Ministři na zlepšení jazyků pracují. Už teď jsou lepší než Schillerová, hájí je Fiala

Premiér Petr Fiala a Jana Černochová

PARTIE Terezie Tománkové 2.1.2022

I přesto, že jazykové schopnosti nových ministrů nejsou dokonalé, už teď jsou podle premiéra Petra Fialy lepší než třeba u bývalé ministryně financí Aleny Schillerové nebo expremiéra Bohuslava Sobotky. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to prohlásil premiér Petr Fiala (ODS).

O tom, že někteří z ministrů Fialova kabinetu nemají dostatečnou úroveň především angličtiny, informovaly během svátků Hospodářské noviny.

O nízké úrovni angličtiny se hovořilo například u ministryně obrany Jany Černochové nebo ministra financí Zbyňka Sanjury (oba z ODS).

„Moje angličtina je podle lektorů na úrovni B1 a snažím se dál zlepšovat,“ sdělila HN ministryně obrany Jana Černochová, která se ale údajně domluví polsky a pasivně umí rusky.

Stanjura na dotaz CNN Prima NEWS reagoval slovy: „Pro zlepšení své angličtiny absolvuji již několik let lekce anglické konverzace.“ Také podle Fialy jeho ministři aktuálně na zlepšení úrovně angličtiny aktivně pracují.

„Kolegové, kteří s tím mají problém, na tom pracují. Jejich schopnost je už teď vyšší než u Schillerové nebo Sobotky. Bylo by ideální, kdyby se všichni domluvili cizím jazykem. Je to důležité pro neformální jednání,“ uvedl v Partii Fiala.

Právě bývalou ministryni Alenu Schillerovou a expředsedu vlády Bohuslava Sobotku veřejnost i tehdejší opozice také z řad ODS kritizovala za to, že neumí dostatečně anglicky a přitom mají vést jednání na evropské úrovni.

Tagy: