reklama
CNN Prima News Vladimír Růžička

Vladimír Růžička

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Růžička“

Růžička o Jaroslavli: Jako kdyby odešel někdo z rodiny. Stále mě z toho mrazí

7. září 2021 18:35

V květnu 2010 slavil Vladimír Růžička jako trenér hokejové reprezentace titul mistrů světa. Pod tento úspěch byli velmi silně podškrábnutí také Jan Marek s Karlem Rachůnkem. Předchozí české zlato z MS přišlo ve Vídni o pět let dříve. Na něm se zase podílel Josef Vašíček, kterému Růžička šéfoval i ve Slavii Praha. Známého kouče proto 7. září 2011 velmi silně zasáhla zpráva o tragédii hokejového týmu Lokomotiv Jaroslavl, při které všichni zmínění hráči zemřeli. Pro CNN Prima NEWS promluvil o 10 let staré události.

Růžička po Britech: Vypadá to dobře. Nebylo třeba předbíhat, tenhle tým je silný

29. května 2021 15:16

Konečně zápas, který si mohli čeští fanoušci v poklidu užít a nenervit se, jak to nakonec dopadne. Ostatně to se od utkání s Velkou Británií – navzdory všem podivným výsledkům na letošním hokejovém mistrovství světa v Rize – očekávalo. Poklidné vítězství 6:1 nad Brity pro CNN Prima NEWS zhodnotil Vladimír Růžička, kapitán olympijských vítězů z Nagana a trenér, který dvakrát dovedl reprezentaci k titulu mistrů světa.

Vzpomínka na poslední český titul. Jágr proti Křovákům a bázlivé oči Honzy Marka

21. května 2021 14:41

Už je to jedenáct let, co se Češi stali naposledy hokejovými mistry světa. Byla to tenkrát prvotřídní senzace, sami hráči triumf nazývali krádeží století. Poprávu, vždyť po strašidelném vstupu do turnaje nikdo nečekal žádnou slávu. Jako novinář jsem byl u toho, s vítězným týmem jsem se dokonce vracel stejným letadlem do Prahy. Dodnes mám z těch vzpomínek husí kůži.

Poslední zlatý kapitán Rolinek: Nikdo nám nevěřil. Proti Rusku jsem prožíval muka

21. května 2021 06:57

Už 11 let uplynulo od chvíle, co naposledy praskal „Staromák“ ve švech, aby přivítal hokejové mistry světa. Jako poslední vstoupili na pódium mezi spoluhráče, z nichž byla část ve zaslouženém podnapilém stavu, Jaromír Jágr a kapitán Tomáš Rolinek, aby ukázali České republice trofej. V tomto případě opravdu těžce a – upřímně – i šťastně vybojovanou. „Po těch letech zapomenete nějaké detaily z mistrovství, ale tohle ve vaší hlavě zůstane napořád,“ říká Rolinek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Růžička skončil v Hradci. Pravidla byla daná, v trenéřině chci pokračovat, říká kouč

30. března 2021 17:18

Vladimír Růžička už nebude trenérem extraligových hokejistů Hradce Králové. Děje se tak na základě jednomyslného rozhodnutí na úterní schůzce klubového představenstva. Známý kouč sice nebyl oficiálně vyhozen, ale nedostal novou smlouvu, ta aktuální mu končí 30. dubna. „Zatím jsem další kroky neřešil,“ řekl pro CNN Prima NEWS.

reklama