CNN Prima News ministerstvo dopravy

ministerstvo dopravy

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo dopravy“

Ministerstvo navrhuje úpravu trestů pro řidiče. Nesmyslné zmírnění, zlobí se dopravní experti

7. ledna 2023 22:42

Agresivní řidiči, kteří při předjíždění ohrožují ostatní, by se už nemuseli bát, že přijdou o řidičský průkaz. Na první pohled nenápádná změna v navrhované novele zákona o provozu na pozemních komunikacích z dílny ministerstva dopravy nadzvedla dopravní experty. Ti by postih za agresivní jízdu naopak ještě zpřísnili. Ministerstvo se hájí, že chce, aby byl systém postihů za přestupky přehlednější.

Slovensko letos předstihne Česko ve výstavbě dálnic o více než 11 kilometrů

16. ledna 2021 18:39

Nové úseky dálnic v posledních letech v Česku přibývaly pouze velmi pomalým tempem. Až letos se má zprovoznit za dlouhé roky rekordních 46,5 km dálnic, což mělo být volebním trumfem hnutí ANO, které bylo celé roky za pomalou výstavbu dálnic kritizováno. Ukazuje se však, že ani toto tempo výstavby se nemůže rovnat s našimi sousedy. I Slovensko letos otevře více kilometrů dálnic než Česko.

Dálniční síť se o kousek prodloužila. Přerov ale na obchvat stále čeká marně

15. prosince 2020 14:20

Síť českých dálnic je opět delší. Ředitelství silnic a dálnic totiž zprovoznilo část dálnice D48 mezi obcí Rybí ve směru od Nového Jičína a Frýdkem-Místkem. Naopak poslední úsek dálnice D1 kolem Přerova je zatím stále v nedohlednu. Obyvatelé Přerova přitom volají po obchvatu desítky let a zpráva o dalších průtazích se jim samozřejmě nelíbí.

Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu

27. října 2020 21:03

Vládní restrikce dopadly i na autoškoly a uchazeče o řidičské průkazy. Výcvik je zastavený a není možné provádět ani závěrečné zkoušky. Ty přitom absolventi autoškol musejí složit v zákonné lhůtě, která stále běží. Podle majitelů autoškol některým budoucím řidičům reálně hrozí, že zkoušky včas nedokončí a budou muset autoškolu znovu absolvovat od samého začátku.

Zemanův kanál v plném rozsahu nejspíš nemá šanci. Stavbě brání životní prostředí

7. října 2020 08:26

Příprava výstavby první části kanálu Dunaj-Odra-Labe vzbudila v posledních dnech poprask. Projekt, který by celkově stál víc než půl bilionu korun, však pravděpodobně v celém svém rozsahu nikdy nevznikne. Kromě rozporuplného ekonomického přínosu stojí v cestě vodnímu dílu především ekologické otázky. Navržené varianty koridoru se v podstatě nedokážou vyhnout lokalitám Natura 2000, které spadají pod patronaci Evropské unie.

Opravili jsme tisíce kilometrů silnic, tvrdí Babiš. Špatný stav ale vadí většině lidí

30. září 2020 06:47

Silnice, dálnice, obchvaty. Prostě to zařídíme, opravíme, postavíme. Premiér Andrej Babiš (ANO) to sliboval už před krajskými volbami v roce 2016. I přesto, že má hnutí ANO nyní hejtmany v pěti krajích a ministerstvo dopravy spadá do gesce ANO už šest let, většina lidí považuje špatný stav silnic za jeden z nejpalčivějších problémů. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro CNN Prima NEWS. Babiš ale tvrdí, že díky ANO se opravily tisíce kilometrů silnic a rozestavěly se dálnice.

Kupujete ojeté auto a bojíte se stočeného tachometru? Pomoci by měla změna v zákoně

31. srpna 2020 22:19

V Česku se podle Asociace autobazarů i Ústředního automotoklubu (ÚAMK) ve velkém stáčejí tachometry automobilů. Důvodem je podle nich například fakt, že české úřady nemohou kontrolovat historii dovážených ojetin v mezinárodních databázích i mírnější postihy než v zahraničí. Nic se nezměnilo ani po dvou letech, kdy za přestupek hrozí až půlmilionová pokuta. Kraje ji neudělily ani v jednom případě. Politici proto mluví o změně zákona.