reklama
CNN Prima News muniční sklady

muniční sklady

Výpis příspěvků ke štítku „muniční sklady“

Naděje pro obyvatele v okolí Vrbětic. Hamáček má plán na odškodnění, předloží ho vládě

28. května 2021 14:02

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí vládě předloží navrhovaný postup, jak odškodnit obyvatele v okolí Vrbětic na Zlínsku. Nejjednodušším způsobem podle něj je speciální zákon schválený Parlamentem. Pokud vláda nalezne shodu, přistoupí vnitro k dalším krokům při přípravě odškodňovacího zákona. Hamáček to dnes řekl po jednání se zástupci postižených obcí.

Přestaňte šířit nepravdy, ubližujete nám, píše Zemanovi syn vrbětické oběti

20. května 2021 13:08

„Šíříte dezinformace,“ napsal prezidentovi Miloši Zemanovi v otevřeném dopise syn jednoho ze dvou zaměstnanců firmy Imex Group, kteří zahynuli v říjnu 2014 při explozi muničního skladu ve Vrběticích. Právník Ondřej Havránek zároveň prezidenta vyzval, aby nepravdy šířit přestal. Ze dvou explozí muničních skladů ve Vrběticích jsou podle českých bezpečnostních složek podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU. Zeman v minulosti ale prohlásil, že existuje víc vyšetřovacích verzí.

Chceme odškodnění za psychické útrapy, volají obyvatelé Vrbětic. Obce sčítají škody

11. května 2021 19:51

Odškodnění v řádech stamiliónů korun a dokončení hloubkového pyrotechnického průzkumu. To jsou požadavky čtyř obcí v okolí vrbětického muničního areálu na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady a zemřeli dva lidé. Tamní obyvatelé se ale dodnes nedočkali téměř žádného odškodnění za poškozený majetek a psychickou újmu.

Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad

9. května 2021 11:13

S přípravou plánované cesty do Moskvy pomáhal vicepremiérovi a ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) také Hrad. Pomoc se měla týkat uspořádání rusko-amerického summitu v Praze. Podle šéfa zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolfa Jindráka by prezidenti Vladimir Putin a Joe Biden museli být pozváni prezidentem Milošem Zemanem, a toto pozvání už bylo napsáno. Jindrák informaci potvrdil webu Seznam Zprávy.

Velvyslanec Pivoňka jede na vojenskou přehlídku v Moskvě. Špatný vtip, reaguje opozice

8. května 2021 21:25

Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka se chystá 9. května zúčastnit přehlídky ruské armády na Rudém náměstí v Moskvě. Informaci serveru Aktuálně.cz potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Zástupci opozice to vzhledem k odhalení účasti ruské rozvědky GRU na výbuchu skladu ve Vrběticích považují za nevhodný krok a špatný vtip.

Hamáček: Prezidenta mohl v kauze Vrbětice ovlivnit Klaus. Před projevem ho navštívil

2. května 2021 14:24

V kauze Vrbětice mohl prezidenta Miloše Zemana ovlivnit exprezident Václav Klaus. Svou domněnku sdělil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT. „Navštívil ho před projevem,“ uvedl. Následně sdělil, že si premiér Andrej Babiš (ANO) předvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) kvůli jejím výrokům o „několika vyšetřovacích verzích“.

Sofia podezírá několik Rusů z otravy novičokem a výbuchů v bulharských skladech

28. dubna 2021 12:03
Aktualizováno

Bulharsko podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy v bulharských skladech a továrnách, kde měl uložené zbraně a munici zbrojař Emilijan Gebrev. Tři z podezřelých byli již dříve obviněni, že se obchodníka se zbraněmi pokusili otrávit nervově paralytickou látkou novičok. Podle televize BNT o tom ve středu informovala mluvčí generální prokuratury Sijka Milevová. Podle Moskvy se Sofia patrně v obviňování Ruska snaží „přetrumfovat“ Česko.

Ve Vrběticích byly podle Rusů uskladněny zakázané miny. Nesmysl, reaguje obrana

26. dubna 2021 20:22

Ministerstvo obrany odmítlo, že by byl ve Vrběticích skladován materiál zakázaný mezinárodními dohodami. Označilo to za klasický případ šíření dezinformací. Na webu ministerstva obrany to uvedl jeho mluvčí Jan Pejšek. O údajném uskladnění zakázaných protipěchotních min se o víkendu zmínila mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová.

reklama