Bermudský kryptoměnový ráj: Ostrovy lákají na bitcoin a výhodné daně

Správa Bermudských ostrovů oznámila, že chce z území udělat kryptoměnový ráj. Už nyní jsou Bermudy díky výhodným daňovým podmínkám útočištěm pro 14 kryptoměnových firem. Co dalšího hýbe světem kryptoměn? To tradičně prozradí další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Kryptoměnový svět nadále tíží spíše negativní sentiment. Ani červené svíčky v grafu ale nebrání firmám v rozletu. Jedna z nejznámějších kryptoměnových burz Binance pořádně šlápla na pedál a pokračuje v expanzi. Její dceřiná společnost Binance Labs vybrala 500 milionů dolarů pro nový investiční fond, ze kterého chce podporovat projekty spojené s webem třetí generace.

Ne každé kryptoměnové firmě se ale daří tak jako Binance. Zaměstnance musejí propouštět společnosti ze Severní i Latinské Ameriky nebo Blízkého východu. „Burza Gemini propustila kvůli krypto zimě deset procent zaměstnanců. Jde o první úbytek od založení v roce 2014. Coinbase už dříve ohlásila snižování výdajů. Nyní prodlužuje moratorium na přijímání zaměstnanců, zároveň také stáhla některé nabídky práce. V nedávné době propouštěl také BitMEX,“ vypočítává Cryfin.

Propouští také brazilská služba 2TM, která ztenčí své řady o 12 procent. Vyhazovat zaměstance už začala také mexick burza BitSo i bahrajnská burza Rain Financial, která kvůli propadu trhu propustí desítky lidí.

Krypto Bermudy

Investory láká po Salvadoru, Středoafrické republice nebo Gibraltaru další území na mapě. Konkrétně jde o souostroví Bermudy, které vábí kryptoměnové nadšence především na výhodné daňové podmínky.

„Bermudy vyhlašují, že se chtějí stát krypto hubem. Stejně jako Malta, Lichtenštejnsko a Gibraltar jsou malou zemí, která se snaží lákat investory z relativně nového odvětví. 27 procent ekonomiky tvoří mezinárodní obchod. V zemi je registrováno 14 krypto firem,“ přiblížil Cryfin.

V některých zemích naopak negativní sentiment spojený s pádem kryptoměnového systému Terra uspíšil vznik regulací. Své o tom vědí v Japonsku. Země představila zákon na regulaci stablecoinů. Japonský parlament je definoval jakou formu digitálních peněz a limitoval počet institucí, které mohou stablecoiny vydávat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení
Cestování

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení

Češi jsou sice po dvou letech pandemie koronaviru natěšení na dovolenou v zahraničí, ale ideálně by ji měli strávit doma. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Zdůvodňuje to dlouhodobým růstem cen a varováním, že na podzim bude ještě výraznější. Podle něj by tak někteří Češi udělali nejlépe, kdyby letní dovolenou strávili v tuzemsku, a ušetřili tak peníze.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:27

Takhle se na Ukrajině kradou Rusákům tanky, chlubí se čeští dobrovolníci na videu

22:08

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

21:39

Ukrajincům se povedlo zničit další ruský muniční sklad

21:26

Porošenko zakoupil jedenáct obrněných vozidel

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

Kdy bude moci poválečná obnova Ukrajiny začít naplno, není jasné, ale mezinárodní společenství musí být připravené. Začít s rekonstrukcí poničených měst může už nyní, řekl premiér Petr Fiala (ODS) na úvod mezinárodní konference, jejímž cílem je připravit obrysy složitého a nákladného procesu. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová navrhuje platformu pro zprostředkování financí od různých zemí a mezinárodních institucí.

Z Terezy H. je hvězda Instagramu. Jak si krátila čas ve vězení a co vzkazuje rýpalům?

V pákistánském vězení strávila Tereza H. necelé čtyři roky. Letos na jaře se však mohla 26letá dívka vrátit zpět do Česka. Nějaký čas o sobě nedávala vědět, před pár dny se to ale definitivně změnilo. Tereza si založila účet na Instagramu, kam přidává jeden příspěvek za druhým. A zatímco před pár dny měla stovky sledujících, dnes už se jejich číslo vyšplhalo téměř ke 20 tisícům. Fanouškům na sociální síti mimo jiné prozradila také to, že už si našla práci.

Živě
ON-LINE: Putin vyhlásil vítězství v Luhanské oblasti. Vojáci si teď musí odpočinout, dodal

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku. Zavázal se však město dobýt zpět. Na jihu země Ukrajinci zneškodnili 47 ruských vojáků a zničili vojenskou techniku včetně děl, houfnic nebo dronu. Ruský prezident Vladimir Putin pak oficiálně vyhlásil vítězství ruských sil ve východoukrajinské Luhanské oblasti.

Domácí zpravodajství

Zeman: Rusnok se urazil, že jsem guvernérem ČNB jmenoval Michla, a odešel z mého týmu

Od nového vedení České národní banky Miloš Zeman očekává, že nebude zvyšovat úrokové sazby, nýbrž že se zasadí o jejich stabilitu. „Jednak proto, že to (nový guvernér ČNB) Aleš Michl slíbil, jednak proto, že jsem mluvil i se třemi novými členy bankovní rady a domnívám se, že u nich není nálada k razantnímu zvyšování úrokových sazeb,“ řekl prezident republiky Miloš Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.