CNN Prima News miliardáři

miliardáři

Výpis příspěvků ke štítku „miliardáři“

Největší jaderný bunkr na světě v Česku? Boháči v něm mají přežít 10 let apokalypsy

29. března 2022 06:09

Málokdo tuší, že největší jaderný bunkr světa – kde mohou vyvolení v luxusu přečkat klidně i 10leté následky nukleární války – údajně vzniká v Česku. Konkrétně nedaleko Českého Brodu. S tím, jak se na poli mezinárodní diplomacie šermuje i s tak citlivými tématy jako atomové zbraně, roste o bunkry zájem. A právě toho českého si všimla i zahraniční média. Má to ale háček.

Nejen Abramovič či Děripaska. Kdo jsou oligarchové, kteří mohou odstranit Putina

8. března 2022 10:43

Západní sankce míří nejen na ruský bankovní sektor nebo na devizové rezervy ruské centrální banky, ale i na nejbohatší muže Ruské federace. Západ si od nich slibuje, že když šlápne ruským oligarchům na majetek, ti svůj hněv obrátí proti Vladimiru Putinovi a zařídí jeho pád. Kdo jsou muži, na které nyní spoléhá prakticky celý svět?

Tragické osudy miliardářů: Předčasně umírali kvůli závisti, sebevraždám i nehodám

8. dubna 2021 06:02

Miliardář Petr Kellner, který minulý týden zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce, nebyl jediným podnikatelem, který z tohoto světa odešel předčasně nepřirozenou smrtí. Někteří z nich mezi námi už nejsou například kvůli nehodě, závisti nebo těžké životní situaci a vážné nemoci. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Po Petru Kellnerovi zůstaly čtyři děti, ale i obří majetek. Kdo byl nejbohatší Čech

29. března 2021 08:24

Petr Kellner byl nejbohatší Čech a 123. nejbohatší člověk planety. Jeho jmění dosahovalo 15,7 miliardy dolarů, v přepočtu necelých 350 miliard korun. Podnikal v řadě oborů, které zastřešuje skupina PPF, jejímž byl Kellner majoritním vlastníkem. Se svou druhou manželkou Renátou založili nadaci The Kellner Family Foundation. Po Kellnerovi zůstaly čtyři děti, jednou z nich je parkurová jezdkyně Anna Kellnerová.

COVID-19 jako zlatá žíla? Podívejte se na dolarové miliardáře, které „stvořil“

28. prosince 2020 18:06

Boj s novým koronavirem se pro některé z pohledu jejich bohatství a byznysu stal požehnáním. Časopis Forbes si posvítil na pět desítek nových dolarových miliardářů z farmaceutického a zdravotnického sektoru. Jména, hodnotu čistého jmění a zdroj bohatství prvních deseti vám přinášíme i my. V čele jsou zástupci společností BioNTech a Moderna, které vyvíjejí vakcíny.

Covid míchá pořadím světových boháčů: Musk přeskočil Gatese, polepšil si i Kellner

20. prosince 2020 08:27

Ještě na začátku letošního roku byl nejbohatším mužem planety zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos před Billem Gatesem. Jenže koronavirová pandemie pořadí světových miliardářů mění. Bezos sice své prvenství prozatím obhájil, ale na záda mu mocně dýchá Elon Musk. Americkému vizionáři chybí k dosažení pomyslného trůnu už jen necelých 40 miliard dolarů. Vyplývá to z aktuálního žebříčku agentury Bloomberg.

Halíře dělají talíře. Pandemie světovým miliardářům svědčí, jejich jmění láme rekordy

13. října 2020 06:27

Světoví dolaroví miliardáři si mohou mnout ruce. Zatímco celý svět bojuje s pandemií koronaviru i jejími hospodářskými důsledky, jejich jmění utěšeně roste. A to tak, že ke konci letošního července bylo vůbec největší v historii. Přesáhlo hranici deseti bilionů dolarů a řady dolarových miliardářů se navíc rozrostly o 31 osob. Nejvíce letos zbohatl Jeff Bezos, jehož majetek se od ledna do dnešního dne zvětšil bezmála o 80 miliard dolarů.

Bezos, Gates, Zuckerberg či Musk. Nejbohatší lidé světa jsou z USA. A co Kellner?

3. září 2020 07:42

Pořadím nejbohatších lidí světa ve složení Jeff Bezos (Amazon), Bill Gates (Microsoft), Mark Zuckerberg (Facebook), Elon Musk (Tesla, SpaceX) a Bernard Arnault (LVMH) v úterý zamíchal Američan Musk, jehož čisté jmění dosáhlo 115 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu korun). Díky dvanáctiprocentnímu akciovému zisku Tesly podnikatel předstihl třetího Zuckerberga. Informovala o tom CNN s odkazem na index miliardářů Bloomberg. A jak je na tom český miliardář Petr Kellner?