reklama

Motýle, nikdy neodstoupím, sorry jako. Připomeňte si nejslavnější Babišovy výroky

Motýle, svrchovaný premiér i zloděj zlodějský a vožrala Kalousek. Andrej Babiš opouští premiérský post, ovšem některé jeho hlášky budou znít lidem v uších ještě dlouho. Do opozice navíc odchází za stále nevyjasněného střetu zájmů v případě společnosti Agrofert a s trestním stíháním v kauze Čapí hnízdo.

reklama

Za své čtyřleté vládnutí Andrej Babiš podobně ostrých výroků vypustil mnoho. Památný je třeba jeho střet s někdejším šéfem TOP 09 Miroslavem Kalouskem. „Nevim, kolik má promile vožrala Kalousek dneska. Možná stejný promile jak oni venku,“ řekl během jedné schůze uplynulého volebního období Babiš s odkazem na demonstranty protestující proti němu před Poslaneckou sněmovnou.

„Je zase vožralej jako obyčejně. Zloděj zlodějský. Nebudeš mě urážet,“ pokračoval směrem ke Kalouskovi. Ten si tato slova líbit nenechal. „Republika si zaslouží předsedu vlády, který s sebou nese název chlap. To vy nejste,“ odpověděl Kalousek. Babiš odešel z ministerského křesla tento pátek právě v den, kdy Miroslav Kalousek slaví 61. narozeniny.

Češi si jistě zapamatovali také Babišovo vychvalování Marka Prchala, který se mu stará o sociální sítě a PR. Když Babiš v roce 2017 vyhrál sněmovní volby, Prchala pozval na pódium, kde byl s ostatními tvářemi hnutí ANO a svojí manželkou slovy: „Máro, kde stě?“ Následně před novináři Prchala políbil na hlavu a označil ho za „génia sociálních sítí“.

Mezi slavné výroky se bezpochyby zařadilo i „sorry jako“. To šéf ANO pronesl v okamžiku, kdy čelil otázce novinářů na svoji kauzu korunových dluhopisů. „Proč bych vám měl sdělovat všechny svoje příjmy? Sorry jako,“ odvětil na dotaz Babiš. Výrok „sorry jako“ ovšem dokázal sám využít, neboť si ho později nechal natisknout i na tričko.

„Nikdy neodstoupím. Nikdy! Nechť si to všichni zapamatují“

Jeho působení v premiérském křesle se neslo v kontroverzním duchu. Kvůli trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo se střetl s demonstranty i s vlastním synem, který ho obvinil z únosu. „Jak se cítíš? Proč jsi mi ublížil i s tím Rusem, s tím (Petrem) Protopopovem? Budu se bránit a budu bojovat. A dělám to nejen za sebe, ale i za druhé lidi okolo mě,“ překvapil Babiš mladší svého otce na začátku září při zahájení ostré fáze předvolební kampaně.

Sám Babiš si už dříve stěžoval, že jeho syna někdo využívá proti němu. „Proč někdo zneužívá mého syna a jeho chorobu na to, aby tady pokračovala štvavá kampaň proti mně? Aby už konečně mě dostali z politiky? Já vám jenom chci říct, že nikdy neodstoupím. Nikdy. Nechť si to všichni zapamatují,“ pronesl v roce 2018 Babiš, když se kauza s údajným zavlečením jeho syna na Ukrajinu poprvé dostala na povrch.

Řídit stát jako firmu

Během vlády se Babiš netajil tím, že chce stát řídit jako firmu. A ve firmě má šéf vždycky poslední slovo. Ukázal to například loni při začátku pandemie koronaviru na tiskové konferenci se svým ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. „Nebuďtě slušnej, řekněte pravdu. Řekněte jméno. Kdo vám to řek? Který úředník, no? Vy jste moc hodnej,“ tlačil Babiš veřejně před novináři na Vojtěcha. Ten nakonec podlehl.

Teď už se Babiš připravuje po letech na úlohu opozičního politika. Něco se pro něj ale nezmění. Třeba odlehčený týdenní pořad pro internet Čau lidi bude natáčet dál.

Tagy:

Hlavní zprávy

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba
Partie

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Salákovy hříchy včetně neochoty chytat za Spartu? Ať se sbalí a jde, říká trenér Jandač

Největší slávu nepřinesly hokejovému gólmanovi Alexandru Salákovi výkony v brankovišti, ale události, který se kolem něj rozjely v posledních dnech. Sám nechce chytat za Spartu Praha, do toho zvesela přiznal, že koncem roku se šel se spoluhráči „podívat na pár holých zadků“ a v erotickém klubu si ho musela vyzvedávat manželka. Pomyslnou tečku za bizarním příběhem napsal trenér Josef Jandač, který brankáři poslal jasný vzkaz.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

reklama