reklama

Muž v Kyjevě přepadl banku. Nakonec chtěl jen rozhovor do médií a uvěznit prezidenty

V ukrajinském Kyjevě vstoupil kolem pondělního poledne do pobočky banky Universal Bank muž vyhrožující odpálením bomby, kterou má v batohu. Zaměstnanci a klienti budovu opustili. Nakonec se ale jednalo pouze o planý poplach.

reklama

V bance zůstala, na vlastní žádost, nakonec pouze vedoucí pobočky. Pachatel se poté v budově sešel s novináři, představil se jako „duch svatý“, a měl jen jeden požadavek. Chtěl nechat uvěznit všechny prezidenty na světě. Později se ukázalo, že jde o rodáka z Uzbekistánu jménem Suchrob Karimov.

Obava z terorismu

Ukrajinský náměstek ministra vnitra Anton Haraščenko na svém facebookovém profilu napsal, že policisté s mužem vyjednávají. Muž požadoval, aby s ním přední tamní média udělala rozhovor. Heraščenko také upozornil, že scénář přepadení je podobný nedávnému únosu autobusu v severoukrajinském Lutsku.

Ve chvíli, kdy pachatel dával novinářům první rozhovor, policisté ho zadrželi. Později se ukázalo, že domnělou reportérkou byla policejní vyjednavačka, a proto mohli strážníci proti muži zasáhnout. Podle ministra vnitra čekají muže dlouhá léta vězení, protože detektivové vyšetřují čin jako terorismus.

Tagy:
policie Ukrajina Patrik Kaizr Kyjev Přepadení banky zneškodnění Suchrob Karimov Anton Heraščenko

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama