reklama

Moderátorka Perkausová o koronaviru: Podepsalo se to na plicích, pořád jsem unavená

Moderátorka CNN Prima NEWS Eva Perkausová se v izolaci léčí s koronavirem. V živém vysílání Hlavních zpráv prozradila, jak se cítí a co ve volných chvílích dělá. Až bude opět zdravá, plánuje darovat plazmu. I díky kampani CNN Prima NEWS a Českého červeného kříže nazvané Ruce.

reklama

„Je mi znatelně lépe, ačkoliv hlas není ještě úplně v pořádku,“ uvedla chraplavě moderátorka, které nebylo dobře už v úterý. Večer se jí přitížilo a test poté prokázal, že je pozitivní na koronavirus.

K tématu

Jako většina nakažených se i Perkausová musela poprat se znatelnou únavou. „Energii jsem už načerpala. Dokázala bych i něco dělat, ale pořád je znát, že je tělo unavené,“ řekla krásná moderátorka s tím, že se při větší zátěži rychle zadýchá.

Kromě únavy ji trápí i další častý příznak onemocnění COVID-19, kašel. „Podepsalo se to na plicích,“ připustila. Proto se i nadále snaží nepřetěžovat. „Odpočívám u filmu nebo s knihou. Jakmile mi je lépe, jdu třeba uvařit,“ popsala. V izolaci je se svým přítelem.

Hned, jak bude moci, plánuje oblíbená moderátorka darovat plazmu. „Už předtím jsem díky kampani Ruce měla v plánu jít darovat krev, teď půjdu darovat plazmu,“ slíbila Perkausová.

Kampaň Ruce spustil Český červený kříž ve spolupráci se CNN Prima NEWS. Lidem má připomínat, že i přes probíhající pandemii koronaviru je i nadále možné a hlavně důležité darovat krev.

K tématu

Další hlavní zprávy

Krimi

Noční razie: Policisté zadrželi pět lidí, které podezírají z terorismu na Ukrajině

Noční razie: Policisté zadrželi pět lidí, které podezírají z terorismu na Ukrajině

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu v noci zadrželi pět lidí, které podezírají z teroristických činů kvůli zapojení do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. Nikdo zatím nebyl obviněn. Na webu o tom informoval státní zástupce Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství Praze. Zadržené české občany kriminalisté podle několika zpravodajských webů podezírají, že jezdili bojovat na Ukrajinu na straně proruských separatistů, nebo takové cesty chystali či organizovali.

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje
Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama