CNN Prima News izolace

izolace

Výpis příspěvků ke štítku „izolace“

Nebývalé protesty přinesly své ovoce. Čína uvolňuje některá proticovidová opatření

7. prosince 2022 08:06

Čína skoro po třech letech částečně uvolňuje přísná protikoronavirová opatření, která ohrozila ekonomický chod země, vedla k frustraci ve společnosti a nedávno vyvolala vlnu protestů. Lidé, kteří mají jen lehké příznaky covidu-19 a pacienti zcela bez symptomů budou moci nově strávit izolaci doma. Oznámila to Národní zdravotní komise (NHC).

Konec izolace během covidu? Válek řekl, kdy může dojít ke změně v přístupu k nemoci

12. listopadu 2022 17:49

Covid by podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) mohl být vyškrtnut ze seznamu nemocí, u kterých je povinná izolace. Šéf resortu v neděli v Brně na dotaz novinářů řekl, že si dokáže představit, že by se to stalo v první polovině příštího roku. Dodal ale, že doporučení musejí dát odborníci. Válek dnes v Brně vystoupil na sjezdu České lékařské komory.

Hygienici v Praze potvrdili šestý případ opičích neštovic. Cizinec je v domácí izolaci

1. června 2022 17:20

V Praze byl potvrzen šestý případ opičích neštovic. Informoval o tom mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zbyněk Boublík. Osoba ve věku 34 let s občanstvím jedné ze zemí EU je podle něj po vyšetření na specializovaném oddělení nemocnice v domácí izolaci. První případ v ČR Státní zdravotní ústav (SZÚ) předběžně potvrdil před osmi dny. Odborníci tvrdí, že riziko šíření v populaci je nízké.

Izolujeme Rusko tak dlouho, jak bude třeba. Země G7 slíbily i další zbraně pro Ukrajinu

14. května 2022 13:07

Ministři zahraničí zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 v sobotu na závěr schůzky v severoněmeckém Weissenhausu slíbili pokračování ekonomického i politického tlaku na Rusko a dodávky zbraní Ukrajině v dalších letech, pokud to bude nutné. Po setkání na 400 let starém zámku u Baltského moře šéfové diplomacie z Německa, USA, Británie, Kanady, Francie, Itálie, Japonska a EU ujistili, že vojenská a obranná pomoc Ukrajině bude pokračovat tak dlouho, dokud bude třeba.