Muž dorazil na očkování s umělou paží. Vakcínu do protézy požadoval i po prozrazení triku

Bizarní případ se odehrál v očkovacím centru v severoitalském regionu Piemont. Muž odmítající očkování a zároveň toužící po covid pasu se tam pokusil obelhat lékaře a pro vakcínu si přišel s umělou paží. S originálním trikem ale neuspěl a své počínání teď musí vysvětlit policistům.

Italský odpůrce očkování se ve čtvrtek pokusil získat covid pas poměrně neobvyklým způsobem. Na kliniku ve městě Biella dorazil vyzbrojen umělou paží. I když měla divadelní rekvizita poměrně realistickou barvu, zdravotní sestře se nezdál její silikonový povrch. Pacienta proto vyzvala, aby si sundal košili. I po prozrazení triku muž apeloval na lékaře, aby přimhouřili oči a vakcínu do protézy vpravili.

Zdravotní sestra Filippa Buaová, která falešnou ruku odhalila, prohlásila, že zprvu tak drzému pokusu o obcházení očkování ani nemohla uvěřit. Uvedla také, že v posledních týdnech se zdravotníci potýkají s naštvanými obyvateli, kteří se nechtějí očkovat, ale jsou k vakcíně okolnostmi dotlačeni. „Jsem opravdu unavená a mrzí mě, když vidím všechny ty lidi, kteří si neuvědomují, jak moc je ta vakcína nezbytná pro jejich ochranu i zdraví jejich blízkých,“ řekla pro web deníku Corriere Dela Sera.

Padesátiletý muž za svoji eskapádu s protézou může draze zaplatit. Jeho počínání už řeší policisté, kteří ho obvinili z podvodu. „Tento případ by mohl být směšný, pokud by se netýkal tak vážné záležitosti, takové chování je nepřijatelné vzhledem k obětem, které si pandemie vyžádala na lidských životech i v ekonomických a sociálních ohledech,“ napsal na Facebooku šéf regionální vlády kraje Piemont Alberto Cirio.

Vláda zavedla super zelený pas

Italská vláda kvůli zhoršující se epidemické situaci v předchozích týdnech přijala přísnější opatření proti šíření koronaviru. Od pondělka budou v zemi platit dva druhy covidových pasů, takzvaný super zelený pas, který chtěl muž s umělou rukou získat a který potvrzuje očkování či prodělání covidu, bude nutný do vnitřních prostor restaurací, kin či divadel. Zelený pas, tedy potvrzení o negativním testu, bude nadále potřeba mimo jiné na pracovišti a také pro cestování veřejnou dopravou, kde bude nově nutný i pro regionální spoje a místní veřejnou dopravu; dosud byl potřeba pro dálkové spoje.

V Itálii je proti covidu očkováno 85 procent populace starší 12 let. Tento týden místní lékový regulátor AIFA schválil očkování i pro děti od pěti do 11 let. V Itálii se s ním začne od 16. prosince.

Tagy: