reklama

Můj Bůh je pitbull, proto už mi jako pejskaři nejspíš pěkně hrabe

Pejskař je diagnóza, o tom se asi nemusíme přít. Jsem s tím smířená a už se ani neobtěžuji před “zdravými” lidmi objasňovat své “šílenství”. Jenže poslední dny na mě doléhá přepracovanost a částečná osamělost s ní spojená tak, že už to začíná děsit i mě.

reklama

Pejskař je diagnóza, o tom se asi nemusíme přít. Jsem s tím smířená a už se ani neobtěžuji před “zdravými” lidmi objasňovat své “šílenství”. Jenže poslední dny na mě doléhá přepracovanost a částečná osamělost s ní spojená tak, že už to začíná děsit i mě.

Každý majitel psa ke svému mazlíčkovi promlouvá, a kdo říká, že ne, dělá to dvakrát tolik! Ne, ale teď vážně. Na poslední procházce sadem v naší vesnici mi byla fakt zima. Do obličeje mi foukal studený vítr a pod mikinu se cpal vlezlý chlad. Hank se zahříval běháním s míčkem, jenže Pepper, neochvějná Irka z Chrtů v nouzi, byla v pohodě a snažila se chytit stopu.

To spočívá mimo jiné v tom, že se každých cca 60 centimetrů zastavovala zaražením čumáku do trávy. Pak už jsem to nevydržela a s patrnou nervozitou v hlase jí vyčinila: „Kolegyně, uvědomte si, prosím, že na procházce jednak nejste sama, a jednak jsme tu primárně kvůli čůrání a kadění. Lov na pořadu dne skutečně nebyl."

Tu jsem si všimla, že je za stromy cosi barevného. Hned mi blesklo hlavou, že mě někdo slyšel a už pro mě jedou z Bulovky se svěrací kazajkou. Ale ne, naštěstí to byl jen plastový obal na stromě. Došlo mi ale, že takové konverzace nejsou vyjímečné a možná se mi to taky dost začíná vymykat z rukou. Zpětně mi došlo, co jsem Hankovi vysvětlovala, když jsme se chystali ven.

Oblékala jsem Pepper kabátek a u toho mu kladla na srdce: „Takže si to ujasníme, ty recidivisto, abych se už nemusela opakovat. Pochop prosím příčinu a důsledek svého neuváženého jednání! Pokud nepřestaneš na dvorku konzumovat ořechy, nepřestane tě svědit anální otvor a nepřestaneš si ho otírat o sedačku, v důsledku čehož je od exkrementů. Kapišto, kámobrácho?”

Ne že bych o své duševní zdraví neměla obavy běžně. A je mi jasné, že mě všichni uklidníte tím, že vaše debaty se psy jsou samozřejmě taky sofistikovanějšího charakteru než jenom „co děláš, ty magore?!”. Já si ale raději v nejbližší době naplánuji neformální setkání s další lidskou bytostí. V opačném případě reálně hrozí, že za chvíli začnu třeba štěkat...

Tagy:
Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN
Volby 2021

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

Odškodnění za Vrbětice. Obce v okolí, obyvatelé i kraj by si mohli rozdělit 700 milionů

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun. Počítá s tím návrh zákona, který v pátek ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Musí ho ještě projednat Senát. Zákon již dříve podpořila vláda a podporuje ho i prezident Miloš Zeman. Pro zákon hlasovalo 113 ze 123 přítomných poslanců, proti nehlasoval nikdo.

reklama

Domácí zpravodajství

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama