daň

Výpis příspěvků ke štítku „daň“

Bankovní identita PŘEHLEDNĚ: Vaše pravá digitální občanka. Na daně i přihlášky na střední

V praxi už třetím rokem slouží jako digitální občanka a měl by ji mít každý, kdo používá internetové bankovnictví. Přesto některé lidi její existence dodnes překvapuje. Řeč je o bankovní identitě, jejímž prostřednictvím se mohou nejen občané ČR přihlašovat do aplikací státní správy nebo od 1. února nově podávat přihlášky na přijímací zkoušky. Kolik lidí ji používá, k čemu dalšímu slouží a jak ji vytvořit? Na to vše odpovíme v přehledu redakce CNN Prima NEWS.

Farmáři ve Francii zaútočili i na české kamiony, ukazuje video. Výborný žádá tvrdý zásah

Čeští řidiči kamionů jsou terčem útoků některých francouzských farmářů. Ti protestují proti plánům tamní vlády na zvýšení daně z nafty pro zemědělské účely. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) proto volá po zásahu francouzských bezpečnostních složek. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský upozornil na případ videem, na němž je vidět demonstranty, kteří likvidují náklad jednoho z kamionů. Zdechovský Pro CNN Prima NEWS uvedl, že se jedná o porušení evropského práva.

Schillerová obvinila vládu z boomu daňových úniků. Směšné a absurdní, reaguje ekonom

V přímém přenosu sledujeme boom daňových úniků, který je srovnatelný s érou lehkých topných olejů. S tímto obviněním přišla bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) vůči vládě Petra Fialy (ODS). Daňové úniky měla podle ní režírovat ODS, která nedokázala do veřejných rozpočtů vybrat 82 miliard korun. Hlavní ekonom BHS a poradce premiéra Štěpán Křeček pro CNN Prima NEWS řekl, že se jedná o absurdní a směšné obvinění.

Boj s drahotou, nízké daně a slušnost? Velký přehled vládních slibů a srovnání s realitou

Před volbami do Sněmovny v roce 2021 dvě protibabišovské koalice, jež nyní tvoří vládu, slibovaly především změnu. Že se stát nebude nebezpečně zadlužovat a projídat budoucnost, že se změní politická kultura, například se nebude lhát. Anebo, že erár zeštíhlí a nezvýší se daně. Jenže vláda je za polovinou funkčního období a místo splněných slibů zůstávají spíše naštvaní a zarmoucení voliči.

Na majitele nemovitostí čekají vyšší daně. Jak si připlatí v krajských městech?

Majitelé nemovitostí si v letošním roce připlatí. Po úpravách v konsolidačním balíčku totiž dochází k vyšší daňové zátěži, která v příštích letech bude růst pomocí inflační doložky. Výše samotné daně záleží na rozloze bytu, velikosti obce nebo na nastaveném místním koeficientu. Částka se proto může lišit v jednotlivých obcích. Jak jsou na tom krajská města?

PŘEHLEDNĚ: Paušální daň se opět zvyšuje. Podívejte se o kolik a dokdy je možná změna

Živnostníci a podnikatelé budou letos velmi nemile překvapeni. Zejména těm s nižšími příjmy totiž citelně vzroste měsíční odvod u paušální daně. Stále se ale může vyplatit v porovnání s posíláním dvou částek na sociální a zdravotní pojištění, vyplňováním přehledů a daňového přiznání. Zájemci o vstup do paušální daně si budou muset pospíšit. Čas mají letos pouze do 10. ledna.