reklama
CNN Prima News ministr školství

ministr školství

Výpis příspěvků ke štítku „ministr školství“

Testujme ve školách každé pondělí, navrhuje Plaga. Ministerstvo zdravotnictví zkritizoval

3. listopadu 2021 12:23

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) doufá, že i přes rostoucí počet nakažených covidem nebude nutné uzavírat školy. Uvedl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vyzývá však k nastavení systému, který zaručí bezpečné prostředí na školách. „Testování vždy v pondělí je jednou z cen, jak bezpečnost prezenční výuky zvýšit,“ podotkl.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Plagou: Hrozí plošné uzavření škol či povinné PCR testy?

3. listopadu 2021 07:43

Pandemická situace se v Česku nadále zhoršuje. Od pondělí 1. listopadu proto vláda přijala nová koronavirová opatření, kdy se školáci ve vybraných okresech musí otestovat. Od příštího týdne se povinnost rozroste na celkem 31 okresů. Hrozí, že by se děti ve školách testovaly plošně? A je situace natolik vážná, že by se školy mohly opět uzavřít? Na otázky bude v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS odpovídat ministr školství Robert Plaga.

Neočkovaní učitelé v rouškách, žáci testovaní. Ministři se dohodli na změně opatření

21. října 2021 17:12

Neočkovaní učitelé budou muset ve výuce nosit respirátory, pro žáky tato povinnost platit nebude. V okresech, kde bude týdenní výskyt nákazy vyšší než 300 případů na 100 000 obyvatel, se neočkovaní žáci budou po podzimních prázdninách na koronavirus testovat. Na čtvrtečním jednání se na tom shodli ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO). Informovala o tom Plagova mluvčí Aneta Lednová.

Vláda zvažuje roušky při výuce a testování žáků. To odmítám, rozčiluje se Plaga

19. října 2021 19:02

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) odmítá návrh ministerstva zdravotnictví na nošení roušek při výuce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý řekl, že je to jedna z možností, kterou při dalším zhoršování covidové epidemie zvažuje. Podle Plagy by se ale mělo v regionech s horší epidemickou situací spíše obnovit testování.

Škatulata v britské vládě. Premiér Johnson mění ministry, startuje tak éru po covidu

15. září 2021 18:20

Britský premiér Boris Johnson ve středu zahájil dlouho očekávanou reorganizaci svého kabinetu. Ve funkci ministra zahraničí skončil Dominic Raab, z vlády ale neodchází. Přesune se na ministerstvo spravedlnosti a bude nově také místopředsedou vlády. Z čela justice naopak odchází Robert Buckland, rezignaci oznámili také ministr školství Gavin Williamson a ministr pro bydlení Robert Jenrick. Novou šéfkou diplomacie bude Liz Trussová, ministrem pro bydlení pak Michael Gove.

Plaga: Školy se musí zaměřit na doučování. Testování se možná protáhne

1. září 2021 07:43

Žáky i učitele čeká podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) náročný školní rok, cílem je ale děti vzdělávat prezenčně a zmenšit mezery mezi jejich znalostmi. „Školám jsme mimo jiné dali metodiku, jak mají postupovat u žáků, kteří jsou ohroženi a potřebují pomoc skrze doučování. Na začátku školního roku nepůjde o dohánění látky, ale o zmapování situace,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Plaga: Testování ve školách se může prodloužit. Rouška pro netestované děti stres nebude

23. srpna 2021 08:47

Podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) jsou školy na 1. září dobře připraveny. Děti, které nebudou očkované ani nepodstoupí testování, se pak nemusí bát vyčlenění z kolektivu. „Výuku budou mít ve stejné učebně, jen budou mít nasazené roušky. Stresových situací děti zažívají hodně, ale tohle mezi ty zásadní nepatří,“ uvedl Plaga v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Dal bych si lepší dvojku, ohodnotil se Plaga na vysvědčení. Práce ve Sněmovně ho neláká

30. června 2021 22:47

„Dal bych si lepší dvojku,“ ohodnotil se symbolicky ministr školství Robert Plaga (za ANO) na konci školního roku v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Zároveň uvedl, že ho už neláká práce v Poslanecké sněmovně. Po podzimních volbách by rád pracoval ve vysokém nebo regionálním školství a není pro něj důležité, zda to bude v roli ministra.

Sledujte ŽIVĚ: S ministrem školství Plagou o rouškách ve školách i očkování studentů

8. června 2021 06:56

Ústředním tématem zejména v posledních velmi teplých dnech se staly roušky ve školách. Vláda ale rozhodla, že ve třídě je mohou děti i učitelé odložit, s výjimkou Zlínského, Jihočeského a Libereckého kraje. Na chodbách a ve společných prostorách ale i nadále povinné budou. Jak je s verdiktem spokojen sám ministr školství? Nejen o tom v Novém dni.

reklama