reklama
CNN Prima News izolace

izolace

Výpis příspěvků ke štítku „izolace“

Zeman musí do izolace a s Fialou se setkat nemůže, říká hygienička. Žádné výjimky

26. listopadu 2021 14:37
Aktualizováno

Jmenování Petra Fialy (ODS) premiérem se opět komplikuje. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová Českému rozhlasu řekla, že prezident Miloš Zeman má být kvůli pozitivnímu testu na covid v izolaci a s Fialou se nesmí setkat. Její slova následně potvrdil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Šéf ODS se schůzkou s nakaženým prezidentem počítal.

Co je to za šaškárnu? Lidi rozčílilo, že Zeman nemusí být v izolaci a potká se s Fialou

26. listopadu 2021 12:59

Co to je za šaškárnu, reagují lidé na situaci kolem prezidenta Miloše Zemana. Ten se nakazil koronavirem, ve čtvrtek byl kvůli podání monoklonálních látek hospitalizován a v sobotu bude opět propuštěn z nemocnice. V neděli má jmenovat Petra Fialu premiérem na zámku v Lánech. Některé diskutující na sociálních sítích situace rozčílila. Nechápou, proč prezident nemusí být v izolaci.

Covidová taktika po anglicku: Žádná izolace pro nakažené, žádné masové testování

15. listopadu 2021 15:09

Přístup Velké Británie k boji s koronavirem se v letošním roce výrazně odlišil od strategií zemí ve zbytku kontinentu. Zatímco východní a pozvolna i západní Evropa přijímají kvůli nárůstu zaznamenaných případů infekcí nová opatření, Londýn chce, aby si občané zvykli žít s covidem jako s chřipkou. K tomu připravil masivní plán s názvem operace Rampdown (Snížení).

Stačí pár hodin a můžete být v karanténě o týden méně. Jak je to možné?

24. října 2021 16:37

Součástí vládního balíčku změn opatření proti šíření koronaviru bylo i možné zkrácení karantény po rizikovém kontaktu s nakaženou osobou na sedm dnů. Pravidlo začne platit od pondělí 25. října. Dojde tak k bizarní situaci, kdy člověk, který nastoupí do karantény v neděli, v ní bude téměř o týden déle než ti, na něž se budou vztahovat nové podmínky.

reklama