CNN Prima News Miroslav Jansta

Miroslav Jansta

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Jansta“

Pelta i Kratochvílová dostali roky vězení. Soud je uznal vinnými ze zmanipulování dotací

27. dubna 2023 13:17

Soud ve čtvrtek uložil bývalému šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi za zmanipulování sportovních dotací šest let vězení, peněžitý trest pět milionů korun a pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech spolků. Někdejší náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou poslal soud do vězení na 6,5 roku, zakázal jí vedoucí funkce ve veřejné správě na šest let a dal jí dvoumilionový peněžitý trest. Verdikt není pravomocný – Pelta, Kratochvílová i státní zástupce se proti němu odvolali.

Temno v českém sportu. Jansta varuje před zánikem stovek klubů a urguje vládu

21. září 2022 17:09

Nedostatečná pomoc sportu, který se kvůli vysokým cenám energiím ocitá v kritické situaci, může v budoucnu přinést Česku výrazné ekonomické ztráty, varuje předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Upozornil, že ztráta pohybových návyků mladé generace povede ke zhoršení zdatnosti a zdravotního stavu populace, což znamená vyšší výdaje ve zdravotnictví.

Sport jen pro bohaté. Jansta tepe stát za nečinnost, volá po speciálním ministrovi

22. srpna 2022 13:38

Českému sportu dlouhodobě chybí finanční i obecná podpora ze strany státu. A momentálně vše směřuje k tomu, že se základna sportujících lidí, především dětí, bude dál smrskávat. „Potřebujeme svého ministra, představitele státní správy, který by za sport nesl zodpovědnost a měl by ve vládě autoritu,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf České unie sportu (ČSU) Miroslav Jansta.

Jansta: Zdraví národa je ohroženo, sport v Česku prožívá nejhorší období. Hrozí kolaps

22. června 2022 17:18

Valná hromada České unie sportu (ČUS) označila ústy předsedy Miroslava Jansty situaci českého sportu za nejhorší v historii. Spojení poklesu státní podpory a energetické krize, která přináší nárůst výdajů na provoz sportovišť, může mít dalekosáhlé důsledky včetně uzavírání sportovišť a krachu klubů. Delegáti proto vyzvali vládu, aby urychleně začala jednat.

Nedostatek financí i málo hodin tělesné výchovy. Jaké jsou příčiny sportovní krize?

19. února 2022 12:19

Vláda Andreje Babiše měla před třemi lety velké plány. Například investovat dvacet miliard korun do sportu a další stovky miliard do infrastruktury. Ze slibů nakonec splnila jediný — založila Národní sportovní agenturu. Současná vláda Petra Fialy u sportu počítá s navýšením rozpočtu. Jenomže nejdřív musí skončit finanční a covidová krize.

Jansta: Všichni se vrhli na Pešána. Odpovědný je ale premiér, to si politici musí uvědomit

16. února 2022 08:55

Čeští hokejisté se po prohře 2:4 se Švýcarskem poprvé v historii nedostali na olympiádě nebo mistrovství světa mezi osm nejlepších týmů. Jak se teď k fatálnímu neúspěchu postavit? Výměna trenéra Filipa Pešána ani kritika hokejistů nepomůže, je třeba přestavět celý sportovní systém v České republice. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli předseda České unie sportu Miroslav Jansta a sportovní ředitel České basketbalové federace Michal Ježdík.

Pelta ovlivňoval dotace pro sport, rozhodl soud. Dostal nepravomocně šest let vězení

26. listopadu 2021 10:34

Miroslav Pelta i exnáměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová jsou v dotační kauze vinní. Bývalý šéf českého fotbalu dostal šest let vězení nepodmíněně a pětimilionovou pokutu, jeho někdejší milenka o půl roku více. Jde o nepravomocný rozsudek. Pelta měl před lety těžit ze vztahu s Kratochvílovou a díky ní dostat pro fotbalovou asociaci více peněz. Soud zároveň osvobodil předsedu České unie sportu Miroslava Janstu, sekretáře unie Jana Boháče i exředitele ministerského odboru sportu Zdeňka Břízu.

Pelta v kauze dotačních podvodů odmítá vinu: Opravdu jsem nechtěl peníze jen pro fotbal

14. října 2021 14:23

V dotační kauze je bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta jedním z hlavních obžalovaných. V úterý pro něj navrhl státní zástupce Ondřej Trčka trest odnětí svobody na devět let a peněžitou pokutu 25 milionů. Ve čtvrtek sám Pelta promluvil u Městského soudu v Praze – žádá zproštění viny pro sebe i další ústřední aktéry případu, bývalou náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou i předsedu České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu.

Kauza sportovních dotací: Státní zástupce chce pro Peltu 9 let za mřížemi a tučnou pokutu

12. října 2021 11:26
Aktualizováno

Začíná být jasno, jaké by mohly být důsledky kauzy sportovních dotací. Systém rozdělování peněz byl podle bývalých úředníků ministerstva školství chaotický a neexistovala v něm pravidla. Hlavními aktéry problematického nakládání s financemi jsou i bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta a šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Státní zástupce chce nyní pro někdejšího bosse českého fotbalu devět let vězení a pokutu 25 milionů korun.

Jansta chce pro nakažené sportovce náhradu škody. Vyzval k tomu olympijský výbor

9. srpna 2021 14:53

Česká unie sportu vyzvala Český olympijský výbor k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Šéf ČUS Miroslav Jansta takový požadavek vznesl v dopise adresovaném předsedovi ČOV Jiřímu Kejvalovi v souvislosti s případem šíření koronaviru v části české výpravy cestující do Japonska charterovým letem. Pro sportovce žádá také omluvu, finanční náhradu by podle Jansty měly obdržet i sportovní svazy.