CNN Prima News izolace

izolace

Výpis příspěvků ke štítku „izolace“

Trapas Putinova kamaráda. Africký prezident proslavený pomočením prokázal ruský úpadek

Dříve jednal s nejdůležitějšími státníky planety, po napadení Ukrajiny se už s Vladimirem Putinem skoro nikdo nebaví. A tak musí vládce Kremlu vzít zavděk i někým takovým, jako je prezident Jižního Súdánu Salva Kiir. Při čtvrteční návštěvě afrického lídra v Moskvě se ale jasně projevilo, jak hluboký to je pro Putina úpadek. To když si zmatený Kiir v bizarním kovbojském klobouku nedokázal nasadit sluchátko k tlumočení.

Izolace kvůli covidu už nebude povinná. I dál ji ale bude možné nařídit individuálně

Sedmidenní izolace po pozitivním testu na COVID-19 nebude povinná od čtvrtka 20. dubna. Ve Sbírce zákonů vyšla vyhláška ministerstva zdravotnictví, která její automatické nařizování ruší. Lékaři nebo pracovníci hygienické stanice ji budou moci dál nařídit v individuálních případech. Pozitivní test mělo podle dat ministerstva zdravotnictví za uplynulý týden asi 1 300 lidí, od konce února jich ubývá.

Putin je v izolaci, o reálné situaci nemá přehled. Špatné zprávy mu tají, píše WSJ

Nejbližší spolupracovníci ruského prezidenta Vladimira Putina se před ním snaží tajit nepříjemné zprávy o průběhu bojů na Ukrajině, uvedl americký deník The Wall Street Journal (WSJ). Putin je tak podle amerického listu, který se odvolává na rozhovory s ruskými představiteli blízkými Kremlu, v izolaci a nemá nutně přehled o reálné situaci, přestože je nejvyšší velitel ruských ozbrojených sil.

Konec izolace během covidu? Válek řekl, kdy může dojít ke změně v přístupu k nemoci

Covid by podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) mohl být vyškrtnut ze seznamu nemocí, u kterých je povinná izolace. Šéf resortu v neděli v Brně na dotaz novinářů řekl, že si dokáže představit, že by se to stalo v první polovině příštího roku. Dodal ale, že doporučení musejí dát odborníci. Válek dnes v Brně vystoupil na sjezdu České lékařské komory.

Hygienici v Praze potvrdili šestý případ opičích neštovic. Cizinec je v domácí izolaci

V Praze byl potvrzen šestý případ opičích neštovic. Informoval o tom mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zbyněk Boublík. Osoba ve věku 34 let s občanstvím jedné ze zemí EU je podle něj po vyšetření na specializovaném oddělení nemocnice v domácí izolaci. První případ v ČR Státní zdravotní ústav (SZÚ) předběžně potvrdil před osmi dny. Odborníci tvrdí, že riziko šíření v populaci je nízké.