plot

Výpis příspěvků ke štítku „plot“

Bělorusové nás učí, jak překonat hraniční plot. Chceme do Německa, tvrdí uprchlíci

15. listopadu 2021 21:38

Stovky běženců ze severní Afriky a Blízkého východu se snaží poškodit plot s ostnatým drátem na bělorusko-polské hranici a prolomit kordony polských policistů. Běloruští vojáci údajně z migrantů vybírají silné mladé muže a ukazují jim, jak plot překonat. Mnoho migrantů věří, že se přes hranici nakonec dostanou až do Německa.

Migranti prolomili polskou hranici, někteří jsou na útěku. EU viní „gangstera“ Lukašenka

10. listopadu 2021 11:32

V noci na středu se stovky migrantů pobývajících v Bělorusku znovu pokusily překročit hraniční linii do Polska. Varšava mezitím posílila ostrahu plotu, hranici stráží už 15 tisíc vojáků. Evropská komise viní běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka z toho, že se chová jako „gangster“ a násilím nutí uprchlíky, aby ilegálně překračovali hranici.

Tudy do Evropy nepůjdete. Řecko dostavělo na hranicích obří plot kvůli Afgháncům

21. srpna 2021 15:19

Obří plot vztyčilo Řecko na své hranici s Tureckem. Plot měří 40 kilometrů. Atény se obávají, že kvůli situaci v Afghánistánu, kde převzalo moc radikální hnutí Tálibán, se zopakuje situace z roku 2015. Do Řecka tehdy přišly statisíce uprchlíků, převážně z válkou sužované Sýrie. Kontroly hranice s Íránem z obav před migrační vlnou z Afghánistánu posiluje i Turecko.