CNN Prima News ministr školství

ministr školství

Výpis příspěvků ke štítku „ministr školství“

Ministerský trojlístek resortu školství se rozpadl. Balaše opustil Plaga, následně i Gazdík

11. listopadu 2022 16:24

Někdejší ministr školství za ANO Robert Plaga rezignoval k 15. listopadu na funkci poradce a člena politického kabinetu ministra školství Vladimíra Balaše (STAN). Svou rezignaci Balašovi oznámil v pátek a odůvodnil ji jeho kroky ohledně vzdělávací politiky a angažmá exministra školství Petra Gazdíka (STAN) v jeho poradním týmu. Informoval o tom server Seznam Zprávy. V pátek odpoledne pak na svou pozici rezignoval i Gazdík.

Gazdík se vrací na ministerstvo školství. V poradním týmu zasedne také Babišův exministr

21. října 2022 12:20

Ministru školství Vladimíru Balašovi (za STAN) bude se vzdělávací politikou pomáhat 16 poradců. Jsou mezi nimi například bývalí ministři školství za STAN a za ANO Petr Gazdík a Robert Plaga, zakladatel společnosti Scio Ondřej Šteffl a předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) Lenka Felcmanová. Na webu ministerstva to v pátek uvedla mluvčí Aneta Lednová.

Spolupracoval s obviněným v kauze Dozimetr. Končí náměstek ministra školství Štábl

15. srpna 2022 20:01

Náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl, který spolupracoval s jedním z obviněných v kauze Dozimetr, skončí na ministerstvu školství 19. srpna. Deníku N to potvrdil ministr Vladimír Balaš (STAN). Štábla pověřil bývalý ministr Petr Gazdík (STAN) i dočasným řízením Cermatu. Během pondělí byl kvůli stejné kauze odvolán i náměstek pro informační a komunikační technologie Všeobecné zdravotní pojišťovny Tomáš Knížek.

Školní výuka až od devíti ráno? Balaš zvažuje zrušit první hodinu, nadšení nesklidil

24. července 2022 15:25

Nepříliš výraznou podporu získal na sněmu hnutí STAN v Hradci Králové ministr školství Vladimír Balaš (STAN) s návrhem, aby školní výuka začínala v 9:00 namísto dosavadních 8:00. Pro zajímavost nechal o nápadu hlasovat, ruku zvedla zhruba třetina delegátů. Zřejmě se tak podle Balaše stalo kvůli tomu, že ne všichni jsou rodiči dětí v pubertálním věku, kterým analýzy připisují největší benefit ze změny.

Distanční výuku kvůli covidu vyloučit nelze, přiznal Balaš. Plošné testování však odmítl

22. července 2022 12:44

Kvůli koronavirové situaci v Česku se již nyní někteří rodiče obávají, jak bude situace vypadat v září, až se děti vrátí do škol. Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzkázal, že plošné testování rozhodně nebude nařizovat. „Distanční výuku však nemůžeme vyloučit,“ podotkl. Jak by chtěl řešit úspory energií ve školách?

Praha navýší kapacity gymnázií, slibuje ministr Balaš. Chystá i speciální třídy

21. července 2022 22:01

Praha bude rozšiřovat počet míst na čtyřletých gymnáziích. Do budoucna by se mohl navýšit až o dva tisíce. Kromě toho by na odborných středních školách v Praze měly vzniknout gymnaziální třídy. Zástupci magistrátu a Středočeského kraje se na tom dohodli s ministrem školství Vladimírem Balašem. Ten si od toho slibuje, že se už nebude opakovat stejná situace jako letos, kdy se na pražská gymnázia kolikrát nedostali ani jedničkáři.

Podivný brífink ministra školství. Svolal ho Balaš, mluvil ale hlavně Gazdík

20. července 2022 16:29

Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) svolal na středu tiskovou konferenci kvůli novele zákona o podpoře sportu a změnám fungování Národní sportovní agentury (NSA). Více než on ale mluvil jeho předchůdce Petr Gazdík (STAN), který na konci června z funkce odstoupil kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem. Ten je obviněn v pražské korupční kauze Dozimetr.

Zeman: Rakušan by mi měl za jmenování Balaše děkovat. Skřípěl jsem zuby

3. července 2022 11:07

Hnutí STAN, které aktuálně čelí vnitřní krizi po kauze bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka, vyjma svého předsedy Víta Rakušana nemá významnou osobnost. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to pronesl prezident Miloš Zeman. Ten dále zmínil, že zvažoval nejmenovat nového ministra školství Vladimíra Balaše, který byl nominován právě hnutím STAN. Balašovi totiž hlava státu vyčítá jeho kroky v minulosti.

Fiala uvedl do úřadu nového ministra školství. Stojí před ním nelehké úkoly, zdůraznil

1. července 2022 10:03

Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl do úřadu nového ministra školství Vladimíra Balaše (STAN). Před ministrem školství podle něj stojí nelehké úkoly. „Zejména naplnit programové prohlášení. Jestli máme být úspěšnou zemí, tak musíme mít kvalitní vzdělání,“ vzkázal premiér. Balaš, který nahradí v úřadu svého stranického kolegu Petra Gazdíka, mu poděkoval za důvěru.

Balaš je novým ministrem školství. Zeman mu při jmenování vytkl „hříchy z mládí“

29. června 2022 18:04

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem školství Vladimíra Balaše (STAN). Při té příležitosti mu vytkl „hříchy z mládí“. Poslanec hnutí STAN a ústavní právník přebírá resort po svém stranickém kolegovi Petru Gazdíkovi, který odstoupil z funkce kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.