reklama

Můj Bůh je pitbull, proto už mi jako pejskaři nejspíš pěkně hrabe

Pejskař je diagnóza, o tom se asi nemusíme přít. Jsem s tím smířená a už se ani neobtěžuji před “zdravými” lidmi objasňovat své “šílenství”. Jenže poslední dny na mě doléhá přepracovanost a částečná osamělost s ní spojená tak, že už to začíná děsit i mě.

reklama

Pejskař je diagnóza, o tom se asi nemusíme přít. Jsem s tím smířená a už se ani neobtěžuji před “zdravými” lidmi objasňovat své “šílenství”. Jenže poslední dny na mě doléhá přepracovanost a částečná osamělost s ní spojená tak, že už to začíná děsit i mě.

Každý majitel psa ke svému mazlíčkovi promlouvá, a kdo říká, že ne, dělá to dvakrát tolik! Ne, ale teď vážně. Na poslední procházce sadem v naší vesnici mi byla fakt zima. Do obličeje mi foukal studený vítr a pod mikinu se cpal vlezlý chlad. Hank se zahříval běháním s míčkem, jenže Pepper, neochvějná Irka z Chrtů v nouzi, byla v pohodě a snažila se chytit stopu.

To spočívá mimo jiné v tom, že se každých cca 60 centimetrů zastavovala zaražením čumáku do trávy. Pak už jsem to nevydržela a s patrnou nervozitou v hlase jí vyčinila: „Kolegyně, uvědomte si, prosím, že na procházce jednak nejste sama, a jednak jsme tu primárně kvůli čůrání a kadění. Lov na pořadu dne skutečně nebyl."

Tu jsem si všimla, že je za stromy cosi barevného. Hned mi blesklo hlavou, že mě někdo slyšel a už pro mě jedou z Bulovky se svěrací kazajkou. Ale ne, naštěstí to byl jen plastový obal na stromě. Došlo mi ale, že takové konverzace nejsou vyjímečné a možná se mi to taky dost začíná vymykat z rukou. Zpětně mi došlo, co jsem Hankovi vysvětlovala, když jsme se chystali ven.

Oblékala jsem Pepper kabátek a u toho mu kladla na srdce: „Takže si to ujasníme, ty recidivisto, abych se už nemusela opakovat. Pochop prosím příčinu a důsledek svého neuváženého jednání! Pokud nepřestaneš na dvorku konzumovat ořechy, nepřestane tě svědit anální otvor a nepřestaneš si ho otírat o sedačku, v důsledku čehož je od exkrementů. Kapišto, kámobrácho?”

Ne že bych o své duševní zdraví neměla obavy běžně. A je mi jasné, že mě všichni uklidníte tím, že vaše debaty se psy jsou samozřejmě taky sofistikovanějšího charakteru než jenom „co děláš, ty magore?!”. Já si ale raději v nejbližší době naplánuji neformální setkání s další lidskou bytostí. V opačném případě reálně hrozí, že za chvíli začnu třeba štěkat...

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Vyhláška o povinném očkování proti covidu je už hotová. Vyjde do týdne, říká Vojtěch

Vyhláška o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let je hotová. Podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha vyjde do konce tohoto týdne ve Sbírce zákonů, řekl v pondělí po jednání vlády na tiskové konferenci. S dalšími opatřeními chce kabinet vyčkat na další vývoj epidemie. Pokles počtu pacientů v nemocnicích čeká Vojtěch kolem Vánoc.

Jo Nesbø: Jako autor si musím pokládat otázku, zda někoho neponoukám ke zločinům

Uznávaný a celosvětově oblíbený norský spisovatel Jo Nesbø se proslavil zejména svými detektivkami ze skandinávského prostředí. Ve svých knihách detailně popisuje mnohdy hrůzostrašné momenty, proto si pokládá otázku, zda někoho svými příběhy neponouká ke zločinům. „Každý autor, který píše fikci, nad tím musí přemýšlet,“ sdělil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS..

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama