Měl hned dvě zbraně a střílel. Policie pátrá po útočníkovi z čerpací stanice u Velké Bíteše

Muž přepadl čerpací stanici u Velké Bíteše

Kolegyně přepadené čerpadlářky promluvila

Chtěl opravdu vyděsit, a tak si do každé ruky vzal zbraň a šel si na benzínku pro peníze. Kolegyně přepadené čerpadlářky u Velké Bíteše redakci Krimi zpráv detailně popsala dramatické ráno, kdy ke kase přiběhl maskovaný lupič. Od čtvrtka je na útěku a policisté po něm stále pátrají. Během přepadení dokonce i střílel.

Začátek směny, který zřejmě z paměti jen tak nevymažou. Prodavačka za kasou i řidič cisterny na pumpě ve Velké Bíteši během okamžiku ztuhli, do obličeje jim totiž lupič mířil ne jednou, ale rovnou dvěma zbraněmi a padl i výstřel. „Jedna vypadala jako škorpion, druhá krátká palná. Po kolegovi, který stál vedle, pak vystřelil. Naštěstí se mu nic nestalo,“ popsala kolegyně přepadené čerpadlářky.

Lupič vybavený dvěma zbraněmi si počkal na příhodnou situaci, využil zákazové značky, tedy momentu, kdy se v areálu přečerpávalo palivo. „Létal tady vrtulník, policisté zastavovali veškerá auta,“ popsala průběh pátrání kolegyně.

Policie prosí o pomoc

Jen chvíli poté, co přepadená čerpadlářka vydala peníze, se zhroutila na zem. Muž, který stál před kasou nevytáhl ani po výstřelu ruce z kapes. „Byl v takovým šoku, že nebyl schopen reagovat, prostě stál jak dřevo,“ uvedla čerpadlářka.

„V levé ruce zřejmě držel krátkou zbraň, jednalo se o plynovou pistoli, ze které skutečně vystřelil, naštěstí nikoho nezranil. Je otázkou, co za zbraň měl v pravé ruce,“ popsala mluvčí Policie ČR Kraje Vysočina Dana Čírtková. Kriminalistům by nyní pomohlo, kdyby lupiče někdo poznal nebo se ozvali řidiči, kteří v době přepadení projížděli kolem.

Tagy:
peníze zbraň čerpací stanice Vysočina krimi Policie České republiky Velká Bíteš