Metnar má koronavirus, je unavený a kašle. Obranu chce řídit z domova

Ministr obrany Lubomír Metnar má koronavirus, onemocnění COVID-19 u něj potvrdil test. Kašle a je unavený, důležitou agendu chce i nadále vyřizovat z domova. Šéf resortu o nákaze informoval ve čtvrtek na svém twitterovém účtu.

„V posledních dnech jsem se necítil dobře a pracoval z domova. Test na covid dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) bohužel potvrdil, že jsem pozitivní,“ napsal Metnar na sociální síti. Cítí se prý unavený a má kašel, přesto uvádí, že „snad i nadále bude schopen důležitou agendu řešit on-line“.

Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek uvedl, že Metnar počítá s účastí na pondělním jednání vlády, které bude formou videokonference. Ministři by se na ní měli zabývat vrácením deseti miliard korun do rozpočtu ministerstva obrany.

Do rozpočtové rezervy byly peníze přeřazeny loni v prosinci při schvalování rozpočtu kvůli požadavku komunistů. Představitelé vlády poté slíbili, že celou částku armádě vrátí. Stát se tak původně mělo na začátku ledna, později premiér Andrej Babiš (ANO) slíbil převod projednat do konce měsíce. Řádné zasedání vlády je naplánováno právě na pondělí.

Koronavirus měli i další členové vlády. Nedávno pozitivní test ohlásil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), onemocněli i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Tagy: