CNN Prima News Blízký východ

Blízký východ

Výpis příspěvků ke štítku „Blízký východ“

Při vzpouře ve věznici v Teheránu, která zadržuje politické vězně, zemřeli čtyři lidé

16. října 2022 12:27

Při sobotním požáru ve věznici Evín v Teheránu, v níž tamní režim zadržuje i mnoho politických vězňů, zemřeli podle místních úřadů čtyři lidé. Dalších 61 jich bylo zraněno, z toho čtyři osoby jsou v kritickém stavu. V sobotu o tom informovaly místní úřady. Ty ještě v noci na neděli uváděly, že požár si vyžádal pouze několik zraněných a že při něm nikdo nezahynul, uvedla agentura Reuters.

Další problém pro Rusy, Ukrajina nasadí černé sršně. Co všechno „neviditelný“ dron umí?

5. září 2022 06:04

Velká Británie s Norskem pošlou Ukrajině vojenské vybavení v hodnotě 54 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun). Kromě standardních technologií dostane Kyjev 850 miniaturních dronů Black Hornet. Ty mají Ukrajincům pomoci sledovat okupanty, aniž by si jich díky jejich velikosti dokázali Rusové všimnout. Hodit se budou zejména při bojích v městském prostředí.

Kubáček: Bidenovo jednání v Saúdské Arábii skončilo debaklem. Pro Česko je to špatná zpráva

17. července 2022 17:48

Jednání mezi Saúdskou Arábii a Joem Bidenem skončilo debaklem. Zejména pro Evropu i Českou republiku je to špatná zpráva, okomentoval blízkovýchodní setkání politolog Jan Kubáček na CNN Prima NEWS. Americkému prezidentovi se nepodařilo naplnit cíl jeho zahraniční cesty, během níž měl přesvědčit země Perského zálivu, aby výrazně navýšily těžbu ropy a pomohly tím zlepšit situaci na trhu s energiemi.

Džihád na labutích. Ozbrojení Tálibové opět vyrazili na šlapadla a překvapili pozorovatele

16. července 2022 17:24

Těžce ozbrojení bojovníci Tálibánu opět vyrazili na šlapadla. Členové afghánského radikálního hnutí, které se vloni zmocnilo nadvlády nad zemí, si vyjížďku po oblíbeném jezeře užili po boku místních turistů a s útočnými puškami v ruce. K překvapení mnohých pozorovatelů se na člunech objevilo i pár žen v hidžábech. Po návratu Tálibánu k moci se Afghánistán propadl do hluboké ekonomické i humanitární krize.

USA chtějí vyzbrojit Ukrajinu protilodními střelami. Mají zastavit ruskou blokádu

20. května 2022 09:25

Bílý dům pracuje na tom, aby dodal do rukou ukrajinských bojovníků pokročilé protilodní střely. Pomocí nich by Ukrajinci mohli útočit na ruské námořnictvo, které nyní blokuje Černé moře a zamezuje obchodu s obilím i dalšími komoditami, uvedl pro agenturu Reuters dobře informovaný zdroj. Ukrajina o takové střely žádá již několik týdnů. Američtí představitelé však argumentovali, že ovládání těchto protilodních zbraní vyžaduje zdlouhavý výcvik.