reklama

Růžička po Britech: Vypadá to dobře. Nebylo třeba předbíhat, tenhle tým je silný

Konečně zápas, který si mohli čeští fanoušci v poklidu užít a nenervit se, jak to nakonec dopadne. Ostatně to se od utkání s Velkou Británií – navzdory všem podivným výsledkům na letošním hokejovém mistrovství světa v Rize – očekávalo. Poklidné vítězství 6:1 nad Brity pro CNN Prima NEWS zhodnotil Vladimír Růžička, kapitán olympijských vítězů z Nagana a trenér, který dvakrát dovedl reprezentaci k titulu mistrů světa.

reklama

„Už od první třetiny jsme předváděli jasnou dominanci, bylo vidět, že máme zápas ve svých rukách. Odehráli jsme to velice dobře a slušně. Nic se nám nevymklo kontrole a výsledek 6:1 tomu odpovídá.

Největší podíl na výhře nad Brity měli obránci, trefili se hned tři – Lukáš Klok, Filip Hronek a Libor Šulák dal dokonce dva góly. Líbila se mi zejména branka Hroni, který převedl ve druhé třetině krásný blafáček. A obecně to byly hezké góly. Je dobře, že beci podporují útok a dnes hráli opravdu pěkně.

Britové napřed celkem dobře bruslili, ale zřejmě bylo vidět, že mají v nohách páteční náročný zápas se Švédy, celkově už odehráli celkem dost utkání, takže je to znát. Nicméně zopakuji, že naši předvedli hezký výkon, který na zmiňované únavě soupeře měl podíl.

Nám ohromně pomohlo čtvrteční vítězství nad švédským týmem, vypadá to teď celkem dobře, ale samozřejmě musíme zvládnout další duely proti Dánům a Slovákům.

Nepovedený úvod reprezentace na mistrovství v Lotyšsku mě nijak zvlášť nerozhodil, vím, že máme opravdu silný tým. Prohráli jsme první dva zápasy, ale v takovou chvíli není na místě panikařit. Začátek nemusí být dobrý, ale vždycky je důležité, co se děje na konci.

Uvidíme, jestli to bude stačit na první medaili po devíti letech. Nechci předbíhat, to je obecně v naší povaze. Ale tento nároďák na to má.

Nic na tomto šampionátu není jisté. Bláznivé výsledky jsou pravděpodobně důsledkem toho, že se hraje bez diváků, hráči jsou zavření v bublinách. Toto mistrovství je zkrátka jiné, výsledky pak všelijaké. A podíl na tom určitá má i to, že do Rigy nedorazilo spoustu hokejistů. Když se podíváte na Kanadu, vidíte, že je špatná, naposledy se trápila s Kazachstánem. Těžko říct, jestli se ještě rozehraje.

Ale opravdu je škoda, že nejsou na mistrovství fanoušci. Takováto akce potřebuje pořádnou atmosféru. A možná to pomáhá ne tolik silným týmům. Favorité se nenaburcují, naopak outsideři mají automatickou motivaci díky tomu, proti komu hrají – nemají co ztratit.“

Tagy:
Vladimír Růžička hokej mistrovství světa v hokeji Lotyšsko Riga sport česká hokejová reprezentace Filip Hronek MS v hokeji 2021 britská hokejová reprezentace

Hlavní zprávy

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky
Koronavirus

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů
Počasí

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat
Politika

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

Třenice ve vládní koalici: Kuba by povinně očkoval lidi 60+, Válek s Chlíbkem jsou proti

K povinnému očkování lidí nad 60 let s největší pravděpodobností nedojde. Ačkoliv jej prosazuje končící premiér Andrej Babiš (ANO), budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) se staví proti. Opatření nepodporují ani odborníci spjatí s nastávajícím kabinetem pod vedením epidemiologa Romana Chlíbka. S jejich postojem však nesouhlasí jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Průšvihář z NHL Kane mířil na manželku zbraní. Podle hokejisty by se měla léčit

Momentálně se v NHL zřejmě nevyskytuje kontroverznější hráč. I když momentálně Evander Kane ani není plnohodnotným hokejistou, protože po trestu za zfalšování potvrzení o očkování byl organizací San Jose Sharks umístěn na seznam volných hráčů. Do toho teď přichází další problém od manželky, se kterou se rozvádí. Na sociálních sítích zveřejnila video, na němž na ní Kane míří údajně nabitou zbraní.

Meghan nestoudně lže. Jako Clinton, který prý neměl sex s Lewinskou, zuří moderátor

Chvíle vítězství si Meghan Markleová dlouho neužila. Krátce poté, co se na sociálních sítích pochlubila svou výhrou u soudu nad bulvárním listem Mail on Sunday, se do ní opět pustil slavný moderátor Piers Morgan. Tentokrát věnoval vévodkyni celý text, který publikoval deník Daily Mail. „Odlož své škodolibé šampaňské, princezno Pinocchio. Soud veřejného mínění nyní ví, že jsi prolhaná manipulátorka,“ vzkázal jí Morgan.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama