionátu dotáhl co nejdál. Ideálně ke zlatu. Následující překážku představuje Nizozemsko.

Tagy:
Mexiko emoce Nizozemsko Lionel Messi MS ve fotbale fotbal sport Mistrovství světa v Kataru 2022 podlaha šatna argentinská fotbalová reprezentace Poslanecká sněmovna ČR Paris Saint-Germain FC Canelo Álvarez mexická fotbalová reprezentace María Clementeová Garcíaová