reklama
CNN Prima News mezinárodní vztahy

mezinárodní vztahy

Výpis příspěvků ke štítku „mezinárodní vztahy“

Ultimátum dané Rusům vypršelo. Vyhostí Česko další diplomaty?

Čtvrtečním polednem vypršela lhůta, do které Rusko mělo podle požadavku České republiky umožnit návrat všech 20 vyhoštěných českých diplomatů na ambasádu v Moskvě. Ruská strana se zatím oficiálně nevyjádřila. České ministerstvo zahraničí zatím k záležitosti prohlášení nevydá, sdělilo tiskové oddělení úřadu. Původně uvedlo, že ho brzy zveřejní.

Trump hrozí zastavit financování WHO. Organizace by tak přišla o pětinu rozpočtu

Prezident USA Donald Trump v pondělí večer pohrozil, že trvale zruší financování Světové zdravotnické organizace (WHO), pokud do 30 dnů neprokáže „zásadní změny“ ve svém fungování. V dopise adresovaném šéfovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi navíc uvedl, že Spojené státy zváží své členství v této organizaci. Vadí mu zejména „znepokojující nedostatek nezávislosti“ na Číně. Pokud by Trump své hrozby splnil, WHO by přišla zhruba o 22 procent svých finančních zdrojů.

Hádka v Partii: Petříček hájí fašisty, obvinil ministra Vojtěch Filip

Lubomír Zaorálek (ČSSD), Vojtěch Filip (KSČM) a Tomio Okamura (SPD) diskutovali v nedělní Partii převážně o vztazích České republiky a Ruska. Podle Zaorálka je současná situace nešťastná, Rusku bychom měli jasně říci, že nemůže dělat velkopanskou politiku. Vojtěch Filip obvinil ministra zahraničí Petříčka (ČSSD), že se postavil na stranu těch, kteří podporují fašistické síly v Česku.

reklama