Michálek: Odmítám, že by člen Pirátů prosazoval cokoli spojeného s komunistickým režimem

Jakub Michálek (Piráti) se v Partii rozčílil nad tím, že se někteří lidé snaží po výroku spolustranice Jany Michailidu škatulkovat jeho stranu jako frakci příbuznou s komunismem. Šéf poslaneckého klubu Pirátů v pořadu ujistil, že žádný člen strany neprosazuje cokoli, co by bylo komunistickému režimu blízké.

Členka Pirátů Jana Michailidu v loňském příspěvku na pirátském fóru uvedla, že je jí komunismus a marxismus blízký. Chování své spolustranice musel Michálek vysvětlovat v nedělní Partii. „Já jsem s kolegyní mluvil osobně. Ona jen chtěla říci, že je jí blízký komunitní styl života,“ pronesl na CNN Prima NEWS.

V pořadu následně ujistil, že žádný člen Pirátů nesouzní s historickým ani současným komunistickým režimem. „Odmítám, že by kdokoli z naší strany prosazoval cokoli s ním spojené,“ řekl Michálek.

Podle něj tomu odporuje fakt, že Piráti do programového prohlášení vlády dostali zmínku o tom, že stát napraví skutky komunistického režimu.

Patrik Nacher (za ANO) ale Michálka v Partii kritizoval za to, že se jen snaží zamaskovat skutečné úmysly některých jeho spolustraníků. „Mě osobně ten výrok nepřekvapil, my bojujeme v Praze s vaším primátorem (Zdeněk Hřib, pozn. redakce) a některé výroky mají k tady tomu obsahově blízko. Ona spíše sáhla k výrazům, které si zkušený politik nedovolí. Já mám zkrátka takovou zkušenost,“ kritizoval Nacher.

Tagy: