CNN Prima News modernizace

modernizace

Výpis příspěvků ke štítku „modernizace“

HIMARS má na Ukrajině úspěchy, Česko raketomety zavrhlo. Obří pitomost, říká analytik

18. září 2022 05:34

Zatímco raketomety vládnou bojišti na Ukrajině a hrají výrazně ve prospěch obránců, česká armáda je vyřadila před více než deseti lety z arzenálu. Podle bezpečnostního analytika Lukáše Visingra šlo o zásadní chybu, kterou bude Česko muset dohnat. V rámci modernizace armády se nabízí moderní a vysoce efektivní americké salvové raketomety HIMARS, ministerstvo obrany ale kolem jejich možného nákupu spíše přešlapuje.

Tanky Leopard 2: Co všechno umí německé obrněné bestie, které obdrží i česká armáda?

31. května 2022 05:38

Světová tanková špička, která skokově překonává zastaralou českou techniku ze sovětských dob. Ministerstvo obrany vyjednává o nákupu několika desítek kusů nejmodernějších verzí německého bojového stroje Leopard 2, který v některých aspektech předčil i americké protějšky M1 Abrams. Postupně by měly nahradit dosluhující, ale stále bojeschopné tanky T-72M4CZ.

Univerzita nemůže být apolitická, ale neměla by být jednostranná, říká nová rektorka UK

26. října 2021 00:14

Karlovu Univerzitu poprvé v historii povede žena. Milena Králíčková se od příštího roku stane rektorkou a hodlá nejstarší českou vysokou školu modernizovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS přiznala, že univerzita nemůže být apolitická. Podle ní ale nesmí být jen na jedné straně. „Ze své podstaty je univerzita nositelka hodnot a musí promlouvat do veřejného prostoru,“ zmínila.

Dálnice D1 je tak kvalitní, že už tam probíhají opravy oprav, opřel se Pirát do Havlíčka

29. září 2021 09:17

Dálnice D1 je hotová a ke slavnostnímu otevření dojde dříve, než se plánovalo, pochlubil se ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Volby do Poslanecké sněmovny nevnímá jako důvod, proč by se mělo otevření dálnice odkládat, dodal. Podle pirátského poslance Ondřeje Polanského ale dálnice není zcela kompletní – co se nestihlo opravit, to vláda jednoduše „odstřihla“, oponoval Havlíčkovi.

Omlazená Mazda CX-5 je tu. Cena zůstává i navzdory řadě vylepšení stále příznivá

17. září 2021 08:36

Rodinné SUV s označením CX-5 představuje pro hirošimskou automobilku doslova stěžejní model. Vždyť z ročních prodejů vozů Mazda v Evropě tvoří zhruba 21 %. Současná druhá generace se na trhu nabízí již od roku 2017, po čtyřech letech je tak ideální čas na její modernizaci. Změn se odehrála spousta, a to nejen na designu vozu, ale také na odpružení, jízdních vlastnostech či výbavách. Motory i ceny přitom zůstávají stejné.

Unikátní železnice i architektura. Hitlerem zbožňovaný Linec boří předsudky a vábí turisty

14. srpna 2021 20:59

Linec měl dlouhou dobu nálepku průmyslového města, ve kterém toho příliš k vidění není. Dnes to už ale rozhodně neplatí. Investice vynaložené na přilákání turistů jsou vidět prakticky na každém kroku. A město se nebojí svérázných experimentů. Pojďme se tedy podívat, co město ležící na Dunaji může nabídnout ze svého repertoáru.