reklama

Metnar má koronavirus, je unavený a kašle. Obranu chce řídit z domova

Ministr obrany Lubomír Metnar má koronavirus, onemocnění COVID-19 u něj potvrdil test. Kašle a je unavený, důležitou agendu chce i nadále vyřizovat z domova. Šéf resortu o nákaze informoval ve čtvrtek na svém twitterovém účtu.

reklama

„V posledních dnech jsem se necítil dobře a pracoval z domova. Test na covid dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) bohužel potvrdil, že jsem pozitivní,“ napsal Metnar na sociální síti. Cítí se prý unavený a má kašel, přesto uvádí, že „snad i nadále bude schopen důležitou agendu řešit on-line“.

Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek uvedl, že Metnar počítá s účastí na pondělním jednání vlády, které bude formou videokonference. Ministři by se na ní měli zabývat vrácením deseti miliard korun do rozpočtu ministerstva obrany.

Do rozpočtové rezervy byly peníze přeřazeny loni v prosinci při schvalování rozpočtu kvůli požadavku komunistů. Představitelé vlády poté slíbili, že celou částku armádě vrátí. Stát se tak původně mělo na začátku ledna, později premiér Andrej Babiš (ANO) slíbil převod projednat do konce měsíce. Řádné zasedání vlády je naplánováno právě na pondělí.

Koronavirus měli i další členové vlády. Nedávno pozitivní test ohlásil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), onemocněli i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama