Minsk

Výpis příspěvků ke štítku „Minsk“

Po Rusku se budou potulovat tisíce hrdlořezů, řekl Zrno. Promluvil o možném cíli Prigožina

Pro Jevgenije Prigožina je plánovaný exil v Bělorusku ponižující. Uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS zahraniční zpravodaj Matyáš Zrno. Po rozpadu skupiny vagnerovců se podle něj v Rusku budou potulovat tisíce hrdlořezů. Prigožinův cíl podle Zrna nemuselo být dobytí Kremlu, protože není dost silný, aby ovládl Rusko. Na druhou stranu Rusko zase není dost silné, aby zastavilo pár tisíc mužů s devíti tanky.

Nová vzpoura na obzoru? Čekejte na náš signál, prohlásili běloruští bojovníci na Ukrajině

Připravte se, blíží se podmínky pro zničení diktatury a čas svobody. Čekejte na náš signál, vyzvali běloruští bojovníci na Ukrajině své krajany ve zbrani v Bělorusku. Naznačili tím chystaný boj proti režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. S výzvou přišel Pluk Kastuśe Kalinoŭského, který od začátku ruské invaze na Ukrajinu bojuje po boku obránců. Své video zveřejnil pluk v momentě, kdy se žoldnéři z Vagnerovy skupiny vydali v koloně směrem na Moskvu, než jim pochod rozmluvila právě běloruská hlava státu.

Přesun jaderných zbraní do Běloruska už začal, oznámil Lukašenko krátce po podepsané dohodě

Aktualizováno

Rusko už začalo s přesunem nestrategických jaderných zbraní do Běloruska, oznámil ve čtvrtek běloruský vůdce Alexandr Lukašenko podle ruské televizní stanice Pervyj kanal. Stalo se to poté, co ministři obrany Běloruska a Ruska Viktar Chrenin a Sergej Šojgu dopoledne podepsali dokument o rozmístění tohoto typu zbraní v Bělorusku. Fakt, že Rusko smí v Bělorusku rozmístit taktické zbraně, odsoudily Spojené státy.

Lukašenko neujde pár metrů a neudrží rovnováhu. Svět spekuluje o jeho vážné nemoci

Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko má mít těžké zdravotní problémy, spekulují zahraniční média. Ve snaze utnout spekulace běloruská státní média v pondělí zveřejnila video, kde je Lukašenko zachycen na vojenské základně. Jenže na záběrech je patrné, že má na ruce obvaz, který se běžně dává pacientům na kapačkách.

Běloruský soud poslal Prataseviče do vězení. Obvinili ho ze spiknutí s cílem uchvátit moc

Běloruský soud ve středu poslal bývalého šéfredaktora opozičního média Nexta Ramana Prataseviče na osm let do vězení. Úřady ho obvinily z řady trestných činů včetně spiknutí s cílem uchvátit moc. Další obžalované v případu – zakladatele Nexty Scjapana Pucilu a bývalého redaktora telegramového kanálu Jana Rudzika – podle nezávislého serveru Naša Niva soud v jejich nepřítomnosti poslal za mříže na 20, respektive 19 let.

V Rusku se měl zřítit ukrajinský dron. Kyjev chce schůzi Rady bezpečnosti OSN

Ve městě Kirejevsk jižně od Moskvy se zřítil ukrajinský průzkumný dron naložený trhavinou, tvrdí Moskva. Dva lidé se při výbuchu zranili. Situaci u doněckého Bachmutu se daří stabilizovat. Uvedl to náčelník generálního štábu ukrajinské armády Valerij Zalužnyj. Okupanti nadále bombardují celé území Ukrajiny, podle Kyjeva se soustřeďují na kritickou infrastrukturu a civilní cíle. Ukrajinci odrazili více než 85 dalších ruských útoků.