reklama
CNN Prima News Vladimír Růžička

Vladimír Růžička

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Růžička“

Růžička po Britech: Vypadá to dobře. Nebylo třeba předbíhat, tenhle tým je silný

Konečně zápas, který si mohli čeští fanoušci v poklidu užít a nenervit se, jak to nakonec dopadne. Ostatně to se od utkání s Velkou Británií – navzdory všem podivným výsledkům na letošním hokejovém mistrovství světa v Rize – očekávalo. Poklidné vítězství 6:1 nad Brity pro CNN Prima NEWS zhodnotil Vladimír Růžička, kapitán olympijských vítězů z Nagana a trenér, který dvakrát dovedl reprezentaci k titulu mistrů světa.

Vzpomínka na poslední český titul. Jágr proti Křovákům a bázlivé oči Honzy Marka

Už je to jedenáct let, co se Češi stali naposledy hokejovými mistry světa. Byla to tenkrát prvotřídní senzace, sami hráči triumf nazývali krádeží století. Poprávu, vždyť po strašidelném vstupu do turnaje nikdo nečekal žádnou slávu. Jako novinář jsem byl u toho, s vítězným týmem jsem se dokonce vracel stejným letadlem do Prahy. Dodnes mám z těch vzpomínek husí kůži.

Poslední zlatý kapitán Rolinek: Nikdo nám nevěřil. Proti Rusku jsem prožíval muka

Už 11 let uplynulo od chvíle, co naposledy praskal „Staromák“ ve švech, aby přivítal hokejové mistry světa. Jako poslední vstoupili na pódium mezi spoluhráče, z nichž byla část ve zaslouženém podnapilém stavu, Jaromír Jágr a kapitán Tomáš Rolinek, aby ukázali České republice trofej. V tomto případě opravdu těžce a – upřímně – i šťastně vybojovanou. „Po těch letech zapomenete nějaké detaily z mistrovství, ale tohle ve vaší hlavě zůstane napořád,“ říká Rolinek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama