reklama

Moderátorka Perkausová o koronaviru: Podepsalo se to na plicích, pořád jsem unavená

Moderátorka CNN Prima NEWS Eva Perkausová se v izolaci léčí s koronavirem. V živém vysílání Hlavních zpráv prozradila, jak se cítí a co ve volných chvílích dělá. Až bude opět zdravá, plánuje darovat plazmu. I díky kampani CNN Prima NEWS a Českého červeného kříže nazvané Ruce.

reklama

„Je mi znatelně lépe, ačkoliv hlas není ještě úplně v pořádku,“ uvedla chraplavě moderátorka, které nebylo dobře už v úterý. Večer se jí přitížilo a test poté prokázal, že je pozitivní na koronavirus.

K tématu

Jako většina nakažených se i Perkausová musela poprat se znatelnou únavou. „Energii jsem už načerpala. Dokázala bych i něco dělat, ale pořád je znát, že je tělo unavené,“ řekla krásná moderátorka s tím, že se při větší zátěži rychle zadýchá.

Kromě únavy ji trápí i další častý příznak onemocnění COVID-19, kašel. „Podepsalo se to na plicích,“ připustila. Proto se i nadále snaží nepřetěžovat. „Odpočívám u filmu nebo s knihou. Jakmile mi je lépe, jdu třeba uvařit,“ popsala. V izolaci je se svým přítelem.

Hned, jak bude moci, plánuje oblíbená moderátorka darovat plazmu. „Už předtím jsem díky kampani Ruce měla v plánu jít darovat krev, teď půjdu darovat plazmu,“ slíbila Perkausová.

Kampaň Ruce spustil Český červený kříž ve spolupráci se CNN Prima NEWS. Lidem má připomínat, že i přes probíhající pandemii koronaviru je i nadále možné a hlavně důležité darovat krev.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Nebudou peníze na sociální služby, skončí slevy na jízdné, varuje ČSSD

Nebudou peníze na sociální služby, skončí slevy na jízdné, varuje ČSSD

  • Aktualizováno

Představitelé ČSSD na tiskové konferenci zkritizovali daňové změny, které ve Sněmovně prosadil jejich koaliční partner ANO společně s ODS. Podle sociálních demokratů může v důsledku dojít ke zrušení slev na jízdné pro důchodce a studenty. Mohou podle nich chybět také peníze v sociálních službách či v kultuře a vědě.

reklama
Grosjean přežil ve formuli 1 vlastní smrt. Díky čemu odešel z nehody v Bahrajnu po svých?
Moderna tvrdí, že zvrátí vývoj pandemie. Její vakcína má prý 94procentní účinnost
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat
Babiš se Schillerovou budou muset opět do sídla KSČM orodovat za podporu rozpočtu
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama