CNN Prima News Minecraft

Minecraft

Výpis příspěvků ke štítku „Minecraft“

V Minecraftu nacvičoval útok na budovu FSB. Ruský soud poslal školáka na 5 let za mříže

10. února 2022 21:34

Ruský soud potrestal šestnáctiletého Nikitu Uvarova za plánování teroristické činnosti. Společně s dalšími dvěma mladíky měl mimo jiné „nacvičovat“ v počítačové hře Minecraft útok na budovu Federální služby bezpečnosti (FSB). Školák si má odpykat pět let vězení, zbylí spoluobžalovaní byli zproštěni viny za údajnou spolupráci při vyšetřování. O výsledku soudního řízení informoval právník a aktivista Pavel Čikov.

Rasistické chování či koncentrační tábory z kostiček. Extremisté šíří nenávist i ve hrách

3. října 2021 10:12

Extremisté si našli nové útočiště, kde mohou šířit nenávist – počítačové hry. V populárních titulech jako Minecraft nebo Roblox vypátrali novináři a výzkumníci z BBC skupiny hráčů, které propagovaly antisemitismus, rasismus či homofobii. V jednom případě objevili i koncentrační tábor poskládaný z kostiček. Třebaže se autoři her snaží proti podobnému obsahu bojovat, ne vždy se jim podaří ho odhalit a odstranit.

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

17. září 2021 20:45

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

Hráči se rozhodli v Minecraftu postavit celou Zemi v reálných rozměrech

27. ledna 2021 06:05

Hráči si v kultovní videohře Minecraft můžou pomocí kostek vytvořit téměř cokoli. I když je mapa v klasické verzi hry horizontálně rozsáhlejší než naše planeta, stavění do výšky je omezeno maximálním limitem. Herní nadšenci ale díky speciálnímu módu dokázali vertikální limit obejít a rozhodli se vytvořit ve hře přesnou kopii celého světa v reálných rozměrech, čili v poměru 1:1.

Hraní videoher se podílí na globálním oteplování. Nejvíce hříšný titul je Minecraft

3. září 2020 06:07

Hraní videoher je i kvůli pandemii čím dál více populární. Na světě je zhruba dvě a půl miliardy aktivních hráčů. Mnozí z nich se hraním her v rámci esportu živí. Úspěchy herního průmyslu mají ovšem jeden negativní postranní efekt – hraní videoher se totiž podílí na globálním oteplování. Nejhůře jsou na tom v tomto ohledu herní tituly, u nichž se doba dohrání pohybuje v řádu stovek hodin.

Deset nejbohatších youtuberů současnosti. Kolik vydělávají největší hvězdy?

25. července 2020 08:45

Být úspěšným youtuberem v současnosti obnáší už daleko více činností, než jen natáčení úspěšných videí. Za touto profesí se totiž skrývá také propracovaný marketing, který ovšem může internetovým hvězdám přinést i stovky milionů dolarů. Kteří youtubeři si momentálně vydělávají nejvíce peněz? A co všechno to říká o současných trendech na YouTube?

Hráči Minecraftu stavějí a kopou už 11 let. „Počítačové Lego“ je únikem z reality

18. května 2020 16:54

Před 11 lety stvořil švédský programátor Markus Persson počítačovou hru Minecraft. Ve veleúspěšném titulu, kterému se někdy přezdívá „počítačové Lego“, mohou hráči stavět pomocí krychlových bloků libovolné struktury, těžit drahokamy v jeskyních nebo bojovat proti nemrtvým. Minecraft byl hlavním tématem pořadu Silný hlas Markéty Fialové, jehož hosty byli herní expert Lukáš Pleskot, psycholog Radek Ptáček a herní novinářka Alžběta Trojanová.