reklama

plot

Výpis příspěvků ke štítku „plot“

Bělorusové nás učí, jak překonat hraniční plot. Chceme do Německa, tvrdí uprchlíci

15. listopadu 2021 21:38

Stovky běženců ze severní Afriky a Blízkého východu se snaží poškodit plot s ostnatým drátem na bělorusko-polské hranici a prolomit kordony polských policistů. Běloruští vojáci údajně z migrantů vybírají silné mladé muže a ukazují jim, jak plot překonat. Mnoho migrantů věří, že se přes hranici nakonec dostanou až do Německa.

Migranti prolomili polskou hranici, někteří jsou na útěku. EU viní „gangstera“ Lukašenka

10. listopadu 2021 11:32

V noci na středu se stovky migrantů pobývajících v Bělorusku znovu pokusily překročit hraniční linii do Polska. Varšava mezitím posílila ostrahu plotu, hranici stráží už 15 tisíc vojáků. Evropská komise viní běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka z toho, že se chová jako „gangster“ a násilím nutí uprchlíky, aby ilegálně překračovali hranici.

Tudy do Evropy nepůjdete. Řecko dostavělo na hranicích obří plot kvůli Afgháncům

21. srpna 2021 15:19

Obří plot vztyčilo Řecko na své hranici s Tureckem. Plot měří 40 kilometrů. Atény se obávají, že kvůli situaci v Afghánistánu, kde převzalo moc radikální hnutí Tálibán, se zopakuje situace z roku 2015. Do Řecka tehdy přišly statisíce uprchlíků, převážně z válkou sužované Sýrie. Kontroly hranice s Íránem z obav před migrační vlnou z Afghánistánu posiluje i Turecko.

Sněžku znovu lemují ochranné sítě. Turisté šlapají po chráněných rostlinách

11. června 2021 19:21

Vrchol Sněžky od pátečního rána opět zoranžověl. Není to žádnou nevšední kvetoucí florou, ale barvou sítí, které strážci parku umisťují po obvodu vrcholu naší nejvyšší hory. Je to reakce na opětovné neukázněné chování turistů, kteří překračují řetězy, vydávají se na zakázané plochy, piknikují na nich, nebo se tam fotí a ničí chráněné rostlinné i živočišné druhy.

Že nás Babiš označil za zboží? To jsme si nezasloužili, nechápou obyvatelé Vrbětic

20. dubna 2021 21:06

Možné zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích vzbuzuje velké emoce v samotné obci. Místním vadí, že nebyly zveřejněny detailnější informace o případu od Bezpečnostní informační služby (BIS). Zároveň připomínají, že na špatné zabezpečení areálu muničních skladů upozorňovali dávno před výbuchy. Být označeni za zboží si od premiéra Andreje Babiše (ANO) prý nezasloužili.

Muž místo hry na klavír ukázal pozadí, z netopýří polohy ho vysvobodili strážníci

2. prosince 2020 21:34

Do svízelné situace se v pátek večer dostal muž v brněnských Denisových sadech, když chtěl své známé předvést hudební talent. Místo toho jí ale zakrátko nechtěně ukázal odhalené pozadí. Od klavíru ho totiž dělilo kovové oplocení, které se rozhodl zdolat. Při jeho přelézání se však zachytil kalhotami o hroty. Až do příjezdu strážníků visel hlavou dolů s částečně staženými kalhotami.

reklama