reklama

Můj Bůh je pitbull a o víkendu mi dal dost jasně najevo, že s námi nikdo jiný bydlet nebude

Psa jsem si pořídila teprve tehdy, když jsem se zvládla postavit na vlastní nohy. To znamená, že jsem začala bydlet sama a měla dost peněz na to, abych mu nemusela kupovat nejlevnější konzervy. Zodpovědně jsem ho socializovala. Jenom mě ani ve snu nenapadlo, že se mi vymstí, že jsem nežila s partnerem nebo spolubydlícím.

reklama

Psa jsem si pořídila teprve tehdy, když jsem se zvládla postavit na vlastní nohy. To znamená, že jsem začala bydlet sama a měla dost peněz na to, abych mu nemusela kupovat nejlevnější konzervy. Zodpovědně jsem ho socializovala. Jenom mě ani ve snu nenapadlo, že se mi vymstí, že jsem nežila s partnerem nebo spolubydlícím.

Hank si mě totiž stihl fatálně přivlastnit. To neznamená, že sežere cizího psa, kterého si hladím, nebo u sebe doma nesmím sahat na lidi. Jde o to, že Hankovi vadí dlouhodobá přítomnost druhé lidské bytosti u mě, pardon, u něj doma. A nezáleží na tom, jak dlouho ji zná. Abych to zkrátila - o víkendu u mě byl můj táta.

U mě doma musíte dodržovat pravidla. Jakmile se tak neděje, je víc než možné, že přijdeme o pár věcí. Táta byl většinu času venku kolem domu, protože mi pomáhá dát dohromady tu moji zříceninu. Já musela zařizovat další věci, takže jsem pořád odjížděla někam pryč. Vždycky, když táta přišel dovnitř, bylo něco špatně. Když máte navíc dva psy, je těžší rozklíčovat, který je vinen. Teda pokud nejste jejich panička.

Ničitelé s. r. o.

Jakmile se do něčeho pustí Hank, poznáte to hned. Často mě mrzí, že jsem ho raději nepojmenovala Hulk. Dodnes mám otisk jeho zubů na kartičce pojištěnce, když si potřeboval něco vyřídit s mojí peněženkou. V minulosti rozkousal i železnou sponu na pásek, několik ovladačů a můj telefon. Jeho práce je tak na první pohled patrná.

Pepper oproti tomu věci pouze přemisťuje. Nenápadně se kolem něčeho vrtne, jen tak mimochodem to popadne, hodí na druhý konec baráku, chvilku si kolem toho ze samé radosti z rebelie zatancuje a jde se zase válet na gauč. Za to jí ani nemůžete spílat. Teda pokud to něco, co přemístí, nejsou vaše kalhotky a neleží v nich se zabořeným čumákem na sedačce v obýváku zrovna když si přivedete návštěvu.

Takže když mi táta říkal, že našel své milované hodinky ve sprchovém koutě, pohotově jsem zareagovala: “To byla Pepper!” Když mi je ukázal, říkám: "Aha, tak ne, to Hank. Ale Pepper mu rozhodně asistovala - on chodí ničit věci do obýváku." A moje slova se záhy potvrdila. Po celé zmíněné místnosti ležely zmasakrované polštáře. Mé milované polštáře. To už jsem se neudržela a začala ječet.

Balada o bezedných močácích

Když jsem Hankovi zabavila všechny věci, které by mohl zničit, vypil celou misku vody a zechcal (nesnáším to slovo, ale počůrat by bylo málo expresivní) celou pracovnu, kuchyni i chodbu. Tenhle druh protestu je blízký i Pepper. Takže jen co jsem to všechno uklidila, spustila svou vlastní protestní vlnu. Doslova.

Spaní měl táta taky těžké. Pepper ho nechtěla pustit do postele, a když už se tam chudák dostal, vytláčel ho z ní Hank. To, co u něj vypadá jako tulení, je totiž jen hlídání, jestli ten dotyčný nevstává a nejde paničku zabít. Nebo něco takového, nevím, co tím Hank ve skutečnosti sleduje. 

Můžete je uplácet žrádlem jak chcete, Hanka vychovávat na cvičáku klidně každý den a s oběma se procházet několik hodin. Jsou ale věci, které se moc změnit nedají. Všechny kousací a čůrací protesty i navzdory mé nelibosti stejně za celý víkend několikrát zopakovali. Proč vám to píšu? Mám pro vás totiž cenou radu - pokud jste psychouši, nepořizujte si silného psa. Nejenom, že budete doma psychouši dva, ale navíc dokonale přebere vaši psyché, podpořenou ostrými zuby, rychlými tlapkami, nezničitelnou energií a možná i bezedným močákem. Když táta odjel, bylo to jako by mi někdo vyměnil psa. Hank si svorně lehl, zamlaskal a byl klid. No jo, pitbull nejspíš není jen můj Bůh, ale i můj nevrlý majetnický manžel.

Tagy:

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Živě
ON-LINE: Basketbalisté s Francouzi prohráli. Cesta za postupem se komplikuje

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec. Čeští basketbalisté odehráli druhý zápas na hrách, ve kterém podlehli Francii.

Sledujte 360° se šéfem STAN Vítem Rakušanem: Jak hodnotí dosavadní spolupráci s Piráty?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

reklama