reklama

Muž místo hry na klavír ukázal pozadí, z netopýří polohy ho vysvobodili strážníci

Do svízelné situace se v pátek večer dostal muž v brněnských Denisových sadech, když chtěl své známé předvést hudební talent. Místo toho jí ale zakrátko nechtěně ukázal odhalené pozadí. Od klavíru ho totiž dělilo kovové oplocení, které se rozhodl zdolat. Při jeho přelézání se však zachytil kalhotami o hroty. Až do příjezdu strážníků visel hlavou dolů s částečně staženými kalhotami.

reklama

Hlídka muže našla v Denisových sadech v centru Brna v netradiční poloze. Kalhoty, které si při přelézání plotu roztrhl, měl zčásti svlečené, navíc visel vzhůru nohama s odhaleným pozadím.

K jeho smůle neměl on ani jeho známá mobilní telefon, a tak museli čekat, až kolem někdo půjde. „V netopýří poloze setrval nějakou dobu až do chvíle, než ho zachránili strážníci, které přivolal náhodný svědek,“ uvedla mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková.

Muže vysvobodila hlídka po několika minutách

Aby mohla hlídka 37letého muže z plotu bezpečně sundat, vyžádala si na pomoc kolegy z pořádkové jednotky, kteří vozí speciální vybavení. Z obou stran plotu strážníci přistavili teleskopické žebříky, ze kterých muže opatrně nadzvedávali. S jeho vědomím museli odříznout zaháknutou nohavici, aby ho vůbec mohli vyprostit.

Nezraněného muže se jim po pár minutách ze sevření plotních příček podařilo vysvobodit. S úlevou jim poděkoval za záchranu a omluvil se za své nerozvážné jednání.

Před časem přitom brněnští strážníci pomáhali jinému nešťastníkovi, který se chtěl pro změnu vyspat v úzkém prostoru za mříží u nakládací rampy jednoho z obchodů. I on se zaklínil v plotu a zůstal také viset vzhůru nohama. Strážníci ho v tomto případě museli zachránit vyzutím boty.

K tématu

Tagy: Brno nehody plot klavír Policie ČR hudební vlohy Denisovy sady

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

V Praze přistál český vojenský speciál s vyhoštěnými zaměstnanci českého velvyslanectví v Moskvě. Další část zpět do Česka míří v osobních autech, potvrdil po příletu vicepremiér a ministr zahraničních věcí Jan Hamáček (ČSSD). Rusko vyhostilo 20 diplomatů. Ti Moskvu museli opustit kvůli českému vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády v Praze kvůli podezření Ruska z účasti na výbuchu muničního areálu ve Vrběticích.

Sprostá vynášení utajovaných informací, kritizoval Ondráček schůzi bezpečnostního výboru
Luzar: BIS o ruských agentech věděla, přesto tři roky neinformovala vládu
ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Letadlo s 18 vyhoštěnými diplomaty odletělo do Moskvy
reklama
reklama
Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček
Exploze neměla nastat v Česku. Zeman prozradil detaily o útoku ve Vrběticích
Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl
V pátek se otevře registrace k očkování pro lidi starší 60 let, uvedl Babiš
Další články
reklama
reklama