reklama
CNN Prima News mezinárodní vztahy

mezinárodní vztahy

Výpis příspěvků ke štítku „mezinárodní vztahy“

Ultimátum dané Rusům vypršelo. Vyhostí Česko další diplomaty?

22. dubna 2021 13:11

Čtvrtečním polednem vypršela lhůta, do které Rusko mělo podle požadavku České republiky umožnit návrat všech 20 vyhoštěných českých diplomatů na ambasádu v Moskvě. Ruská strana se zatím oficiálně nevyjádřila. České ministerstvo zahraničí zatím k záležitosti prohlášení nevydá, sdělilo tiskové oddělení úřadu. Původně uvedlo, že ho brzy zveřejní.

Jindrák: Jako pamětník doby před rokem 1989 se bojím toho, jak se Čína zachová

11. června 2020 11:30

Co nám hrozí z čínské strany? Zeptal se v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Rudolf Jindrák, šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky. A sám si také odpověděl: „Sami jsme zvědaví. Nějaké reakce už byly v rovině diplomatické. S čínským velvyslancem jsem poměrně dlouho hovořil a Čína protestuje proti cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan.“

Trump hrozí zastavit financování WHO. Organizace by tak přišla o pětinu rozpočtu

19. května 2020 12:07

Prezident USA Donald Trump v pondělí večer pohrozil, že trvale zruší financování Světové zdravotnické organizace (WHO), pokud do 30 dnů neprokáže „zásadní změny“ ve svém fungování. V dopise adresovaném šéfovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi navíc uvedl, že Spojené státy zváží své členství v této organizaci. Vadí mu zejména „znepokojující nedostatek nezávislosti“ na Číně. Pokud by Trump své hrozby splnil, WHO by přišla zhruba o 22 procent svých finančních zdrojů.

Hádka v Partii: Petříček hájí fašisty, obvinil ministra Vojtěch Filip

17. května 2020 13:27

Lubomír Zaorálek (ČSSD), Vojtěch Filip (KSČM) a Tomio Okamura (SPD) diskutovali v nedělní Partii převážně o vztazích České republiky a Ruska. Podle Zaorálka je současná situace nešťastná, Rusku bychom měli jasně říci, že nemůže dělat velkopanskou politiku. Vojtěch Filip obvinil ministra zahraničí Petříčka (ČSSD), že se postavil na stranu těch, kteří podporují fašistické síly v Česku.

reklama