reklama

Muž, který v Káraném polil ženu hořlavinou a zapálil, byl obviněn z pokusu o vraždu

Policisté obvinili muže, který měl v obci Káraný u Prahy nejprve polít hořlavinou a pak zapálit svou partnerku. Za pokus o vraždu může strávit ve vězení až 18 let.

reklama

Hrůzný čin se v chatové oblasti odehrál v sobotu večer. Opilý muž se podle vyšetřovatelů se svou partnerkou nejprve pohádal. Když si pak šla lehnout, polil ji hořlavou látkou a škrtnul. Popálená žena si ještě z posledních sil stihla zavolat pomoc.

„Utrpěla popáleniny asi na 10 až 15 procentech těla, a to zejména na hrudníku a horních končetinách,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová. 43letý muž skončil v cele a byl obviněný z těžkého ublížení na zdraví. Policisté ale museli nejprve počkat, až vystřízliví a bude vůbec schopný výslechu. Nadýchal totiž více než tři promile alkoholu.

„Vyšetřování případu si v neděli převzali krajští kriminalisté,“ řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu pokusu o vraždu.

Co muže vedlo k tomu, že se své partnerky chtěl zbavit tak brutálním způsobem, zatím není jasné. Policisté ale na místě podle informací Krimi zpráv zasahovali kvůli nejrůznějším incidentům opakovaně.

„Pachatel se dostane do určitého stavu, kdy má pocit, že jen fyzická likvidace jeho partnera ho uspokojí. Což je velký omyl. Bohužel na to pachatelé přijdou, až když to spáchají,“ uvedl psycholog Karel Humhal.

Kriminalisté zjišťují motiv činu a budou podávat návrh na vzetí obviněného muže do vazby. Za pokus o vraždu mu hrozí až 18 let vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka
Doprava

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Výbuch indonéské sopky si vyžádal mrtvého a 41 zraněných. Všude jsou oblaka kouře a popela

Aktualizováno

Na východě nejlidnatějšího indonéského ostrova Jáva v sobotu vybuchla sopka Semeru. Vychrlila mohutný oblak tmavého kouře a popela, čímž donutila obyvatele přilehlých oblastí, aby se dali na útěk. Místní úřady uvádějí, že zemřel nejméně jeden člověk, 41jich utrpělo zranění. Náměstek šéfa okresu Lumajang Indah Masdar na tiskové konferenci oznámil, že desítky lidí mají popáleniny.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

reklama

Domácí zpravodajství

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama