reklama
CNN Prima News mrazíky

mrazíky

Výpis příspěvků ke štítku „mrazíky“

Teploty kolem 14 °C vystřídá mráz. Přízemní mrazíky vydrží do pondělí

10. října 2021 07:56

První povolební den přinese jasné až skoro jasné počasí. Z rána se mohou ojediněle vyskytnout mlhy, během dne bude na jihovýchodní polovině Čech přibývat oblačnosti. Zatímco v noci na pondělí, kdy má teplota klesnout až k -3 °C, stále platí výstraha Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) před přízemními mrazíky, v noci na úterý už by se mělo lehce oteplit. Začne ale pršet.

Podzim je tady, vytáhněte deštníky. O víkendu se ale teploty vyšplhají až ke 23 °C

21. září 2021 08:12

I když vychází podzimní rovnodennost až na středu, tedy 22. září, zdá se, že podzim už je tady. Odpovídá tomu počasí tohoto týdne, většina ho totiž proprší. Výjimkou nebudou mlhy a přízemní mrazíky. O víkendu se ale oteplí. Například v neděli se teploty vyšplhají až na 23 °C. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

20. září 2021 20:13

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama