CNN Prima News Milada Horáková

Milada Horáková

Výpis příspěvků ke štítku „Milada Horáková“

Dramatická honička v Praze: Řidiče na drogách zastavila střelba, náboj zasáhl policistu

4. února 2022 14:08

Pražští policisté mají za sebou dramatickou honičku. V pátek před polednem si v Holešovicích náhodou všimli auta, které bylo v pátrání. Vozidlo se proto rozhodli sledovat, řidič ale začal ujíždět a odmítl zastavit. Společně s dalšími kolegy ho dohnali až po dvaceti minutách v poli u Horoměřic. Při zásahu jeden z policistů utrpěl zranění.

Před 120 lety se narodila Milada Horáková. Co psala v dopisech z cely smrti?

25. prosince 2021 15:52

Milada Horáková se narodila před 120 lety, 25. prosince 1901, její rodiče Čeněk a Anna Královi ale tehdy nemohli tušit, jak tragicky se uzavře osud dcery. Horákovou popravil komunistický režim ve vykonstruovaném procesu 27. června 1950, bylo jí 48 let. „Komunisté se chovali podobně jako nacisté, když pozůstalým nevydávali dopisy z cely smrti. Příbuzní popravené Milady Horákové je dostali až v roce 1990,“ porovnává obě totality historik Jan B. Uhlíř.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

7. prosince 2021 00:25

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Nahrávka, ze které mrazí: Mám už dohráno, četla Šafránková poslední vzkaz Horákové

27. června 2021 22:46

V neděli 27. června uplynulo již 71 let od popravy odpůrkyně komunistického režimu Milady Horákové. Před svou smrtí významná právnička a politička napsala dojemný dopis, který o více než šedesát let později spojil životy dvou významných žen české historie. Vzkaz na rozloučenou totiž načetla nedávno zesnulá herečka Libuše Šafránková. V mnohých pasážích má však posluchač pocit, že se loučí právě legendární česká Popelka.

Vystrčil: Tornádo komunismu bylo stejně ničivé jako to na jižní Moravě

27. června 2021 12:14

„Tornádo komunismu“, které v tehdejším Československu řádilo 40 let, bylo stejně ničivé jako to, které se ve čtvrtek objevilo na jižní Moravě. Na rozdíl od něj ho však vytvořili lidé. V neděli to na pietním aktu na pražském Újezdě k uctění památky obětí komunismu řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). K aktuální přírodní katastrofě na jižní Moravě přirovnal komunismus i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti). Politici zdůraznili, že na tragédii komunismu a jeho oběti lidé nesmí nikdy zapomenout.

Demonstranta v Brně odlepovali hasiči z vozovky. Aktivisté zastavili dopravu i v Praze

13. června 2021 17:23

Na několika místech po Praze a Brně demonstrovaly v sobotu odpoledne desítky lidí proti klimatické krizi. Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion si na protest posedali na silnice a blokovali dopravu. Některé museli z komunikací dostat až policisté donucovacími prostředky. V Brně se dokonce jeden z protestujících přilepil vteřinovým lepidlem k silnici.

Zemřel František Šedivý. Za války spolupracoval s odbojem, po roce 1948 byl ve vězení

24. února 2021 16:59
Aktualizováno

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

V noci někdo poničil výstavu o Miladě Horákové na pražské Kampě

10. srpna 2020 10:32

V noci na pondělí někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa. Případem se zabývají policisté. Vandalové se podle nich mohli dopustit trestného činu poškození cizí věci, za který v případě odsouzení hrozí až roční vězení. Na Twitteru o tom informovali policie a Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Museum Kampa.