reklama

Moderátorka Perkausová o koronaviru: Podepsalo se to na plicích, pořád jsem unavená

Moderátorka CNN Prima NEWS Eva Perkausová se v izolaci léčí s koronavirem. V živém vysílání Hlavních zpráv prozradila, jak se cítí a co ve volných chvílích dělá. Až bude opět zdravá, plánuje darovat plazmu. I díky kampani CNN Prima NEWS a Českého červeného kříže nazvané Ruce.

reklama

„Je mi znatelně lépe, ačkoliv hlas není ještě úplně v pořádku,“ uvedla chraplavě moderátorka, které nebylo dobře už v úterý. Večer se jí přitížilo a test poté prokázal, že je pozitivní na koronavirus.

Jako většina nakažených se i Perkausová musela poprat se znatelnou únavou. „Energii jsem už načerpala. Dokázala bych i něco dělat, ale pořád je znát, že je tělo unavené,“ řekla krásná moderátorka s tím, že se při větší zátěži rychle zadýchá.

Kromě únavy ji trápí i další častý příznak onemocnění COVID-19, kašel. „Podepsalo se to na plicích,“ připustila. Proto se i nadále snaží nepřetěžovat. „Odpočívám u filmu nebo s knihou. Jakmile mi je lépe, jdu třeba uvařit,“ popsala. V izolaci je se svým přítelem.

Hned, jak bude moci, plánuje oblíbená moderátorka darovat plazmu. „Už předtím jsem díky kampani Ruce měla v plánu jít darovat krev, teď půjdu darovat plazmu,“ slíbila Perkausová.

Kampaň Ruce spustil Český červený kříž ve spolupráci se CNN Prima NEWS. Lidem má připomínat, že i přes probíhající pandemii koronaviru je i nadále možné a hlavně důležité darovat krev.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama