reklama

Minsk

Výpis příspěvků ke štítku „Minsk“

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Prázdné nebe nad Běloruskem. Evropská letadla se mu vyhýbají, ukazují radary

Evropská organizace pro bezpečnost řízení letového provozu Eurocontrol dopravcům, kteří se chtějí vyhnout běloruskému nebi, doporučila trasu přes Pobaltí. Po nedělním nuceném přistání civilního letadla v Minsku, po němž místní úřady zadržely opozičního novináře, se už několik evropských leteckých společností rozhodlo vzdušný prostor kontrolovaný Minskem nevyužívat. To dokazuje i snímek předsedy Charlese Michela.

V šatnách chybí stropy, Česko vyslalo nejvíce rozhodčích. Zajímavosti o MS v hokeji

Podruhé v historii se ty nejlepší hokejové reprezentace sjely do lotyšské Rigy, aby bojovaly o titul světových šampionů. Podívejte se na zajímavosti, které byste měli o nadcházejícím MS vědět. Jaké stadiony hostí bitvy? Jak se jmenuje maskot, který bude pobíhat po prázdných tribunách? Co všechno nabízí město, kde se koná šampionát? Nebo jací rozhodčí se na něm představí?

Bělorusko kvůli Lukašenkovi přichází o hokejový šampionát. O pořadateli se rozhodne

To, o čem se mluvilo, se stalo skutečností. Hokejové mistrovství se letos v Bělorusku konat nebude. Důvodem je znepokojivá situace v zemi s autokratickým prezidentem Alexandrem Lukašenkem. Kvůli porušování lidských práv i komplikacím s koronavirem v pondělí rada Mezinárodního hokejové federace (IIHF) konstatovala, že organizovat šampionát v Minsku by nebylo dobrým krokem. O tom, kdo bude vedle lotyšské Rigy spolupořadatelem, se teprve rozhodne.

V Minsku protestovaly desetitisíce lidí. Policie zakročila zábleskovými granáty i střelbou

V Minsku se opět sešli demonstranti, kteří vždy v neděli vyjadřují odpor vůči režimu autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Podle odhadu agentury AFP se dnes protestu zúčastnilo 20 000 až 30 000 lidí. Těžkooděnci účastníky rozháněli a zatýkali. Policie podle agentury TASS potvrdila, že vypálila varovné výstřely a použila zábleskové granáty. Podle očitých svědků, na které se odvolává agentura Interfax, se před zahájením protestní akce v ulicích pohybovala obrněná obojživelná vozidla s kulomety.

Běloruští policisté tvrdě zasáhli proti demonstrantům. Zatýkali i novináře

Aktualizováno

V Bělorusku v neděli desetitisíce lidí opět protestovaly proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Protesty opět provázelo policejní násilí, již na začátku demonstrace v hlavním městě Minsku bezpečností síly odtahovaly pokojné občany do připravených minibusů, napsala agentura DPA. Uvedla rovněž, že podle pozorovatelů byly nedělní střety mezi policií a demonstranty nejostřejší za několik týdnů.

V běloruském Minsku demonstrovaly desetitisíce lidí. Policie je rozháněla vodními děly

Aktualizováno

Centrem běloruského Minsku v něděli prošly desetitisíce lidí. Lidé v ulicích metropole, nespokojení s autoritářskou vládou prezidenta Alexandra Lukašenka, žádali osvobození politických vězňů. Policie proti nim použila vodní děla a přes stovku z nich zatkla, píší tiskové agentury. Protesty se konaly i v dalších běloruských městech.

reklama