CNN Prima News Mosambik

Mosambik

Výpis příspěvků ke štítku „Mosambik“

Credit Suisse dávno nešlape jako švýcarské hodinky. Banka tratila důvěru i kvůli lovu tuňáků

18. března 2023 16:10

Současné ekonomické problémy švýcarské banky Credit Suisse jsou jen posledním šrámem na mediálním obrazu společnosti, která se v očích veřejnosti v posledních letech změnila z premianta na bankovního průšviháře. Její pověst totiž tíží mnohé skandály. Jaký byl příběh Credit Suisse, jednoho z nejvýznamnějších finančních ústavů světa?

V márnicích docházejí místa. Řádění tropické bouře Freddy si v Malawi vyžádalo 190 obětí

14. března 2023 14:35

Tropická bouře Freddy už má v Malawi 190 obětí na životech, píše agentura Reuters s odkazem na malawiský úřad pro řešení katastrof. Ještě v pondělí přitom tento úřad informoval o 99 mrtvých. Freddy je jedna z nejsilnějších bouří, které kdy byly zaznamenány na jižní polokouli, a potenciálně nejdéle trvající tropický cyklon.

Muže uštknul jedovatý had. Než zemřel bolestivou smrtí, nahrál manželce srdcervoucí vzkaz

29. září 2022 10:31

Čtyřicetiletý Sebastian Wicker zemřel v Mosambiku po uštknutí hadem. Ještě před svou smrtí své manželce poslal srdcervoucí vzkaz, ve kterém řekl, jak moc svou ženu miluje. Muž byl převezen do nemocnice, ve které ovšem neměli dávky protijedu. Musel být proto transportován do jiné nemocnice, kde už mu ale lékaři nedokázali pomoct.

Hroši dokážou rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní „hlasy‘‘

26. ledna 2022 09:41

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

Islámští radikálové v Mosambiku sťali přes 50 lidí, jejich těla rozsekali na kusy

9. listopadu 2020 22:46

Islámští radikálové na severu Mosambiku sťali hlavu více než 50 lidem a těla většiny z nich rozsekali. Jak dnes informoval zpravodajský server BBC, jde o jednu z nejbrutálnějších akcí radikálů, kteří působí v provincii Cabo Delgado na severu Mosambiku od roku 2017. Při jejich útocích přišlo o život už na 2000 lidí a 430 000 uprchlo z domovů.