reklama

Soused ho pobodal po hádce kvůli kouření. Muž z Berounska poprvé promluvil o incidentu

Muž na Berounsku se v listopadu pokusil zavraždit nožem svého souseda. Napadený utrpěl několik bodných ran a následně se tři měsíce léčil. Nyní poprvé od potyčky promluvil. Redakci CNN Prima NEWS přiblížil, co se tehdy v noci stalo.

reklama

Redakce CNN Prima NEWS do domu v Tmani na Berounsku vyjela již potřetí. Poprvé se v něm pobodali sousedé, podruhé jiný soused střelil do nohy druhého a potřetí se reportér do domu vrátil kvůli svědectví ohledně prvního případu.

„Asi v půl deváté večer jsem uslyšel bušení na dveře. Šel jsem se podívat, co se stalo. Najednou jsem zjistil, že si opilý soused přišel vyřizovat účty. Nadával mi,“ vzpomínal napadený Pavel Jansa.

Jemu, stejně jako většině dalších obyvatel domu totiž vadilo, že jejich soused kouří ve společných prostorách budovy. Loni v listopadu, den před útokem, se Jansa rozhodl kuřákovi jeho jednání vyčíst, a to poměrně rázně. O den později se problémový muž napil a pravděpodobně se rozhodl, že slova Jansy nenechá jen tak, a pustil se s ním do konfliktu.

„Začal mi vysvětlovat, že on si tady bude dělat, co chce. Hádali jsme se. Řekl jsem mu, že v takovém stavu nemá vůbec smysl se s ním o něčem bavit. Nechtěl to přijmout. Pak jsem ho vystrčil ze svého bytu,“ dodal napadený Pavel Jansa.

Na chodbě pak došlo k zápasu. Kuřák pak skončil na zemi a stáhl s sebou Jansu. U toho ale už byl soused, který vše viděl. „Pavel se urychleně zvedl, otočil se a šel do svého bytu. Když byl asi metr od svého bytu, tak vyběhl otec útočníka, který Pavla pobodal,“ řekl soused pro CNN Prima NEWS.

„Dostal jsem dvě rány na záda a dvě dopředu. Pak přiběhl kamarád. Myslím, že mi zachránil život. Ten útočník byl jak smyslu zbavenej,“ svěřil se napadený. Policisté případ nakonec kvalifikovali jako pokus o vraždu. Soused se pobodanému dosud prý ani neomluvil. Muž, který Pavla Jansu bodl, dosud není odsouzený a čeká ve vazbě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka
Doprava

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

reklama

Domácí zpravodajství

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama