CNN Prima News plíce

plíce

Výpis příspěvků ke štítku „plíce“

Pád do příkopu, zlomená žebra i poraněné plíce. Mistrovi světa běžel na pomoc soupeř

25. dubna 2022 12:11

Monumenty – slavné jednodenní cyklistické klasiky – vždy závodníky bolí, a to svojí délkou kolem 250 kilometrů. Pro úřadujícího mistra světa Juliana Alaphilippa skončil poslední vyčerpávající závod Lutych–⁠Bastogne–⁠Lutych předčasně a bolel ho daleko více než všechny, kteří dorazili do cíle. Po pádu do příkopu u lesa si zlomil dvě žebra a lopatku, lékaři navíc zjistili krvácení do pohrudniční dutiny.

Měla jsem pocit bezmoci a šíleného strachu, popisuje Lucie předčasný porod dvojčat

8. března 2022 09:23

Předčasný porod je noční můra každé nastávající maminky. V České republice každoročně přijde na svět kolem osmi tisíc nedonošených miminek. Přestože je naše neonatologie na vysoké úrovni a lékaři dokážou zachránit děti narozené o několik měsíců dříve, mnohdy se to neobejde bez zdravotních následků. Jednou z maminek, jejíž dvojčátka chtěla na svět o tři měsíce dříve, je Lucie Nenáhlová. Jak zvládli svůj nelehký boj Tobiásek a Laurinka, kteří se narodili ve 26. týdnu těhotenství?

Kuřákům se covid více vyhýbá, potvrzují experti. Mívá u nich ale horší průběh, varují

16. února 2022 06:18

Kouření škodí zdraví, ale i covidu. Odborné studie se už dlouho přou o tom, jestli se kuřákům virus vyhýbá více než nekuřákům. Jak je to doopravdy, ukázala odborníkům až praxe. Podle ní jsou kuřácké plíce doslova obsazené nikotinem. Pokud ale kuřák covid chytne, měl by se mít na pozoru. Průběh nemoci u něj totiž může být o to horší.

Zpět na prkno s jednou nohou a jednou plící. Surfaře nezastavil covid ani 30 operací

10. února 2022 19:04

Pro třiadvacetiletého sportovce a IT specialistu z Havaje Cartera Parryho nebyl koronavirus zdaleka tím nejhorším, co ho za poslední dva roky potkalo. Když se minulý rok v červenci virem nakazil, měl po předchozím prodělání zlatého stafylokoka jen jednu plíci. Infekce sportovce také připravila o levou nohu. I přes nepřízeň osudu se však nehodlá vzdát své velké vášně – surfingu. Svůj návrat na vlny dokumentuje v sérii videí na YouTube.

Očkované ženě po porodu zničil covid plíce, bojuje o život. Zoufalý manžel se modlí

25. ledna 2022 10:58

Noční můru právě prožívá rodina z amerického Texasu. Několik dní poté, co se čerstvá maminka vrátila se svým synem z porodnice, byli oba kvůli potížím s dýcháním převezeni do nemocnice. Na vině byl covid. I když je žena očkovaná, zkolabovaly jí obě plíce a bojuje o život. Zoufalí příbuzní a kamarádi se teď za ní modlí před nemocnicí.

Omikron nepoškozuje plíce jako jiné mutace, tvrdí vědci. Vysvětlili, proč je nakažlivější

3. ledna 2022 18:38

Stále více výzkumů ukazuje, že omikron infikuje spíše krk než plíce. To může podle vědců vysvětlovat, proč je sice nakažlivější, ale méně smrtelný než ostatní varianty covidu. Šest studií, které byly publikovány koncem minulého roku, poukazují na to, že omikron poškozuje plíce pacientů daleko méně. Studie nyní musí ještě posoudit další vědci.

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

5. prosince 2021 10:21

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.