reklama
CNN Prima News ministr školství

ministr školství

Výpis příspěvků ke štítku „ministr školství“

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Robertem Plagou: Odloží žáci roušky ve třídách?

Žáci by možná od příštího úterý nemuseli nosit roušky při výuce ve třídě. Finální rozhodnutí ale padne až v pondělí podle toho, jak se bude vyvíjet epidemická situace v Česku, uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Jaká další rozvolnění jsou v plánu? Jaké jsou vyhlídky k začátku nového školního roku v září a s čím se musely děti potýkat během distanční výuky?

Akademici se mohou od pondělí hlásit k očkování. Plaga jim to oznámil v dopise

Akademičtí pracovníci vysokých škol se budou moct od pondělí 3. května hlásit k očkování proti covidu. Registrace pro ně budou možné do 15. června. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) o tom v pátek informoval rektory vysokých škol v dopise. Vysokoškolští pedagogové podle něj při registraci k očkování budou používat kód přidělený školám pro přednostní očkování akademiků.

Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga

Praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol se zřejmě obnoví od pondělí 26. dubna. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) řekl, že to v pondělí navrhne vládě. S obnovením praktické výuky od příštího týdne počítá i návrh mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. S otevřením školek chce ministerstvo školství v souladu s doporučeními epidemiologů podle Plagy počkat, až bude přibývat méně než 100 případů nakažených s COVID-19 na 100 tisíc obyvatel za sedm dnů. Situace v jednotlivých okresech se nyní liší, někde je výskyt nemoci i trojnásobný.

Všichni žáci by se do škol mohli vrátit v květnu, studenti koncem dubna, věří Plaga

Návrat všech dětí a studentů do škol by mohl být rychlejší, než se předpovídá. Pokud bude epidemická situace příznivá, žáci by se mohli vrátit do lavic už v květnu. Datum by mohlo být ještě dřívější pro studenty středních škol. V diskusním pořadu Rozstřel na iDNES.tv to uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO) s tím, že i nadále bude podmínkou povinné testování.

reklama