CNN Prima News muniční sklady

muniční sklady

Výpis příspěvků ke štítku „muniční sklady“

Ukrajinci rozdrtili ruské velitelství. Dron zachytil okupanty prchající na kradené motorce

3. února 2023 11:48

Ukrajincům se povedlo zničit další ruské velitelství i sklad vojenského materiálu. Ze záběrů, které nyní kolují po sociálních sítích, je patrné, že ukrajinský dělostřelecký úder okupanty očividně zaskočil. Přeživší ruští vojáci z místa uprchli, k čemuž využili i kradenou motorku s postranním vozíkem. Incident neunikl pozornosti ukrajinského generálního štábu či tamního ministerstva obrany.

Další záběry přesného ukrajinského útoku. Ruský sklad zbraní na jihu se změnil v ohňostroj

2. září 2022 19:49

Ukrajinci pokračují v útocích na jižní frontě, kde začátkem týdne vyhlásili ofenzivu. Součástí masivního protiútoku je ostřelování ruských strategických cílů včetně skladů zbraní, munice a dalšího materiálu. Jedním z posledních cílů byl velký ruský vojenský sklad ve městečku Vysokopillya ne severu Chersonské oblasti. Několik pravděpodobně dělostřeleckých úderů vedlo k fatálnímu poničení budovy i obrovskému požáru.

Ukrajinci dostanou z USA další smrtící raketomety. Mění válku a ničí ruské sklady zbraní

24. července 2022 06:24

Ukrajinci si nadále pochvalují americké raketomety HIMARS, díky kterým prý zvládli situaci na bojišti stabilizovat. Ničí ruské sklady zbraní, munice nebo paliv a nutí dělat okupanty razantní rozhodnutí. USA navíc plánují nový balíček bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by měl mimo jiné obsahovat další dodávky smrtonosné zbraně.

Mrtví v Kremenčuku? Možná to udělali sami Ukrajinci, popisuje expert názor médií v Rusku

28. června 2022 19:01

Nejméně 20 obětí, šest desítek zraněných a přes čtyři desítky lidí pohřešovaných. To jsou podle Ukrajinců následky pondělního ruského raketového úderu na město Kremenčuk, kde nejméně jedna střela zasáhla obchodní centrum. Spolupracovník CNN Prima NEWS v Moskvě Jiří Just popsal, že Rusové mají z tamních médií úplně jiný obrázek. Dokonce se v nich objevují zprávy, že ruská armáda zasáhla jen nedaleký sklad zbraní a požár v centru je dílem samotných Ukrajinců.

Nové informace o Vrběticích? Ruští zpravodajci jsou v Česku stále zakořeněni, říká Šedivý

30. května 2022 20:49

Jsem přesvědčen, že v Česku je stále zakořeněná ruská zpravodajská skupina, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Reagoval tak na vývoj kauzy Vrbětice, vyšetřovatelé totiž nejspíše podezřívají ruskou manželskou dvojici ze špionáže na českém území. Šedivého nová zjištění nepřekvapila.

Hrad zprávu o Vrběticích skartoval omylem, tvrdí Národní bezpečnostní úřad

21. března 2022 20:32

Kancelář prezidenta republiky skartovala tajnou zprávu o výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku omylem a porušila předpisy při práci s dalšími tajnými dokumenty. V pondělí to uvedl portál Aktuálně.cz na základě vyjádření ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jaromíra Kadlece. NBÚ, který na Hradě spolu s ministerstvem vnitra prováděl prověrku, bude jako přestupek řešit chyby dvou pracovníků Hradu při evidenci a předávání utajovaných dokumentů.

Polčák chce miliony za odškodnění obcí kvůli Vrběticím. Nehoráznost, říká Kalousek

21. března 2022 10:21

Místopředseda vládního hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Stanislav Polčák žádá odměnu po obcích, jimž pomáhal získat odškodnění za výbuch muničních skladů ve Vrběticích. Stát čtyřem obcím vyplatil téměř 310 milionů korun. Polčákova provize má činit 2,5 procenta ze získané sumy, tedy bezmála 8 milionů korun, uvedl web Seznam Zprávy.

Naděje pro obyvatele v okolí Vrbětic. Hamáček má plán na odškodnění, předloží ho vládě

28. května 2021 14:02

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí vládě předloží navrhovaný postup, jak odškodnit obyvatele v okolí Vrbětic na Zlínsku. Nejjednodušším způsobem podle něj je speciální zákon schválený Parlamentem. Pokud vláda nalezne shodu, přistoupí vnitro k dalším krokům při přípravě odškodňovacího zákona. Hamáček to dnes řekl po jednání se zástupci postižených obcí.