reklama

Michálek: Odmítám, že by člen Pirátů prosazoval cokoli spojeného s komunistickým režimem

Jakub Michálek (Piráti) se v Partii rozčílil nad tím, že se někteří lidé snaží po výroku spolustranice Jany Michailidu škatulkovat jeho stranu jako frakci příbuznou s komunismem. Šéf poslaneckého klubu Pirátů v pořadu ujistil, že žádný člen strany neprosazuje cokoli, co by bylo komunistickému režimu blízké.

reklama

Členka Pirátů Jana Michailidu v loňském příspěvku na pirátském fóru uvedla, že je jí komunismus a marxismus blízký. Chování své spolustranice musel Michálek vysvětlovat v nedělní Partii. „Já jsem s kolegyní mluvil osobně. Ona jen chtěla říci, že je jí blízký komunitní styl života,“ pronesl na CNN Prima NEWS.

V pořadu následně ujistil, že žádný člen Pirátů nesouzní s historickým ani současným komunistickým režimem. „Odmítám, že by kdokoli z naší strany prosazoval cokoli s ním spojené,“ řekl Michálek.

Podle něj tomu odporuje fakt, že Piráti do programového prohlášení vlády dostali zmínku o tom, že stát napraví skutky komunistického režimu.

Patrik Nacher (za ANO) ale Michálka v Partii kritizoval za to, že se jen snaží zamaskovat skutečné úmysly některých jeho spolustraníků. „Mě osobně ten výrok nepřekvapil, my bojujeme v Praze s vaším primátorem (Zdeněk Hřib, pozn. redakce) a některé výroky mají k tady tomu obsahově blízko. Ona spíše sáhla k výrazům, které si zkušený politik nedovolí. Já mám zkrátka takovou zkušenost,“ kritizoval Nacher.

Tagy:

Hlavní zprávy

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta
360°

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta

Pandemický zákon je „brutální politická chyba“. Politici pokračují ve vytváření protiepidemického parchanta, postěžoval si na vládní kroky bývalý poslanec za ODS a zdravotnický expert Boris Šťastný v pořadu 360°. Do studia CNN Prima NEWS si přinesl vytištěný soubor vládních opatření se slovy, že kdyby se pokusil vyzkoušet úředníka resortu zdravotnictví z platných restrikcí, nejspíše by se nedočkal správných odpovědí.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura
360°

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama