Na zdravotní péči nebudou peníze, varuje Kubek. Znovu by zavedl poplatky u lékaře
monstrprocesy
Výpis příspěvků ke štítku „monstrprocesy“
Zprávu o smrti Stalina někdo vyryl na ešus. Putin je další zlo, říká 91letý vězeň komunismu
V lágrech na Jáchymovsku musel v padesátých letech těžit uran pro Sovětský svaz. A teď Rusko hrozí Evropě jaderným úderem. „Od časů Stalina se mnoho nezměnilo, protože komunismus neumřel, ta mrtvola pořád žije,“ říká 91letý Leo Žídek. Muž odsouzený v roce 1953 za velezradu na osm let, přitom pouze plánoval útěk přes železnou oponu. Náhlé úmrtí sovětského diktátora J. V. Stalina (5. března 1953) prožil ve vazební věznici. „S jeho koncem přišla naděje, že komunismus přece padne,“ vzpomíná. Nepadl.
Lžete. Vězně, kteří mě mučili, jste použil jako svědky, píše muž odsouzený Fremrem
Redakce CNN Prima NEWS získala dopis, který zaslal odsouzený z někdejší kauzy Olšanské hřbitovy Alexander Eret nově zvolenému ústavnímu soudci Robertu Fremrovi. Ereta poslal soudce Fremr v roce 1988 pravděpodobně ve vykonstruovaném politickém procesu na 6,5 roku do vězení. Eret nyní v emotivním listu líčí například mučení, které musel snášet ve vazební cele. Spoluvězni ho trýznili, aby se přiznal k činům, které nespáchal. „U hlavního líčení je pak dokonce Fremr nechal vypovídat jako svědky mých údajných doznání na cele,“ píše v dopise Alexander Eret. Fremr, kterého do funkce navrhl prezident Petr Pavel, však odmítá, že by byl prorežimním soudcem. Psaní přinášíme v celém jeho znění.
S popravou Milady Horákové souhlasil i Emil Zátopek. Protestoval Albert Einstein
V úterý 27. června 1950 v 5 hodin 38 minut ráno byla oběšena Milada Horáková (1901–1950). S rozsudkem smrti tehdy souhlasili i přední umělci, akademici či sportovci. „Rozsudek je výstrahou pro všechny, kteří by u nás v Československé republice hledali působiště pro své hanebné cíle,“ prohlásil olympionik Emil Zátopek. Prezidentskou milost pro Horákovou však žádalo několik světových osobností, mezi nimi i Albert Einstein.