reklama

Muž v Kyjevě přepadl banku. Nakonec chtěl jen rozhovor do médií a uvěznit prezidenty

V ukrajinském Kyjevě vstoupil kolem pondělního poledne do pobočky banky Universal Bank muž vyhrožující odpálením bomby, kterou má v batohu. Zaměstnanci a klienti budovu opustili. Nakonec se ale jednalo pouze o planý poplach.

reklama

V bance zůstala, na vlastní žádost, nakonec pouze vedoucí pobočky. Pachatel se poté v budově sešel s novináři, představil se jako „duch svatý“, a měl jen jeden požadavek. Chtěl nechat uvěznit všechny prezidenty na světě. Později se ukázalo, že jde o rodáka z Uzbekistánu jménem Suchrob Karimov.

K tématu

Obava z terorismu

Ukrajinský náměstek ministra vnitra Anton Haraščenko na svém facebookovém profilu napsal, že policisté s mužem vyjednávají. Muž požadoval, aby s ním přední tamní média udělala rozhovor. Heraščenko také upozornil, že scénář přepadení je podobný nedávnému únosu autobusu v severoukrajinském Lutsku.

Ve chvíli, kdy pachatel dával novinářům první rozhovor, policisté ho zadrželi. Později se ukázalo, že domnělou reportérkou byla policejní vyjednavačka, a proto mohli strážníci proti muži zasáhnout. Podle ministra vnitra čekají muže dlouhá léta vězení, protože detektivové vyšetřují čin jako terorismus.

K tématu

Tagy: policie Ukrajina Patrik Kaizr Kyjev Přepadení banky zneškodnění Suchrob Karimov Anton Heraščenko

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Po roce pandemie koronaviru v Česku věří protiepidemickým opatřením jen asi 40 procent Čechů, zatímco na počátku to bylo dvakrát více. Start boje s epidemií byl dobrý, pak ale přišly chyby. Shodli se na tom hosté speciálu Rok s koronavirem na CNN Prima NEWS, jimiž byli bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), epidemiolog Rastislav Maďar, prezident České lékařské komory Milan Kubek a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal.

360°

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Hlídku městské policie přivítal ohňostrojem. Alkohol je svi*a, řekl
Do kontrol se zapojí armáda, rozhodla vláda. Od úterý pomůže policii na 4000 vojáků
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama