reklama

daň

Výpis příspěvků ke štítku „daň“

Bydlení vám nezdaníme. A je nám fuk, kolik vás žije v 3+1, odráží Piráti spekulace

19. května 2021 05:03

Téma vyššího zdanění soukromého majetku provází Piráty už několik let. Mnozí se bojí, že s jejich vládou vzroste daň z nemovitosti a vůbec se bude zasahovat do soukromého vlastnictví. V souvislosti s tím se objevuje i řada hoaxů, které například hlásají, že Piráti budou nutit lidi, aby se jich sestěhovalo víc dohromady. Jak to skutečně se zdaněním bytů a domů bude vypadat v případě, že se dostanou Piráti k moci, vysvětluje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec a ekonomický odborník strany Mikuláš Ferjenčík.

Lidé s nižšími příjmy by mohli platit daň 15 procent, shodli se Hamáček a Schillerová

18. srpna 2020 13:07

ANO a ČSSD počítá po zrušení superhrubé mzdy s dvojí sazbou daně z příjmu zaměstnanců. Pro lidi s nižšími příjmy by platilo 15procentní zdanění, uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) po jednání s předsedou koaliční ČSSD Janem Hamáčkem. O výši daně pro vysokopříjmové skupiny či zrušení takzvané solidární daně budou lídři ANO a ČSSD ještě jednat, podle Schillerové se do debaty zapojí i premiér Andrej Babiš (ANO).

Senát chce opravit návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti

12. srpna 2020 18:55

Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Dolní komora Parlamentu v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Cíl návrhu, zrušení daně z nabytí, však zachovává, stejně jako možnost odpočtu úroků. Předlohu tak dostane opět Sněmovna, která o ní rozhodne pravděpodobně až v září.

reklama