CNN Prima News Minecraft

Minecraft

Výpis příspěvků ke štítku „Minecraft“

AI kurzy zdarma pro studenty ITnetwork: Ovládněte AI a nenechte se nahradit!

Umělá inteligence mění životy lidí v reálné sci-fi a stále více posiluje svou pozici v našem světě. V Německu nově s pomocí digitálního ručníku pomáhá cestujícím ve vlacích zajistit sedadlo i bez nutnosti utrácet za místenku a v Americe žije první člověk s čipem implantovaným do mozku. Přečtěte si novinky ze světa IT, které přináší další díl pořadu ITN ONAIR, ať nejste pozadu, až se AI zeptá, co jste dělali včera!

Pozor na nebezpečného trojského koně v mobilu. Lidem potají odsává peníze přes SMS

Bezpečnostní experti varují před novou hrozbou. Na telefony s operačním systémem Android útočí trojský kůň GriftHorse, který dokáže uživatele bez jeho vědomí přihlásit k placeným SMS službám a postupně pomocí zpráv potají odstávat peníze. Napadený si přitom nemusí plateb hned všimnout a finance se jim tak mohou strhávat i několik měsíců. Před nebezpečím varovali experti z Esetu.

Uniklé dokumenty Pentagonu se poprvé objevily ve fóru videohry. Prozradily slabiny Ukrajiny

Ukrajina musí kvůli úniku citlivých dokumentů z Pentagonu narychlo měnit vojenské plány. Zpravodajské informace Spojených států, které se dostaly na internet, se přitom nezabývají jen Ukrajinou, ale i Čínou nebo Izraelem. To podle mluvčího Pentagonu představuje pro národní bezpečnost Spojených států závažné riziko. Zatímco Západ sčítá škody, vyšetřovatelé hledají původce úniku. A to na mimořádně nečekaném místě.

V Minecraftu nacvičoval útok na budovu FSB. Ruský soud poslal školáka na 5 let za mříže

Ruský soud potrestal šestnáctiletého Nikitu Uvarova za plánování teroristické činnosti. Společně s dalšími dvěma mladíky měl mimo jiné „nacvičovat“ v počítačové hře Minecraft útok na budovu Federální služby bezpečnosti (FSB). Školák si má odpykat pět let vězení, zbylí spoluobžalovaní byli zproštěni viny za údajnou spolupráci při vyšetřování. O výsledku soudního řízení informoval právník a aktivista Pavel Čikov.

Rasistické chování či koncentrační tábory z kostiček. Extremisté šíří nenávist i ve hrách

Extremisté si našli nové útočiště, kde mohou šířit nenávist – počítačové hry. V populárních titulech jako Minecraft nebo Roblox vypátrali novináři a výzkumníci z BBC skupiny hráčů, které propagovaly antisemitismus, rasismus či homofobii. V jednom případě objevili i koncentrační tábor poskládaný z kostiček. Třebaže se autoři her snaží proti podobnému obsahu bojovat, ne vždy se jim podaří ho odhalit a odstranit.

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

Hráči se rozhodli v Minecraftu postavit celou Zemi v reálných rozměrech

Hráči si v kultovní videohře Minecraft můžou pomocí kostek vytvořit téměř cokoli. I když je mapa v klasické verzi hry horizontálně rozsáhlejší než naše planeta, stavění do výšky je omezeno maximálním limitem. Herní nadšenci ale díky speciálnímu módu dokázali vertikální limit obejít a rozhodli se vytvořit ve hře přesnou kopii celého světa v reálných rozměrech, čili v poměru 1:1.